Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
36%

Kis hormon... Attól a kis hormontól természetellenesen működik a szervezete.


Kedvencem az, amikor veganizmusról, meg természetes kozmetikumokról akar olyan meggyőzni, akinek 15 éve nem volt peteérése. Mert az annyira természetes.

2019. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
28%
20-as vagyok . Igen kerdezo azzal tisztaban kell lenned es a lanyodnak hogy fenn all annak veszelye hogy utana nem fog teherbe esni, en is ennek tudataban szedtem de en hagytam szunetet nehany havonta bar igy is meg van az eselye, tehat igy szedje ha megsem dont mellett akkor ovszer de akkor tenyleg becsuletesek legyenek es mindig hasznaljak es nezzek nem e szakadt ki. Spiralt en azert nem rakattam fel mert a nagynenem 2x esett mellette teherbe a keresztanyam 1x igy en abban nem biztam annyira.
2019. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
55%
Ha csak 1-2 év múlva akarja, akkor még nem. Ha pl fél év, vagy inkább kevesebb. De nem vagyok tabi párti, én is nemrég hagytam abba és sokkal jobban vagyok.
2019. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
25%
Elmagyaráznám neki pontosan, hogy hogy működnek ezek a bogyók, utána ha van esze, magától eláll az ötletétől. Egyébként meg 16 évesen amúgy is korai, gyerekeimnek eszükbe se jutott ilyesmi ennyi idősen.
2019. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
81%
Hú...szíven ütne először a tény, hogy "felnőtt" de nagyon örülnék, egyrészt hogy gondolkodik és felelősségteljes, másrészt pedig hogy ezt meg is osztja velem.
2019. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
4%

cöcöcö,

törölték a 16 éves terhest, aki gyógyszert szedett, erre itt van ez a kérdés... (mondjuk törölték vele a 45 éves nőcit is)

2019. jan. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
67%
Be kell tiltani a védekezést azt jo napot lehet majd csecsemőket kukázni,putri Magyarországon a tamponért is prosti a nő..
2019. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
71%
Azért be kell látnom, a #4-es válaszomban nem mondtam teljesen igazat a "nekem valójában egyetlen kérdésre szűkülne a mozgásterem: "mennyi pénzt adjak rá?".Na, EZT mondanám, Kérdező." állításommal, mivel (az időszakos nőgyógyászati kontrollt leszámítva, nyilván) én iratom és váltom ki a párom fogamzásgátlóját is 3 havonta, amikor a saját gyógyszeremért megyek. Szóval semmit se kérdeznék, mert jó eséllyel én tudom a házban egyedül a fogamzásgátló árát. Tehát ezentúl nem a "gyógyszerem + a párom fogamzásgátlója", hanem "a gyógyszerem és a párom meg a lányunk fogamzásgátlója" lenne a kiváltani valóm. Ennyike.
2019. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
26%
Örülnék, hogy felelősségteljesen gondolkodik, majd próbálnám lebeszélni, mert hosszútávon nagyon nem tesz jót a szervezetnek. Ez független a hormontartalomtól, lényeg, hogy bezavar az egész hormonrendszerbe.
2019. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim válasza:
64%

Ezzel az az egyetlen baj, hogy senki nem veszi figyelembe, hogy a fogitabi amúgy mennyire nem jó dolog pláne 16 évesen...És nem, én nem szülő vagyok, hanem egy 20 éves lány, aki ugyanezt játszotta el 17 évesen, amikor megismerte a jelenlegi pasiját. Pontosan ugyanígy mondtam én is anyának, hogy ez egy jobb megoldás lenne, mert akkor azt hittem na meg valljuk be...17 évesen mindenki kipróbálná milyen gumi nélkül...

Szedtem egy évig, és egyszerűen annyira rosszul voltam tőle, hogy abba kellett hagynom :/ Arról nem is beszélve, hogy elvette a szextől a maradék kedvemet is, mivel ez a legrosszabb hatása. Azzal egyetértek, hogy felelősségteljes, és szerintem nem is kell megtiltani, mert csak akkor hisszük el ezeket a dolgokat, ha egyszer átesünk rajtuk, mint én. Nekem mondta anya, hogy az nem annyira jó, de én akartam. Azóta sem valami rendszeres a menstruációm. Gumival védekezünk, és nekünk nagyon bevállt, én kiszerettem ebből a hormon dologból. Persze mindenhol van kivétel, és lehet valakinek élete végéig nem lesz vele semmi problémája, én ezt tiszteletben tartom!:) csak sajnos, nekem kb. minden barátnőm vagy candidás lett, vagy 0 libidója lett a végére.De tényleg. Majd úgyis rájön!!:)

2019. jan. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!