Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minden helyzetben támogatnád...

Minden helyzetben támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés

Érzelmi támogatásra gondolok.

Tehát ha odajönne hozzád a felnőtt (esetleg már külön is élő) gyereked, azzal, hogy az eltelt pár hónapban nem találja a helyét az életben, nem boldog abban, amit csinál (legyen az munka, tanulás, vagy csak maga az életvitel), és egyre gyakrabban érzi azt, hogy nem szeretne élni, nem boldog.

Ha teheti, otthon van, ha be kell mennie, nem szívesen teszi, nem látja az értelmét semminek.

Nem tudsz róla, hogy trauma érte volna, de mindigis nagyon érzékeny volt.


Meghallgatnád, megpróbálnál tanácsot adni?


Vagy manapság minden második fiatal "depressziós", a legtöbbjét a sokat emlegetett "két büdös nagy pofon" tenné csak helyre?


(most csak szembeállítottam két itt gyakran látott véleményt)


2019. jan. 8. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk olyan a család, hogy meg lehet beszélni bármit. Felnőttnek is lehetnek problémái. És nem szűnt meg a kapcsolat, azért mert már nem kisgyerekek. De nálunk ez a tágabb családban is így van. Unokatesók, testvérek. Meghallgatjuk egymást, próbálunk segíteni.
2019. jan. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Ha a gyerekem azzal jönne, hogy nem boldog, nem találja a helyét, akkor elsősorban én érezném magam hibásnak, hogy nem tanítottam meg fontos dolgokra, amik az élettel járnak. Ha nem találja a helyét, akkor nem tudja mi az amiben igazán jó, és ez azt jelenti, hogy korábban én sem figyeltem arra, miben tehetséges, és nem értékeltem azokat a dolgait, amikben sikereket ért el. Szerintem egy gyerek nem kínlódik ilyen gondolatokkal, ha megkapta az elegendő iránymutatást, és a boldogságközpontú nevelést. De ha ezzel fordul hozzám annak ellenére, hogy igyekeztem jó szülő lenni, hát akkor is számíthatna rám, leülnék vele, és ha kéri, tanácsot adok neki, akkor is, ha úgy érzi, késő van hozzá. Egy gyereknek elsősorban az anyjának kell a legjobb barátjának lenni, még akkor is, ha az a pici gyermek már 50 is elmúlt...
2019. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Ha az én támogatásomra lenen szüksége, akkor megkapná.

De váló igaz, ma minden második fiatal "depis", aminek koze nincs a depresszióhoz, csupán unalom, és figyelemfelkeltes az egész, semmi más.

2019. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Szeretném, ha kifejtené az illető, aki lepontozott, hogy miben nem volt igazam? Hátha tőle is tanulhatnék. (2-es)
2019. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, de ha lenne, természetesen támogatnám. Bár kérdéses, hogy tudnék-e neki ténylegesen segíteni, de mindenesetre megpróbálnám. Ha pszichológusra lenne szüksége, akkor elvinném.
2019. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, de mindezt a pszichológusok módszerével, azaz nem én mondanám meg neki, hogy mit csináljon (hiszen ő tőlem eltérő adottságokkal rendelkező más ember), hanem kérdezném és az ő válaszaiból jönnék rá, hogy hol követhette el hibát és a kérdéseket úgy irányítanám, hogy végül ő maga jöjjön rá saját válaszaiból a megoldásra.
2019. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgatnám, persze. Ezek a jelek utalhatnak depresszióra. És nem, a depi nem múlik el két nagy büdös pofontól, szerintem javasolnék pszichológust, átbeszélni ezeket szakemberrel.
2019. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

4:

- Nem a szülő tehet mindenről, ami a felnőtt gyerekével történik.

- Nem a szülőnek kell a legjobb barátjának lenni.

A közvetlen viszony, hogy bármit meg lehet beszélni, nem azt jelenti, hogy ő a legjobb barátja. És miért az anyát emelted ki? Ha már szerinted a szülő a legjobb barát, akkor miért nem lehet az apa?

2019. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2es!Azért vagy lepontozva mert hülyeséget írsz.Nem a nevelésen múlik ha egy felnőtt gyereknél elcsúszik vagy rosszul sikerül valami.

Van felnőtt gyerekem és voltunk- vagyunk ilyen helyzetben.

Természetesen meghallgatom, támogatom, próbálok neki tanácsot adni, de a döntéseket ő hozza meg nem én.

2019. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

2!


A gyerekemnek a szülője vagyok, nem a barátja és soha ag életben nem is akarok a barátja lenni. Az anyja vagyok. Ennyi

2019. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!