Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha egy 20 évest az...

Normális, ha egy 20 évest az anyja ápolgat?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 20 éves húgom, aki még a szüleinkkel lakik. Mikor hétvégén meglátogattam a szüleim, a húgom beteg volt, és anyukám egész áldott nap őt ápolgatta. Vitt neki ennivalót, meg borogatta, hogy lemenjen a láza, teát főzőtt neki, meg külön levest, ott ült mellette órákig, mondván az jót tesz...

Úgy gondolom 20 évesen már el kéne, hogy lássa magát, nem anyukánknak kéne ilyenkor gondozni, egy kis láz nem a világ vége, nem kell neki külön főzni, meg borogatni a homlokát...

Csak szerintem abnormális ez a helyzet?

26/N



2019. jan. 8. 15:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem abnormális! Neked ez miért fáj?
2019. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%
Beteg volt, szerintem ebben nincsen semmi abnormális. Őszintén nem értem, min vagy kiakadva, gondolom anyukádat senki sem kényszerítette arra, hogy gondozza a húgod. Mondom ezt úgy, hogy én például ki nem állhatom a babusgatást és amikor beteg vagyok, külön szobába vonulok és "mindenki hagyjon békén, ha kell valami megoldom" mentalitással állok hozzá. Ettől függetlenül teljeen rendben van, ha valaki szereti és elfogadja a törődést ilyen helyzetben.
2019. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%

Mi is a férjemmel egymást ápoljuk, ha betegek vagyunk, és a gyerekeket is, de ők is ápolnak minket, ha arra kerül a sor (14-18 évesek).

Szerintem ez a normális, a családtagok kölcsönösen segítenek egymásnak, ha betegek. Persze, a beteg is tud magának teát főzni, de az egészséges mégiscsak könnyebben megcsinálja. Ha valaki egyedül él, nincs is más választása. De ha már család vagyunk, próbálunk segíteni egymásnak.

Szerintem akkor nem szép a testvéred viselkedése, ha ő ezt nem tenné/teszi meg anyukátokét, ha szükséges lenne. Ha igen, akkor minden teljesen rendben van.

2019. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezzel semmi baj nincsen. Én simán csinálnék akár a lakótársamnak (tehát nem családtag) is levest/teát, ha beteg, én meg épp ráérek.
2019. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
93%
Igen, csak szerinted. Én 44 vagyok, engem a férjem ápol, ha beteg vagyok, de én is ápolom az anyósomat, ha beteg, pedig ő már 72
2019. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
20 évesen ápolt anyám ha beteg voltam. 26 évesen a párom főzte a teát és borogatta a homlokom. Elvitte a gyermekünket anyoshoz 2 napra míg összeszedem magam. Anya főzött és hozott levest. Ritkán vagyok beteg de akkor nagyon. Kb 5 évente . Sőt mikor anyám volt 40 évesen beteg én is főztem levest, teát és cseréltem a borogatást. Szerintem kérdező veled van a baj.
2019. jan. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
94%
Anyukádat jó érzéssel tölti el, hogy van kiről gondoskodjon, újra olyan anya lehet, mint régen, aki ápol, aggódik és gondoskodik. Téged meg ez zavar, mert féltékeny vagy.
2019. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
91%
Mi az irígységed oka?
2019. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy, csak nem tartom normálisnak. Rendben van, ha alszik, meg pihen, de miért kell neki teát főzni, miért nem tudja magának megcsinálni? Azért már nem gyerek, meg a láz sem halálos...
2019. jan. 8. 15:56
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, engem is ápolt anyukám, mikor még otthon laktam. Most a férjemmel ápoljuk egymást, ha valamelyikünk beteg. Ez így van rendjén.
2019. jan. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!