Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkreteszi magát a fiam de...

Tönkreteszi magát a fiam de nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 16éves fiam aki 2éve csak dolgozik kemény fizikai munkát. Ez az egész 8adikas korában kezdődött amikor lett egy nála 2ével idősebb barátja akiknek egy nagy tanyályuk van. Nos a fiam töbször ellátogatott hozzá és neki nagyon megtetszett ez a tanyasi élet és így szép apránként elkezdett ő is dolgoztatni öreg ambereknél fát vágni füvet nyírni stb hogy legyen pénze egy tanyára ezt én és a férjem az elején nagyon is támogattuk és ez így is ment 8adik év végéig. Aztán nyáriszünetben nadjábol reggel 6tol este 8ig dolgozott vagy festők kel vagy traktoros okkal aminek én már nem nagyon örültem. Aztán ez ahogy elkezdődött az iskola ugyanígy fojtatodott suli után munka így aztán a jegyei is elkezdtek romlani igyhát gimnáziumból átment szakközép iskolába ahol azóta is festőnek tanul és mindig dolgozik. Viszont egy hete bejelentette hogy az össze spórolt pénzéből megszerezné venni egy telket amire két fólia sátrat tenne és abból szeretne pénzt keresni valamint hogy a szakmunkás vizsga után abba fogja hagyni a sulit és elkezd dolgozni hogy legyen pénze. A gond az hogy a 16éves fiam lassan úgy néz ki mint egy 50éves ember és hogyha abba hagyja a sulit akkor még többet fog dolgozni amibe bele fog rokani. Ti mit tennének a helyemben egyszerűen teljese tanácstalan vagyok? 37N

2019. jan. 8. 20:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Gondolom azért dolgozik h legyen pénze hamár csorok a szülei.. :(
2019. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Azért egy 16 évesnek nem kéne tönkre tennie magát.

Dolgozzon suli mellett, de az egészség a legfontosabb.

Nálunk a boltban diákok is annyit kapnak kb mint a rendes dolgozók, sőt as szer többet is.

Vigyázzatok rá.

2019. jan. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Azt hiszem.

Bocs, az autó korrekt kijavít, mert telorol írok.

Szóval ha akar, dolgozzon suli mellett, de nem kell megszakadni.

Pl árufeltöltőket is mindig keresnek, mert munkaerőhiàny van.

2019. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyes ez egyáltalán nem igaz nem vagyunk gazdagok a gyerekünk mindent megkap amire szüksége van. Ez a munka odáig fajult nála hogy idén nyáron el se jött velünk nyaralni mivel a szomszéd faluba nyaranta az ő felelősége gondozni a teheneket az egyik farmon valamint mert füvet ment vágni az időseknél.
2019. jan. 8. 20:56
 5/22 anonim ***** válasza:
61%
ha nincs előtte példa, hogy ha valaki tanul , sokszor sokkal többet kereshet sokkal kevesebb munkával, akkor nehézrávenni, hogy tanuljon többet
2019. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
15%
Lehet más a probléma..
2019. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Szóval az a bajod hogy a fiad egy ambiciózus, rendes, dolgos ember már ilyen fiatalon, aki kész tenni a saját jövője érdekében.

Én hülye meg azt hittem, drogok lesznek a sztoriban, vagy valami hasonló...

2019. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Kedves kérdező, a helyesírásod alapján nem vagy egy túlművelt ember. És ha ilyen példa volt a gyereked előtt, miért várod, hogy több igénye legyen, mint a nyócosztály elvégzése?
2019. jan. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd dolgozni, úgyse tudnád megállítani. 16 éves, majdnem nagykorú már. Nem iskolaköteles sem. És amint látom, te sem vagy értelmiségi, hogy legalább a te példádat kövesse...
2019. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Pontosan tudom mit élsz át, napi szinten szembesülök ugyanezzel a problémával.

Nekem van diplomám, ráadásul elit egyetemről, a férjem technikusi végzettségű, mindketten felsőfokon beszélünk angolul, szóval nem vagyunk aluliskolázottak, biztos egzisztenciával rendelkezünk. A lányom mégis inkább dolgozni akar tanulás helyett. Ez van. Ez a gyerek döntése, én ha megfeszülök se tudok ellene tenni, mert hiába mondom neki hogy inkább tanuljon, nem érdekli. Ő nem akar egyetemre menni.

2019. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!