Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Átmennétek egy másik suliba,...

Átmennétek egy másik suliba, ha azzal elszomorítanátok a szüleiteket?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok. Szakgimiben tanulok, ahol anyukám is tanult régen. És ő nagyon örül neki, hogy ide járok.

Viszont én utálom azt, ami tanulok, és minden mást az iskolában. Már tudom, hogy merre akarok elindulni az életben, és ezt szeretném tanulni majd egyetemen. De ezt megvalósítani szakgimiből elég nehéz lenne.

Ezért is szeretnék egy gimibe átmenni, ami ugyan gyengébb a mostani sulimnál de több esélyem lenne.

Attól félek, hogy anyukám szomorú lesz vagy csalódást okozok neki. Ő szeretné, ha lenne egy szakmám, de engem ez nagyon nem érdekel.

Mit csinálnátok a helyemben?



2019. jan. 8. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Eleve én választottam gimit és h mit tanulok.. Nyugi az egyetemi szakodat is ő fogja sőt a férjedet is ki választani,előbb kelett volna a sarkadra állni. :(

36N

2019. jan. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából azért jöttem ide, mert tudtam, hogy örülne neki, azt pedig nem, hogy mi érdekel, így miért ne alapon.
2019. jan. 8. 23:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Átmennék.

A te életedet csak te irányíthatod, senki nem élheti helyetted.

2019. jan. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csalódott lesz, hogy nem az ő útját akarod bejárni és a szerinte biztosabb, kézzelfoghatóbb szakmát választod, de ne ez irányítson. Te tudod már, hogy mi az a munka, amit szívesen csinálnál és sok évig kell majd az életed része legyen, tehát célszerű nem utálni az elejétől kezdve. Ezt anyukád is meg fogja érteni, csak ne félj elindulni, még időben vagy.
2019. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Sose legyél szolga lelkű,és mások elvárásainak érzéseinek szolgája. Jó tanács a jövődre nézve--

58N

2019. jan. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%

Középsulit mi is közösen választottuk, így én is szakgimibe kerültem, mivel anyukám is azt szerette volna, ha kapok egy szakképesítést is az érettségi mellé. Így az öt éves képzésemen kitanultam a közgazdaság minden csínyját-bínját (viccelek, épphogy nem buktam meg soha a szaktárgyaimból, másfél év után megutáltam őket és rájöttem hogy full béna vagyok hozzá) de ott érettségiztem le, meg sem fordult a fejemben, hogy iskolát váltsak csak emiatt. Ha erős a szakgimid a sima gimi pedig ennél gyengébb lenne, akkor miért lenne több esélyed onnan az egyetemre? Engem egy világvégi szakgimiből vettek fel az ELTE-re magyar-töri szakra, na bumm.

Végezd el a sulit ott ahol vagy, ha kibuksz az egyetemről, vagy kitalálod hogy mégsem neked találták ki amire most azt hiszed, hogy igen, legalább lesz egy szakma is a zsebedben amivel talán tudsz valamit kezdeni.


Kezdődhet a lepontozás :D

2019. jan. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Megcsinálnám a szakmát, vagy olyat ami jobban érdekel. Én gimis voltam, semmit nem ért. Bánom, hogy nincs szakmám.

Egyetemi felvételinél meg semmiben nem ad több esélyt, hogy milyen sulit végeztél :) a lényeg a tanulmányi eredmény és az érettségi. Ha jó eredményeid vannak lényegtelen, hogy az ország egyik legjobb gimijében, vagy a város gyűjtőjében szerezted.

2019. jan. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szakgiminben érettségiztem, ahol az utolsó szakmai év elvégzése, azaz az ötödik (nekem hatodik mert nyelvi előkészítős voltam) után kaptam volna szakmát. Félévkor váltottam, mert utáltam és nem is ment. Anyám szerette volna hogy elvégezzem, és neheztelt is rám miatta, de így utólag mondhatom, hogy nekem teljesen megérte és jól döntöttem.
2019. jan. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyengébb a gimi, nem éri meg váltani, pusztán ezt figyelembe véve. Innen is ugyanolyan esélyed lesz, plusz egy szakmád, ami sose hátrány.

Ha az, hogy "minden mást" utálsz, a tanulmányi eredményed is befolyásolja, akkor érdemes váltani, akkor általánosságban lehet érv, hogy fontosak a jegyek a leendő felvételihez. Viszont ha emiatt egy gyengébb suliba kell átmenni, akkor érdemes végiggondolni, fogsz e bírni egy egyetemet - persze, nem mindegy, mi az a minden, amit utálsz.

2019. jan. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem szolgalelkűség az, ha valaki a saját anyjának az érzéseivel foglalkozik! Képzelem milyen kölköket neveltél a világba!


Kérdező: ha van a kezedben szakma, az jó. Ülj le anyukáddal és beszéld meg. Nekem is váltott menet közben mind a két fiam, mert egy 14 éves nem mindig tudja mit akar pontosan és az egyik az informatikát váltotta egészségügyre, a másik pedig a műszaki területet kereskedelemre. Támogattam őket, de ehhez az kellett, hogy megbeszéljük, mert egyelőre én vagyok az okosabb és a tapasztaltabb, tehát együtt mérlegeltünk. Anyukád csak jót akar, ezt te is tudod. Az ostoba hülyék tanácsára meg nem kell hallgatni, akik szerint a felé érzett szeretet és törődés, hogy ne bántsd meg, szolgalelkűség lenne.

2019. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!