Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Névváltoztatás lehetséges?

18 évet nemrég töltöttem be valamint most fogok érettségizni majd egyetemen szeretném folytatni a tanulmányaimat diákként.

Apámmal megromlott a kapcsolatom és egy másik nővel és gyerekével él együtt engem kihagyva az életéből.

A gyerektartást míg diák vagyok köteles fizetni viszont én meg szeretném változtatni az apai nevem.

Nem ütközne a névváltoztatás és a gyerektartás fizetés?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyerektartás, névváltoztatás

jan. 9. 23:56  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Rokontartas, és nem minden esetben köteles fizetni.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/27Időpont jan. 10. 00:30 Privát üzenet

Nem, viszont fizetni kell érte , a névváltoztatásért asszem 10-20 ezer között forog az ára.

És akkor plusz személyi,ado,bank kartyak újra csinaltatasa tb stb ..

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik.
# 2/27Időpont jan. 10. 00:31 Privát üzenet
Pénze kell a neve nem,ezt sose értem,egy csak egy név.. Macera pénz minden papirt ujra rakni...

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/27Időpont jan. 10. 00:42 Privát üzenet
Lehetséges a névváltoztatás, igen. A tartásdíj fizetésének megszüntetését viszont simán kérheti, érdemtelenség miatt.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/27Időpont jan. 10. 03:24 Privát üzenet
Én várnék ezzel még amíg be nem fejezed az egyetemet. Lehet házasodni is fogsz, ha nő vagy, felveheted anpárod nevét, esetleg férfiként is:D

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/27Időpont jan. 10. 04:30 Privát üzenet
A négyesnek van igaza. Érdemtelenségre hivatkozva kérvényezheti a gyerektartás megszüntetését.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/27Időpont jan. 10. 06:37 Privát üzenet
Azzal, hogy nevet változtat, miért válna érdemtelenné?????

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/27Időpont jan. 10. 06:52 Privát üzenet
Mondjuk mert ezzel konkrétan az a célja, hogy megtagadja az apáját ?

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/27Időpont jan. 10. 07:18 Privát üzenet

"(2) Érdemtelen a tartásra az a nagykorú, aki a tartásra kötelezettel vagy vele együtt élő hozzátartozójával szemben olyan súlyosan kifogásolható magatartást tanúsít vagy olyan életvitelt folytat, amely miatt tartása a kötelezettől - figyelemmel a jogosult és a kötelezett kapcsolatának jellegére és a kötelezett magatartására is - nem várható el."

[link]

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/27Időpont jan. 10. 07:22 Privát üzenet
Van valami taszító abban.,hogy a pénze kell a neve nem- ha a nevét nem bírod elviselni, akkor mondjál le a pénzéről is. Mellesleg, ha Kiss Bettike vagy, a névváltoztatás után sem Nagy Bettike leszel- de a nemzés egy életre szól, valahol mégis Kiss maradsz, csak a látható felszín lesz más.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/27Időpont jan. 10. 08:00 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Névváltoztatás még lehetséges az eskuvo elott?
Névváltoztatás az "csak úgy" lehetséges?
Névváltoztatás miatt, tb kártya, adókártya csere? Ideiglenes személyivel lehetséges? Levélben is intézhető?
Névváltoztatás lehetséges ilyen esetben, ha a család egyik tagja spanyol?
Két névváltoztatás egyszerre lehetséges?
Lehetséges névváltoztatás úgy, hogy csak a keresztnevemen mellé szeretnék felvenni még egy keresztnevet?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!