Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Névváltoztatás lehetséges?

Névváltoztatás lehetséges?

Figyelt kérdés

18 évet nemrég töltöttem be valamint most fogok érettségizni majd egyetemen szeretném folytatni a tanulmányaimat diákként.

Apámmal megromlott a kapcsolatom és egy másik nővel és gyerekével él együtt engem kihagyva az életéből.

A gyerektartást míg diák vagyok köteles fizetni viszont én meg szeretném változtatni az apai nevem.

Nem ütközne a névváltoztatás és a gyerektartás fizetés?



2019. jan. 9. 23:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
85%

9!


Hidd el, hogy ez is oda számít. Tapasztalat

2019. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Sógorom fia is megváltoztatta a nevét, és nem hajlandó az apjával találkozni. Pedig az apja jó ember, és mindig próbál kapcsolatot létesíteni a fiával. De a telefont nem veszi fel, sőt le is tiltotta. Facen, neten nem tudja elérni, letiltotta. Párszor elment hozzájuk, de közölte a volt neje, hogy ha még egyszer odamegy feljelentik. Így az apja remélte, hogy egyszer a fia közeledni fog. (az ok amiért így alakult a kedves volt nejének köszönhető, mert kicsi kora óta az apja ellen nevelte a fiút) Amikor egyetemre ment, kijött az apukának, hogy magasabb rokontartást kell fizetnie, mint amennyi gyerektartást becsületesen fizetett. AKkor újra akart a fiával találkozni, hátha sikerül. De közölték vele, hogy már nem létezik olyan hogy Farkas Bálint. Már nem ez a neve. Az apuka írt egy hivatalos levelet érdemtelenségre hivatkozva kérte, hogy ne kelljen rokontartást fizetnie. Tárgyalás is volt, és a bíró úgy látta, jogos az apa kérelme. Nem kell fizetnie. Az apa tényleg jó ember..de igaza volt, hogy így lépett. Ha nem kérnek belőle akkor a pénze se kelljen..
2019. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%
Nekem még gyerekkoromban megváltoztattuk a vezetéknevemet, ettől függetlenül a diplomáig fizetve lett a gyerektartás. Olvastam itt több embertől, hogy "a neve nem kell, a pénze igen?" Drágaságaim, ti nagyon, de nagyon el vagytok tévedve! Nem a gyerek akar megszületni, a szülei VÁLLALJÁK őt. Az APA is. Egyetlen gyerek sem kéri, hogy az apja hagyja ott őt a p....csába és ne törődjön vele többé! Az én vér szerinti "apám" tönkretette az életem, 4 évesen otthagyott, utána nem törődött velem. Talán én tehetek róla? MIUTÁN elhagy és tönkreteszi az életem, még mondjak le a TARTÁSDÍJRÓL is, ami JÁR? Mit gondoltok, mire elég egy nyomorék tartásdíj? Hiszen fillérekről van szó, és még azt is irigylitek egy tönkrevágott életű gyerektől????
2019. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

"Nem a gyerek akar megszületni, a szülei VÁLLALJÁK őt. Az APA is" - hát ez eleve eléggé kérdéses, egy terhesség sorsáról mifelénk egyedül a nő dönt. Tehát van ilyen is, meg olyan is...

A tartásdíj kérdésben meg a bíróság dönt végső soron, az meg az apa döntése, hogy a gyerek középiskolai tanulmányai befejezése után bíróságra viszi-e a dolgot, vagy nem. (A gyerek 18 éves koráig, de középiskolai nappali tanulmányok esetén max 20 éves koráig jár a tartásdíj feltétel nélkül.)

2019. jan. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
Drága 13-as, ha anyuka azzal akarta megfogni anno apukát, hogy "elfelejtette" bevenni a bogyót, csak apukának elfelejtett szólni, csak a 12. hét után, amikor már ugye senki sem tehet semmiről? Abban az esetben előfordulhat ugye, hogy apuka nem akarta a gyereket, csak csúnyán átlett verve... Drágaságom, nem voltál ott, mikor zajlott ez a párbeszéd...
2019. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

Kicsinyes bosszú ez a névváltoztatás szerintem. Az a név a TE neved, a születésedtől fogva, nem az apádé. Az egy dolog, hogy ugyanúgy hangzik a kettő :-)de akkor is a saját neved.


Ettől függetlenül persze, szíved joga megváltoztatni, ha szeretnéd, megteheted.

2019. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
40%

"Hidd el, hogy ez is oda számít. Tapasztalat"

Nem hiszem. Ha olyan a tapasztalatod, mint amiről a 12. válasz szól, az más. Önmagában a névváltoztatás nem hiszem, hogy érdemtelenné tesz.

2019. jan. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

"Lehetséges a névváltoztatás, igen. A tartásdíj fizetésének megszüntetését viszont simán kérheti, érdemtelenség miatt."


Ez nem érdemtelenség. Eleve egy neve és két szülője van az embereknek. Ezek szerinted, szerinted az anyaának nem kell gondoskodni róla, mert nem az ő nevét viseli?

2019. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
69%
Ja, itt nem a névváltoztatás lesz a gond, hanem hogy nem tartod vele a kapcsolatot. Megpróbáltad ezt rendezni? 18 felett már neked is tenned kell érte.
2019. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
82%
Én olyat ismertem, hogy az apja kiskorától (amikor elváltak a szülők), le se szarta a lányát. A lány betöltötte a 18. évét, és megváltoztatta, felvette anyukája vezetéknevét. Ez így oké is. (De utána soha nem is fizetett gyerektartást, nem hogy 18. után, de előtte sem. Azért más szitu.)
2019. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!