Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel vehetném rá a gyermekem,...

Mivel vehetném rá a gyermekem, hogy elmenjen orvoshoz?

Figyelt kérdés
Van egy 26 éves lányom. Aminap, gondolta kipróbálja a lovaglást, amikoris a ló hirtelen ledobta őt magáról, és még rá is lépett. Egy hatalmas zúzódás van a bal oldalán a veséje tájékán, komoly fájdalmai is vannak miatta, de nem megy orvoshoz. Azt mondja jól van, elég lesz a borogatás. Mondtam neki, hogy ez nem játék, és jó lenne ha megnézetné, de egyszerűen nem hajlandó. Mit lehetne tenni, hogy rájöjjön, hogy ezt ki kell vizsgáltatni.

2019. jan. 10. 18:37
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*?
2019. jan. 10. 18:38
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
Én kihívnám a dokit azonnal. Ezt nem lehet egy borogatással megoldani.
2019. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%

Mondd meg neki, hogy hivod a mentőt ha nem megy.

Legalább 10 olyan dolog jutott eszembe, ami potenciális veszély, és nem vagyok orvos...

2019. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Csak 1 gyermekem van és az ő.

2019. jan. 10. 18:52
 5/25 anonim ***** válasza:
55%
Ha annyira komoly fajdalmai vannak akkor 26 evesen lenne annyi esze hogy elmegy. Ennyi o latja karat ha ilyen buta es felelotlen
2019. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Uhh.. nekem nemrég volt egy sérülésem szintén hasi részen, és utánanéztem, és azt írták hogy hasi sérülések nagyon veszélyesek mert belül elfertőződhet, még akkor is ha nem látszik semmi, és ráadásul még akkor is lehet veszély, ha nem is fáj.

Szóval orvost javaslok ha a ló tényleg rálépett.

2019. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Hívd fel a figyelmét a belső sérülések veszélyeire.

Abban az esetben, ha csak felszínes és borogatni elég típusú lenne, akkor következő nap már nem érezne semmit. De ha napok múlva is fájdalmai vannak, akkor sanszos, hogy az állapota életveszélyesre is fordulhat. Mi ennél kevesebbkor is mentőt hívunk.


Egy tűzoltó (aki látott már autóbaleseteket)

2019. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%
hihetetlen hogy mennyi felelőtlen ember van. szembeszomszédunknak 2 hétig tartó erős fejfájása volt, de letudta azzal, hogy menopauza. a végén már eszméletlen volt, akkor agy nehezen kihívták a mentőt. pár nap múlva meghalt agydaganatban.
2019. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%

Nem kell ennek nagy feneket keríteni. Mondom ezt úgy, hogy lovas vagyok.

Egyszer megharapott egy ló.

Egy másik hasba rúgott.

Számtalan komoly esésen vagyok túl és még élek.

2019. jan. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Igazad lehet, csak hogy ő most lovagolt életében először, és hatalmasat esett, aztán meg még rá is lépett a ló. Nem tudom számít-e, de ő nagyon alacsony, és nagyon kis súlya van(157cm és kb. 47-48kg) a kis emebrek pedig sérülékenyebbek.

2019. jan. 10. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!