Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarnak támogatni a...

Miért nem akarnak támogatni a szüleim a legnagyobb álmom megvalósításában?

Figyelt kérdés
Gyógyszerészeti egyetemre szeretnék menni, ösztöndíjjal végezném, de a szüleim nem akarnak támogatni. Nem értem őket és nagyon elszomorít ez a dolog. Kérlek válaszoljatok! Lány vagyok, 22 éves.
2019. jan. 10. 20:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

"Kifogás,munka melett tanultam,ma már mentőtiszt vagyok és csecsemős gyermekosztályos főnővérke,akarni kell és tenni érte,citromot adnak hát csinálj belőle limomádét."


Gyógyszerészetit összehasonlítani a mentőtisztivel? Vannak bajok.

2019. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Hát az első nem tudom hány aki bejut, az ösztöndíjjal végezheti az évet.
2019. jan. 10. 21:01
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

Szomorú, hogy nem támogatnak. Én se tudtam volna dolgozni a szakom mellett, csak nyaranta. Állandóan katalógusos óráim voltak. Reggeltől estig. És jöttek a nagy okosok, hogy menjek el tescoba árufeltöltönek. Nem tudom mikor mentem volna, ha este 6:30kor indult a buszom mert bejárós voltam és este 7-8 értem haza...😀

Persze ha nem alszom esténként, akkor végülis tudtam volna dolgozni. Lehet azt kellett volna.

A szüleid esetleg azt akarják, hogy mást tanulj? Mi bajuk ezzel a szakkal? Szerintem nagyon érdekes és elhelyezkedni is jó el lehet vele.. Ha meg ez az álmod... Akkor végképp kár lenne veszni hagyni.

Jó lenne, ha írnál okot, hogy miért ellenzik. Hátha jobban tudunk segíteni! Minden jót kívánok!

2019. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Azért ellenzik, mert sokat kell tanulni, nem bírnám meg és hogy nagy lenne a felelősségem a gyógyszertárban, ahol dolgozni szeretnék.
2019. jan. 10. 21:23
 15/28 anonim ***** válasza:
55%

Valahogy találd meg a módját, hogy elvégezd. 22 évesen már sokkal önállóbb voltam, mint te, igaz, én addigra el is végeztem az egyetemet, nem csak ábrándoztam róla. 27 éves koromra meg a "fejükre nőttem", most értettem meg, miért nem támogattak. A párommal a talpraesettségünknek köszönhetően többszörösét keressük, mint ők, és láthatólag lenéznek minket (még mindig), közben meg féltékenyek ránk. Mindig csak annyira támogattak, hogy egyrészt nekik ki legyek szolgáltatva, másrészt ne legyek jobbmódú, mint ők. Most már kezdik érezni a távolságot, sajnos ennek a kapcsolatunk issza meg a levél, mert én meg nem tűröm a beszólogatásaikat.


Rád visszatérve, ha nem léped meg, amit igazán szeretnél, életed végéig bánhatod.

2019. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha igy állnak hozzád,lenéznek,minél előbb menj el dolgozni költözz el és tanulj. Mit szeretnének h menj el gyárba 3 műszakba betanitott munkásnak? Ez ma magyaroknál a prespektiva de komolyan itt tartunk,h már csak a gyári munka jo a szülönek meg a 8 általános lesz a legmagasabb végzettség? :(

Jó h elhuztam onnan.

36N

2019. jan. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden eddigi választ.
2019. jan. 10. 21:36
 18/28 piroska és a farkas ***** válasza:
42%
Nem tudom, h mostansàg hogy van, de lehet rögtön az első 2 félévet passzivàltatni anélkül, h elveszítenéd az ösztöndíjat? Ha igen, vàllalj be egy év külföldet, és tegyél félre amennyit csak tudsz. Pl Angliàban live in care munkàt viszonylag könnyen talàlsz, szàllàsod megoldva, az étkezés pedig akàr még olcsóbb is lehet, mint itthon.
2019. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
49%
de idáig mit csináltál ? 18-19 éves korodba elvégezted a közép sulit ,mit csináltál 3 évig ?
2019. jan. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Ebben az évben végzem a posztliceális iskolát, gyógyszerasszisztensi szakon, ami 3 éves volt. Amúgy romániai vagyok.
2019. jan. 11. 08:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!