Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan lehet...

Szerintetek hogyan lehet feldolgozni azt, hogy több mint 10 éve terrorizál anyám?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista. Mindig nagyon jó volt anyával a kapcsolatom, habár ma már tudom, hogy gyerekként nem törődött velem. Miután elváltak, pasizott, hanyagolt engem, de én ezt is meg tudtam érteni már 10 éves fejjel, hogy kell neki élettárs. Apám vert minket. Miután anyám élete befuccsolt, velem irtó rondán viselkedett. Egyszer összevesztünk, a hátam mögött állt a konyhában és azt mondta, hogy fogjam be a pofám, mert beleforgatja ezt a kést a hátamba. Ez nagyon belém vésődött. Soha nem emlegettem neki, nem is fogom mert tuti, hogy azt mondaná hogy megérdemeltem. Mindig is féltem tőle. Mai napig. Pedig már 21 éves vagyok. Sokszor viselkedett velem ehhez hasonlóan brutálisan.

Akkor se volt és most sincs senkim,csak a barátom. Vele szerencsére nagyon jól megvagyunk. Nyáron - szeptember elején összeköltözünk majd. Mindketten akkor kezdünk neki a mesterképzésnek. Eddig anyagi okok miatt nem volt lehetőségem eljönni,ha el is jöttem volna, féltem volna, hogy anyám felkeres és bánt engem vagy ami rosszabb, a barátom.

Jártam rendszeresen pszichológushoz. Nagyon kedves, de nem tud nekem abban segíteni, hogy ezt el tudjam fogadni, hogy nehéz volt gyerekként. Talán más lesz, könnyebb lesz ha a párommal majd együtt lakom. Itthon mindig félek, folyton stresszben vagyok anyám miatt, hogy belém köt, kigúnyol, nekem esik.



2019. jan. 10. 21:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy sokáig nagyon jó kapcsolatunk volt. Én mindig nagyon szerettem. És próbáltam neki mindenben segíteni. Lelkileg is. Mégis úgy érzem, hogy nem becsült meg engem. Pedig én nagyon szerettem volna nem segíteni. De nem hagyja.
2019. jan. 10. 21:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnalom hogy ilyen az anyad de ha elkoltozol hidd el hogy jobb lesz az eleted. De ha elmesz vissza se nezz es ne hagyd hogy megprobaljon visszarangatni vagy zsarolni mert lehet hogy ezt fogja tenni ha elmesz. Lehet attol kattant be hogy apad alkoholista volt es a valas is biztos megrazta, ami persze nem jo eredmenyhez vezetett mert a sajat fajdalmat rad vetitette ki az ilyen beszolasaival ami az ember lelkebe tapos sajnos. Turj meg egy kicsit aztan tiplizz es vissza se nezz keveset latogasd mert nem erdemli meg, parod majd elfeledteti a sok fajdalmat
2019. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
én egyik szülőm is pokoli volt 7 éves koromtól huszonéves koromig mégsem lettem ilyen lelki roncs, a mai gyerekek akkorát drámáznak... Elköltözöl, nem tartod a kapcsolatot és voilá vége is van ilyen egyszerű volt nekem is. Nem kell állandóan ezen agyalni!
2019. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
El költözöl és vissza se nézel ennyire egyszerű.
2019. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg Kalan Daisy “Szörnyű gyerekkorom 1,2” videóit. Rengeteg erőt tud adni az a nő. Kitartás..
2019. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Költözz el az idő majd segít feldolgozni na meg a környezet változás is. Más megoldás nincs, ha maradsz akkor nem hinném hogy jobb lenne magától. Légy bátor, kitartás.
2019. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!