Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek ha szülők...

Sm's girl kérdése:

Mi a véleményetek ha szülők és szintén családos gyermek együtt él egy ikerházban?

Figyelt kérdés

Az ikerház közös megvétele jelentősen megkönnyíti a fiatal, egy gyermekkel rendelkező pár életét, bevallalnatok hogy valamelyikőtök szüleivel így éljetek közösen? Ki a véleményetek erről? Illetve ha nem titok szeretném tudni az eletkorotokat, és hogy milyen a kapcsolatod a szülőkkel.

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2019. jan. 11. 14:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
(*panelből)
2019. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha nekik megfelel ez a felállás és jó a kapcsolatuk akkor elég ideális helyzet, hiszen közel vannak a szeretteik és tudják egymást segíteni ha kell.

Én nem tudnék így élni, ettől függetlenül mások miért ne? Én semmilyen kapcsolatot nem tartok a családommal, a férjem családja pedig egy másik kontinensen él, nem szoros a kapcsolat, de szerintem nem tudnám magam teljesen otthon érezni ha állandóan ott lenne valaki, aki segíteni akarna, segítséget várna vagy épp megpróbálna beleszólni a dolgaimra. Jobban szeretem a távolságot és a függetlenséget.

2019. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

Együttélést nem, de egy ikerházat simán bevállalnék. Nagyszüleim éltek ilyenben (nem rokonnal), semmiben sem másabb, mint egy átlagos szomszéd. Egyetlen dolgoban kellett közösködni az évek alatt, az a tető felújítása. Ezen felül kb nem is találkoztak, a kert is ketté volt választva.

Nem vagyunk jajjdejóban anyámmal, de ezt be tudnám vállalni simán.


28N

2019. jan. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
66%
Hát a szüleim így élnek 25 éve az anyai nagymamámmal(én meg 18 éve a szüleimmel). Nem rossz végül is, kicsiként néha vigyáztak rám a nagyszüleim, de nyilván jobb lenne ha nem lennének ennyire közel, nem lenne közös fal. (A kertet elválasztottuk.) Mondjuk nálunk megkönnyíti a helyzetet, hogy a nagymamám csak akkor szól hozzánk ha pár havonta kell neki valami.
2019. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
Saját anyámmal soha nem vállalnám be, anyósommal bevállaltam. Bár nem ikerház, hanem két épület egy telken, de néztünk anno ikerházat is. Nagy segítség volt, mikor a gyerekek még kicsik voltak (sokszor még most is ő főz hétközben), manapság mi segítünk neki, mert már 80 fölött van és nehezen mozog. Kölcsönös tisztelet és megbecsülés a titok, no meg a normális kommunikáció.
2019. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Én anyámmal bármikor együtt tudnék lakni, akár családosan is. Ő extrém rugalmas, diszkrét és jófej. És még így is biztosan lennének konfliktusok, de összességében pozitívra jönne ki a mérleg. Apámmal már más a helyzet :)


A legtöbb családban, elnézve a szülő-gyerek viszonyokat, ez nem működne. Az ismerőseim 90 százaléka elég hamar belebukott ebbe.

2019. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%

Sajat szuleimmel el tudnank igy lakni, de a parom szuleivel biztosan nem. Tapasztaltuk mar milyen veluk hiaba jo a viszonyunk nem hagynanak levegohoz jutni es a nyakunkon lennenek. Az en szuleim mindig hagytak sajst teret es nem szoltak bele a donteseinkbe.

28N

2019. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
73%

Egyénfüggő. Én a nagyszüleimmel egy házban nőttem fel, de házon belül volt külön lakrészük (konyha, fürdő). Gyerekként nagyon élveztem, a nagypapám sok helyre elvitt, iskola után sokszor az első utam hozzájuk vezetett, sokat beszélgettünk, néha meséltek is. Természetesen volt hátránya is, mert amikor a nagymamám elkezdett leépülni, akkor - finoman szólva - személyiségének nem az előnyös oldala került előtérbe, ami megviselte az édesanyámat (a menyét), mert inkább ő ápolta és sokat kellett tűrnie. Viszont így csak a legvégén került a nagyim otthonba (akkor már 24 órás szakszerű felügyelet kellett mellé). Most a férjemmel mi lakunk abban a lakásban, majd meglátjuk, hogy bírjuk ;). A férjem egyébként úgy nőtt fel, hogy egy lakásban 3 szoba, 3 nemzedék és gyerekként ő is főként az előnyét látta. Náluk is a meny (anyósom) ápolta a nagymamát, ami az utolsó 1 évben kemény volt, de így megúszták, hogy otthonba kelljen adni (ha nem ott laknak, már 4 évvel korábban meg kellett volna lépniük). A szomszédban egész addig működött az együtt lakás, amíg mindkét szülő élt, viszont miután meghalt az édesanya, a családi béke őrzője, az egyedül maradt férj nem hagyta békén a mellettük lakó fiát, menyét, úgyhogy inkább elköltöztek.

Szóval ha ti és a szüleitek is tiszteletben tudják tartani, hogy meddig tart az "ő részük" és a "ti részetek", nem járkáltok át hívatlanul (a romantikát nagyon meg tudja ölni egy ajtón dörömbölő szenilis nagymama ;)) és amúgy jól kijöttök mindketten a szüleiddel, akkor jól is elsülhet a dolog.

2019. jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Pupusz ***** válasza:
54%
Egyénenként változó. Az ikerház azért annyira nem gáz szerintem. Két külön lakás. Ismerek olyanokat, akik konkrétan egy házban laknak a szüleikkel, gyerekekkel és nagyon jól megvannak. Attól is függ, hogy az idősebb szülők mennyire "beleszólósak" a dolgokba, mennyire tartják tiszteletben a gyermekeik, unokáik magánéletét. Nyilván az értékrendek különbözőek. Azt az egyszerű módszert javaslom, hogy vegyetek elő a pároddal egy üres papírt, egyik oldalára írjátok fel az előnyeit, másik oldalra a hátrányait. Aztán vessétek össze a két oldalt és döntsétek el, hogy megéri-e nektek. 40F
2019. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor működhet, ha be van tartva a magánszféra tisztelet, mindkét fél részéről. Pl. nem járkálnak át egymáshoz minden hülyeség miatt, csak hívásra van egymáshoz átmenés.

Amúgy itt mindenki azt írja, az idősebbek nem bírnak magukkal, és ők dumálnak bele mindenbe, és ők nem tartják tiszteleten a magánszférát. Én meg olyat hallok sokszor (pl. ikerházban vagy két szomszédos házban/lakásban lakó ismerősöktől), hogy a fiatalok is berongyolnak hozzájuk minden apróság miatt. Van, hogy pl. egyszerűen "betolja" a gyereket az ajtón (nagyszülőkhöz), mert ő (fiatal) megy bevásárolni. Szóval csak annyit, hogy ez oda-vissza kellene, hogy működjön, az idősebbnek is van magánszférája, és az is legyen tiszteletben tartva.

2019. jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!