Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van Magyarországon hogy...

Miért van Magyarországon hogy csak a felsőbb társadalmi osztályok segítik a gyerekeiket ha már nagyobbak, a középosztály és az alatt pedig a gyereknek magának kell megküzdenie mindenért?

Figyelt kérdés

Én 28 éves vagyok, de már jó 10-14 évvel ezelőtt is az iskolában azt vettem ésszre az osztálytársaim között hogy a gyerek addig kell amig pici óvodáskorú és amikor nagyobb lesz “mehet a levesbe”. Nem foglalkoznak vele, nem támogatják anyagilag. Menjen el dolgozni, keresen maga és próbáljon megélni és tanulni a maga erejéből 16-18 évesen.

Közben a felsőbb társadalmi osztályokból kikerülő gyereket tanítatják a szülők, félre tesznek nekik, lakást/autót vásárolnak nekik.

A szegényebb rétegekben pedig a legminimálisabb törekvés sincs meg arra hogy a gyereküket segítsék. Menjen el dolgozni aztán teremtse meg magának. Nem gondolkodnak bele mekkora előnnyel indul az életben egy gazdagabb gyerek és mekkora hátránnyal a szegény.

A szegényeknek csak addig cuki a gyerek amig gügyög és egy kiflivel elvan az állami oviban?



2019. jan. 12. 14:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Pénz....
2019. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Persze a pênz fontos szempont, de a középosztálynál lejjebb a törekvés sincs meg a szülőben. A törekvés!! Hogy valamivel jobb legyen a gyerekének, többre vihesse mint maga a szülő. Mindig mindenre van pénz csak a gyerek igényeire nincs, mert az oldja meg maga vagy menjen dolgozni.
2019. jan. 12. 14:56
 3/34 anonim ***** válasza:
63%
Azok a Prolik inkább irigyek ha többre viszi. :(
2019. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Pontosan.. sajnos
2019. jan. 12. 15:03
 5/34 anonim ***** válasza:
48%
" Mindig mindenre van pénz csak a gyerek igényeire nincs, mert az oldja meg maga vagy menjen dolgozni." Talán mert nincs mindig mindenre pénz, de a gyerek sértésnek veszi ha a szülei nem szorítják totál a háttérbe magukat, és nem csak azért léteznek hogy neki semmiért se kelljen megdolgozni. Gondolom megint az a sirámod hogy nem toltak lakást a segged alá minimálbérből, és nem fizetik minden költségedet legalább amíg élnek... A jobb életre törekvésnek meg a gyerekben kell hogy meglegyen, és ez ott kezdődik hogy tanul, és nem nyivákol hogy miért nem tömik pénzzel.
2019. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim válasza:
86%

Én 40 vagyok. Vidéken nőttel fel, és ott teljesen természetes volt, hogy a szülők segítik a gyereküket. Még a szegényebb családok is legalább egy szakmai OKJ erejéig. Vagy ha arra sem tellett, akkor a katonaság felé, mert az stabil meló, és adta a B, C, jogsit.

Környezetemben most is ezt látom. 2 olyan családot ismerek, ahol nem így volt. Az egyikben a lány lovasoktató akart lenni. Ott megmondták, hogy azt nem fizetik. Így előbb közgázon diplomázott, majd magától lett lovas oktató és fejlesztő. A másik ilyen esetben meg egy drogos féreg lett a srác. Ott egy elvonó volt a kikötés, de nem ment. Így az apja kitagadta.


Ezeket a genyó szülőket, csak itt, a GYIK-en tapasztalom...bár azért ha figyelmesebben olvasok, rá lehet jönni, hogy sok esetben a gyerek is hunyó!!!

2019. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért nem mindig igaz. Nem voltunk szegények, de meg kellett gondolni, hogy mire költünk. Anyám ápolónő, apám mentőtiszt volt, mindketten alábecsült foglalkozást választották, most nyugdíjasok. Hárman voltunk testvérek (sajnos csak voltunk), mindhármunkat egyetemre járattal, erejükön felül támogattak. Diploma után majdnem 3 évig még otthon laktam, minden hónapban 30 ezret kértek. Utána a barátnőmmel (már a feleségemmel) vettünk egy kis lakást. Bútorra már nem nagyon maradt pénzünk, csak a legszükségesebb dolgokat vettük meg. Mégis boldogak voltunk. Egyik este váratlanul megjelentek a szüleim és

átadtak egy borítékot. Majdnem egy millió forint volt benne. Kiderült, hogy az utolsó forintig félrerakták azt, amit hazaadtam. Nem akartuk elfogadni, de ragaszkodtak hozzá.

2019. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Hú utolsó ez mekkora!
2019. jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Ezek szép történetek és nem is ezekre építve írtam ki a kérdést.

Ezek a szülők segítették a gyereküket, de van akit nem érdekel. Csináljon amit akar neki nincs pénze támogatni. Ha lány keressen valakit aki eltartja ha fiú menjen dolgozni. A diploma nem számít ez is egy kedvenc mondata az ilyen szülőknek.

Engem nem segítettek, nekem kellett otthon segíteni amennyire tudtam. Nem érdekelte őket mi lesz velem, sőt azt is elmondták hogy ha keresek majd adjak haza mert kevés a pénz. Anyám katonaként, apám meg alkalmazottként dolgozott akkoriban. Ők tanítani, segíteni nem tudnak oldjam meg magam. De ha találok valami pénzes férfit menjek férjhez. Elköltöztem mást nem tehettem.

Amikor gimnáziumba jártam alig volt ruhám, a testverremmel osztozunk azon ami volt közben anyám dior rúzst vàsárolt magának a plázás parfümériából.

2019. jan. 12. 15:35
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

A férjem szülei csóró melósok, + após alkesz. Nálam dettó.

Egyikünket sem segítettek, igazi visszahúzó, irigy férgek.

Iszonyat nehéz volt így, de jobban élünk, mint ők.

Mi mindent megteszünk a gyerekeink taníttatásáért, szép és jó életéért.

2019. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!