Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vagyok normális az...

Miért nem vagyok normális az apám szerint, mert azt mondtam nem tudok vezetni és inkább busszal mentem bevásárolni a családnak?

Figyelt kérdés
Van jogosítványom, de egy éve nem vezettem az apám autóját és semmilyen más autót se. Én nagyon félek a volán mögött és mindig attól féltem hogy összetöröm az autó orrát. Rájöttem hogy hiába sikerült második alkalomra a forgalmi vizsga ez nem nekem való, túl veszélyes és stresszes. Apám viszont bolondnak néz amiért gyűjtöttem egy csomó pénzt a jogsira amit megszereztem és egyáltalán nem ülök autóba már. Néha beszól hogy mikor akarok már vezetni végre. Igazából nem vezetni nem akarok hanem nem tudok vezetni de ő ezt nem érti.
2019. jan. 12. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Ne hallgass rá! Meg amúgy is nem szégyen ha nem akarsz volán mögé ülni! Így nagyobb a biztonság!
2019. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Apukád szerintem nem tudja ezt elfogadni hogy ennyi pénzt kiadtál rá és nem hasznosítod.

DE!

El kellene fogadnia hisz ha te nem érzed magad biztonságba/biztosnak a vezetésben és ezt tudatosan kezeled inkább normálisnak mondanálak, mint sem nem normálisnak.

Meg értelek, és osztom a véleményed hogy miért nem vezetsz.

2019. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Igazabol busznal is megvan a veszely ha busszal jarsz mert az is utkozhet de ez nem lenyeg most. Semmi problema nincs ezzel, nem mindenkinek az alma az auto vezetes es igazabol en meg nem is szeretnem letenni a jogsit legalabbis most biztosan nem, egyszer vezettem izgultam feltem nagyon es neki is mentem az udvaron egy fa rakasnak (szerencsere selejt kocsi nem kar erte) de annyira paraztam hogy elfelejtettem fekezni. A kozuton en tutira meghalnek.

Es en leszarnam a helyedben hogy neki mi a velemenye, ha megtudod igy is oldani az elmenetelt A pontbol B pontba akkor nem baj.

2019. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Nos, a te problémádra létezik egy kreatív megoldás. Vezetéstechnikai tréningnek hívják. Nem csak te küzdesz evvel a problémával, hidd el, mások is vannak hasonló cipőben. Segít megszerezni a magabiztosságodat, és újra be mersz ülni majd a volán mögé.


Ha lehet, kedves édesapád ne tudjon róla, hogy gyakorlási céllal veszel néhány órát! Nem kell, hogy megemelkedjen a vérnyomása annak a drága embernek.


Ha beszélsz az oktatóval, elmondod, mi a bajod, ő feloldhatja a gátlásaidat, és segít. Ha megengedsz egy tanácsot: empatikus oktatót válassz!


Sok szerencsét és nyugi.

2019. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom hirtelen felindulásból mondta, olyankor sok minden kicsúszik az ember száján, amit nem gondol komolyan.

Egyébként nyilván nem látja logikusnak, hogy miért félsz, ha leraktad a jogosítványt, pláne, hogy te akartad (gondolom, ha te gyűjtöttél rá).

Amúgy ha másodszorra meglett a forgalmi vizsga, tudsz te vezetni, csak túlstresszeled, és azt hiszed, hogy nem.

Belegondolni tényleg ijesztő, hogy egyedül vagy a forgalomban, de gyakorlatban, mikor ott vagy, feleannyira sem rossz a helyzet, legalábbis én így tapasztaltam.

2019. jan. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%
Egyikotok se normalis.
2019. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy pszichés dolog, én is ezzel küzdök. Volt egy apró koccanásom (parkolási), ami miatt megemelték a kötelezőmet. Azelőtt majdnem tíz évig elég jól, balesetmentesen vezettem, utána rettegtem beülni az autómba, végül eladtam. Csak azért írom ezt, hogy tudd, megértem a lelki állapotodat. Én már idősebb vagyok, középkorú, nem biztos, hogy lenne értelme küzdeni, hogy újra vezessek, de ha fiatal vagy, azért ne tegyél le a vezetésről. Az nagyon nem jó, hogy az apád ezzel stresszel téged, mert plusz nyomás alá helyez. Ha szeretnéd leküzdeni a félelmedet, és ez fontos neked, akkor lehet, hogy érdemes pszichológushoz fordulni, mellette pedig még pár órát venni oktatóval, de csak és kizárólag kiváló oktatóval! Nagyon nehéz ilyent találni, nekem tíz évvel ezelőtt volt ilyen, neki köszönhetően vezettem utána elég jól évekig. Szóval normális vagy, csak van benned egy pszichés gátlás a vezetéssel kapcsolatban, rajtad áll, hogy le akarod-e küzdeni. Apádnak üzenem, hogy segítsen inkább, ne presszionáljon, mert attól csak rosszabb lesz.
2019. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
40+ vagyok, vagy 20 éve van jogsim, talán ha 50 km-t vezettem mindezt úgy, hogy itt állt az autó a garázsban. Én félek tőle + nem tudok, nem gáz az.
2019. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki tud vezetni, csak önbizalomhiányod van meg rutin hiányod. Gyakorolni kéne csendes kis utcákban. Én akkor szereztem önbizalmat, amikor meglett a robogóm. Először meg nem mertem kimenni lakott területen kívül, csak a bicaj úton döcögtem. Aztán kimerészkedtem a közutakra is. Rutinom lett a forgalomban.


De! Nagy autót még én se merek vezetni, pl nem parkolnék egy tepsi audival. De egy kis yaris vagy mutyuki nem jelenthet problémát. én se vezetem párom autójá, mert félek, hogy meghúzom és az nagyon sokba fog fájni. De a renault twingóval megyek, mert játékautó :) szóval ha tudsz, vegyel magadnak egy kis "női autót" és járj azzal. Ha azt összetöröd, csak a te bajod lesz, nem másé.

2019. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Sokan nyíltan kimondják, nem is ember a mai világban aki nem autóval jár. Szülők akik egy utcányira laknak az iskolától autóval viszik a csemetét. Mert mit szólna a többi szülő! Én utazok vonattal, diákok (akik már nem akarnak szülővel autózni, nekik meg még nincs jogsi) nyugdíjasok és a vasút alkalmazottjai. Néha, nagyon ritkán találkozom ismerőssel, aki nem ezekbe a kategóriákba tartozik. Mosakodnak ezerrel: "Ja, csak most tömeg közlekedek mert a párom elvitte az autót. stb, stb. Az eredeti családomban engem is lenéznek. Az idős anyám nem kis gúnnyal mondta legutóbb: majd haza buszozol, nem gond az neked! Magyarországon vagyunk, Budapest kivételével óriási szégyen ha nem autós vagy!
2019. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!