Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rám erőlteti a költözést...

Rám erőlteti a költözést édesanyám, tehetek ellene bármit?

Figyelt kérdés
Anya eldöntötte hogy mindenképpen haza akar költözni és én is megyek vele, mert a nagymamámtól átveszi az ő cégét, és ez csak így kipattant a fejéből hogy költözzünk haza. Na most én itt már kiépítettem egy szociális életet, barátokat, barátnőt, jó a tanulmányom, és terveim is vannak e téren itt, semmiképpen sem akarok hazamenni az otthoni reménytelenségbe,főleg hogy kb semmi végzettségem sem lenne otthon, egyszerűen semmi sem hiányzik Magyarországból. Barátnőméknél tudnék lakni, szülei lakást is tudnának adni amit később fizetni is kell persze, de addigra dolgoznék, tehetek bármit a koltozes ellen 17 evesen?

2019. jan. 13. 10:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Szülői beleegyezéssel maradhatnál csak ott. Egyáltalán mennyi van még hátra hogy 18 legyél?
2019. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad már anyádnak, hogy jól kicseszik veled? Várjon még egy évet, amire leteszed az érettségit s elmehetsz dolgozni.
2019. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
18 éves korod után lehetsz egyedül. Azt íros 17 éves vagy. Elmúltál, vagy csak leszel? Kint maradsz egyedül, ki tart majd el?
2019. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Semmit nem tudsz tenni. Elvileg 16 év felett kérelmezhetned a gyamhivatalban a szülői ház elhagyását, de mivel külföldön akarsz maradni ez az opció nem működik. Menned kell és max ha nagykorú leszel vissza koltozhetsz
2019. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Ezért jó, amikor a szülő agyatlanul cincálja a gyerekét ide-oda. (Baromi szar, tehetetlen érzés a gyereknek, pedig én csak Magyarországon belül éltem meg egy iskolaváltást másik városban, de az is pocsék volt:(

Ami még a "legjobb", hogy azzal a tudásanyaggal itthon valószínű le sem érettségizel:(

Anyukád nem tudna várni pár hónapot a családi vállalkozás átvételével?

2019. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
0%

Utolso !


Attol, higyje agyatlanságnak látod, meg egyáltalán nem biztos, hogy az. Nem tudhatod, hogy anno miért költöztek és azt sem, hogy mióta élnek külföldön. Nem mellesleg ha 18 éves lenne a kerdezo és maradhatna, miből elne meg? Miből fizetne a lakhatást, rezsit, élelmiszert, biztosítást, stb?

2019. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
5%
Mellesleg a külföldi érettségi pong ugyan olyan értékű, mint a magyar azzal a kivétellel, hogy továbbtanulásnal bizonyos tárgyakból különbözeti vizsga szükséges, ilyen pl a magyar nyelv és irodalom, illetve ha történelemmel kapcsolatos szakra jelentkezne, akkor magyar történelem kulonbozeti is kell hozzá
2019. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Boritékolom h itt nem sokáig lesz köztetek jo viszony..
2019. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem pedig igenis hülyeség ez az ötlet, így ebben a formában, függetlenül attól, hogy miért költöztek ki stb. Az anyukának bekattan egy ötlet, hogy ő most haza akar költözni és akkor az úgy is lesz, mert neki lesz munkája, lesz fizetése, látja a jövőjét stb. és minden oké, miközben sza*ik rá, hogy a gyerekével mi lesz. Annak a gyereknek ez nem lesz olyan egyszerű, mert ő ott jól érzi magát, vannak barátai, ott tanul stb. és ha hazaköltözik, akkor ez mind elveszik. Szerintem egy ilyen helyzetben az lenne a minimum, hogy ezt megbeszélik előre és átgondolják a különböző következményeket, lehetőségeket, megoldásokat stb., és hagynak időt mindenre (pl. amíg mindenki végiggondolja és eldönti hogy mit akar, feldolgozza stb. és mondjuk a gyerek befejezi kint az iskolát) és csak utána cselekednek.
2019. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%
Meg amúgy nagyon bírom, hogy mikor valaki külföldre szeretne költözni, akkor mindenki rágja a fülét, hogy "jajj ez egy kemény döntés, jól és alaposan át kellene gondolni", "mit fogsz ott csinálni", "nem kolbászból van a kerítés", "mi lesz a gyerekkel" stb., stb., de ha valaki haza akar költözni, akkor az kb. úgy megy, mint egy csettintés, holott az sem egyszerű.
2019. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!