Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista lenne anyám, ha...

Alkoholista lenne anyám, ha minden este iszik?

Figyelt kérdés

Sosem igazán érdekelt a dolog, de amióta az eszemet tudom anya imádja a bort. Olyannyira, hogy minden este 3-4 pohárral meg tud inni és utána még 2 pohár boroskólával leöblíti. Alapjáraton nem zavarna, viszont este 10 fele annyira agresszív és utálatossá válik, hogy már sokszor sírhatnékom van tőle, lefekvés előtt fél-1 órán át kiidegel mindenkit az undok agresszívoskodásával (kb fél 11-11 fele alszik el). Alapjáraton is agresszív egész nap mindenkivel és amikor itthon van akkor is nagyon nemnormálisan viselkedik, de este már kibírhatatlan, amíg el nem alszik. Azt mondja, hogy a munkahelyi és itthoni stressz miatt iszik, anélkül nem tudna élni. Mivel titkárnő egy iskolában ezért folyamatosan 8 óra stressz alatt van és ugye itthon is egész napos a stressz, tehát igazából az egész család egy nap 16 óra stressz alatt van, nincs kivétel. (kivéve amikor alszunk, kb 8 óra)

Amiért most írtam ki a kérdést, az azért van mert ma különösen sokat ivott, hozott egy egész bort, hogy az egész család megkóstolhassa, milyen finom és különleges, de amikor így estefele kértem belőle, kiderült hogy az egész üveget megitta.

Húgom is lealkolohistázta ma (9 évesen) és mondta nekem, hogy fél hogy ő is olyan lesz mint anya, ha nagyobb lesz.

Veszélyesen alkoholista, vagy ez normális?



2019. jan. 14. 22:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos ez nem normális, tényleg alkoholista. A napi 1 pohár bor is már függőségnek számít, nem a mennyiség miatt, hanem attól hogy m8nden nap iszik. A 2-3 pohár bor pedig sok! Kérj segítséget a családsegítőben, iskolapszichológusnál.
2019. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem ez egyaltalan nem normalis. Egyertelmu sajnos hogy alkoholista. Aki minden nap iszik az eleve az de o minden nap becsiccsent mert irod hogy a vegen mar agressziv stb. A munkahelyi stressz a kifogasa, igazabol minden alkoholistanak van kifogasa arra miert is iszik, egyik sem vallja be hogy mert neki az hogy szedeleg es jol erzi magat az jol esik. Konnyebb hazudozni. Apam is alkesz volt o is mindig kitalalt valamit, meghalt az apja egy evig azt hajtogatta hogy azert iszik mert gyaszol, ha nem volt munkaja akkor azert stb stb es igy ment a vegtelensegig a kifogas. Az a baj hogy ez a 3-4-5 pohar konnyen elfajulhat nala is, majd ha pl szabadnapos lesz lehet hogy egesz nap fog vedelni aztan egyre gyakrabban es meg rosszabb lesz a helyzet
2019. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Komolyan azt kérdezed, hogy ez normális-e? Szegény, hiszen ebben nőttél fel. Anyád súlyos alkoholista. Önmagában nem az a gond, hogy naponta fogyaszt bort, nagyon sok kultúrában ez egy tisztességes étkezés része. Csakhogy ő nem gasztronómiai élvezetből fogyasztja, hanem stresszoldóként, ez már eleve alkoholfüggőség. Másrészt súlyos viselkedésváltozásokat és ha ez évtizedek óta zajlik, akkor gondolom, személyiségváltozást is előidézett nála.



Most abban ne menjünk bele, hogy mégis miféle stressz éri az iskolai titkárnőt azon kívül, hogy dolgoznia kell emberek között.... én is iskolában dolgoztam világéletemben, ott stressz csak a tanárokat éri, ezt hidd el nekem. Ha azt a minimális terhelést sem bírja anyukád ivás nélkül, ami neki jut, akkor ott igazán komoly a gond.


Mit jelent az egész család, Apukátok erről hogyan vélekedik?

2019. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 grafno ***** válasza:
100%
Anyad alkoholista. Majd nézd meg, ha nem kap inni akkor fog bepöcceni. Sajnos csak arra fogja, stresszes és azért kell innia, pedig anélkül már nem tud meglenni. Eleinte lehet, hogy ezért kezdett el inni, hogy lenyugodjon kicsit. Jobb lenne, ha Ő is beismerné, hogy rossz irányba tart és elfogadna külsős segítséget.
2019. jan. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok amúgy, azt elfelejtettem inni.

Igen, történt nála személyiségváltozás, sokkal agresszívabb lett az alaptermészete, mint volt, de ezt ő nem az italra fogja, hanem a klimaxra, mert hogy ő 46 éves ugye. És apa nem is tud róla, de ő magaról letojja, mert nem berúgásig iszig, csak agresszívabb lesz tőle, szóval őt a dolog nem izgatja. Persze esténként őt is jobban piszkálja, de ilyenkor a fáradtságtól apa elkezd őrjöngeni és zúzni, ezért már ritkábban zaklatja ilyenkor apár, őt inkább napközben készíti ki, ami sajnos meglátszik rajta is így 66 évesen, mert nagyon komoly szívproblémája van az otthoni élettől. 7 éve amúgy elváltak de mindketten lusták voltak elköltözni, és inkább egész nap veszekednek, amíg mindketten ki nem készülnek lelkileg.

2019. jan. 14. 23:11
 6/21 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni* :D Na tessék, ahogy az alkoholról beszélünk, már is az ivásról jár az eszem. Nem is tagadom, én is szeretek inni 3 naponta 1-2 sört, de csak filmezés vagy játék mellé, hetente meg egyszer lemegyek inni a haverokkal.
2019. jan. 14. 23:14
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudok mit írni,nem normális közegben élsz, el onnan, amint tudsz. Inkább albérlet akár. Az ivás nálatok az élet része, ami gond. A heti egy sörözés a haverokkal bőven belefér, de a heti több már gáz, pláne, hogy azt magányosan, csak úgy iszod, mert ezt láttad otthon. Apukád tör-zúz.... fáradtságtól... persze.....
2019. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%

Klassz család. Ilyenkor jövök rá, hogy én még milyen szerencsés vagyok.

Ebben az egészben az a legszomorúbb, hogy neked ezt kérdezni kell, hogy ez normális-e? De hát miből is tudnád, hogy ez nagyon nem normális, hisz ebben nőttél fel.


Mindenesetre az meglep, hogy annak ellenére, hogy látod mit tesz az alkohol a szüleiddel, te is jó úton haladsz afelé. :( Általában az ilyen szülők gyerekeinek legalább van annyi esze, hogy az alkoholt kizárja az életéből, de látom neked nem megy. 19 évesen ennyit inni... Szégyen.

2019. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Apa nem alkoholista, sosem iszik, legutoljára nyáron ivott velem focivb nézéskor egy sört, ha iszik, akkor is inkább preferálja az alkoholmentest, ha nincs ott ahol vagyunk, akkor iszik valami üdítőt, kólát, stb. Próbálok eljönni, kollégista egyetemista vagyok, de most egy 2 hétig nincs egyetem, és az alapból is idióta kolistársaim most mégjobban hülyülnek ott, szóval ott ha lehet nem maradok. Munkát most pedig egyetem mellet nehéz vállalni
2019. jan. 14. 23:26
 10/21 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

"minden este" Rendszeresség pipa. "3-4 pohárral meg tud inni és utána még 2 pohár boroskólával leöblíti." Mennyiség pipa. "viszont este 10 fele annyira agresszív és utálatossá válik" hangulatváltozás pipa.

Igen, édesanyád alkoholista a középkemény kategóriában, ha úgy tetszik, már veszélyesen. Az ilyenek sokszor csak otthon/munkából hazafelé isznak, és a munkahelyükön akár mintaszerűek is lehetnek.

Segítségre szorul, de az csak akkor fog működni, ha ő maga is - akár külső segítséggel, de - belátja (ti. betegségtudat alakul ki), hogy ő alkoholbeteg, és ez hátrányos neki vagy a szeretteinek.

"Húgom is lealkolohistázta ma (9 évesen) és mondta nekem, hogy fél hogy ő is olyan lesz mint anya, ha nagyobb lesz." Ne féljen! mindkét szülőm dohányzott, és én ennek ellenére 3 cigiből 10 slukkig jutotam, és azóta sem bírom, mert elhittem az antidohányos propagandát.

2019. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!