Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem akarok még gyereket az...

Ha nem akarok még gyereket az önzőség? Kivel szemben?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek, de nem vagyunk házasok. Néha felmerül a gyerek téma. Barátnőm azt mondta, hogy ő 2-3 éven belül el tudná képzelni a családalapítást.


Én meg nem vagyok biztos benne. Egyszer biztos szeretnék majd. De most még csak azt érzem, hogy később.


Lehet , hogy 3 év múlva máshogy fogok gondolkodni. De most azt érzem , hogy így kiegyensúlyozottak a napjaim és sem időben , sem pénzben "nem hiányzik" az , hogy ez az állapot felboruljon.


Úgy értem, hogy örülök hogy meló után van időm elmenni edzeni egyet, aztán meg megnézni egy filmet, összefutni a haverokkal,elmenni vacsizni valaholhova a párommal. Vagy csak éppen nyugiban olvasni otthon. Anyagilag is szerencsére megengedhetjuk, hogy többször el menjünk egy egy rövidebb utazásra.


De egy gyerek mellett , mind a napi dolgok amit szeretek csinálni. (pl edzés) , mind az anyagi lehetőségek limitálva lennének.


Őszintén megmondva ez viszont úgy érzem, hogy nem hiányzik...



2019. jan. 15. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:

Na amire a kommentet megírtam a többen is írtatok:)


Szóval ő is 30. Mint írtam tisztában vagyok vele, hogy a nők nem tudnak bármeddig várni.


De akkor meg adott esetben borítsak fel egy jól működő kapcsolatot, amiatt mert bár el tudjuk képzelni a jövőt együtt.

De nem biztos hogy 3 év múlva vállalnék gyereket, hanem inkább 5?


És ezentúl csak nálam 6-8 évvel fiatalabb nőkre "vadásszak"? Ez az opció kicsit furcsán hangzik:/

2019. jan. 15. 10:57
 12/62 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal baj, hogy így érzel, ígéretet sem tehetsz nyilván. De eltitkolni ezt a párod elől már önzőség. Beszéld át vele ezt a témát, mert nagyon komoly konfliktus lehet később. Mivel ő is években gondolkodik, nem hinném, hogy szakítás lenne belőle. De neki is jár, hogy tudja, mire számíthat. :)
2019. jan. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
91%

Abból ne indulj ki, hogy milyennek tűnnek mások.


Ezt kell megbeszélned a pároddal, amit leírtál. Szeretnél vele lenni, de nem biztos, hogy gyermeket is szeretnél. Ha ezt így el tudja fogadni, akkor szuper. Ha nem, akkor el kell búcsúzni. Ahogy írták, te 40-60 évesen is elcsíphetsz egy 30 éves nőt, ha meggondolod magad. Neki viszont ilyen nincs, az ő életéből örökre elszáll az esély.


Ha ő 2 éven belül el tudja családban képzelni az életét, az azt jelenti, hogy 1 éven belül el lehet kezdeni a babagyártást.


Mi 30 évesen vágtunk bele, hogy 35 éves korunkig meglegyen a 2 gyerkőc. 28 évesen találkoztunk és az első perctől kezdve egyértelmű volt számunkra a családalapítás, valahol a randizgatés elején megbeszéltük, hogy simán belevágunk majd, ha úgy alakul a kapcsolatunk.

2019. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
89%

És mióta vagytok együtt? Ha nem olyan régóta, akkor érthető, hogy még nem vágnátok bele a gyerek témába, és még nem is tudod elképzelni.

De ha régóta, akkor szerintem fura.

Ha a barátnőd is 30, akkor neki talán már az 5 év múlva is későn van. Nem mindenkinek sikerül 1 éven belül, sőt, idősebb korban kevesebb az esély, és több olyan nőgyógyászati gond is kialakulhat idősebb korban, ami szintén akadályozza a teherbeesést.

Ha régóta együtt vagytok és ezekkel tisztában vagy, akkor szerintem te nem a barátnőddel képzeled el a jövőt, csak jó, hogy van valaki és nem vagy egyeedül.

2019. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal felelősebb kimondani, hogy NEM, mint megfelelésből beleugrani és aztán rosszul csinálni.
2019. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
87%

11-re:

Tehát ő is 30 éves. Azt nem írtad, hány éve éltek együtt, de ha legalább két éve, akkor azt mondom: vagy most alapítsatok családot, vagy búcsúzzatok el egymástól.

Neki kb. most van utolsó (utáni) esélye, hogy ha újra párt kell keresnie, akkor találjon és még gyereket is szülhessen. 3 év múlva már teljesen ki lesz szolgáltatva neked, ha gyereket akar. (Vagy szépen csöndben elfelejti bevenni a tablettát, és akkor legalább a baba talán meglesz, habár a kapcsolat jó eséllyel rámegy.) 5 év múlva, ha már te is akarsz, akkor is kétesélyes a dolog.


Hiába vagytok meg jól együtt, ha a jövőről alkotott elképzelésetek nem egyezik.

2019. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 Alain Delon ***** válasza:
90%
Ki tudja, hogy fogsz gondolkozni 2-3 év múlva?
2019. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
90%

A paroddal szemben nem korrekt. Mert te azt irod, hogy TE el tudsz igy kepzelni meg 5-10 evet siman vele, de azt mar nem kerdezed meg, hogy vajon o is el tud e kepzelni meg 5-10 gyerekvallalas szempontjabol kritikus evet veled akivel nem tud biztosra tervezni gyerekugyben.


Az is onzes lenne, az o reszerol, ha raderoltetne a gyereket ugy hogy te nem akarod. Meg kell beszelni, es ha nem egyeznek a tervek akkor szepen bucsut venni egymastol.


Nem kell attol meg feltetlenul "fiatalabbakra vadaszni" (bar ferfikent hadd kerdjem mar meg mi ezzel a baj???), ha neked az idosebb nok jobban bejonnek (izlesek es pofonok ugye), hanem olyanokra kell "vadaszni", akikkel ebben a temaban egyezik a gondolkodasmodotok. Hidd el, van sok olyan no is aki nem akar gyereket.

2019. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
17%

A férfiak IGEN JELENTŐS része, nem akar puját, csak a nő ráveszi őket, vagy egyszerűen "véletlenül" teherbe esik...vagy a pasitól, vagy hoz egy kakukk fiókát.


VIGYÁZZ!!!

2019. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
37%
Igen önzõ vagy a pároddal kapcsolatban.Csak a jólét az erényed.
2019. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!