Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem akarok még gyereket az...

Ha nem akarok még gyereket az önzőség? Kivel szemben?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek, de nem vagyunk házasok. Néha felmerül a gyerek téma. Barátnőm azt mondta, hogy ő 2-3 éven belül el tudná képzelni a családalapítást.


Én meg nem vagyok biztos benne. Egyszer biztos szeretnék majd. De most még csak azt érzem, hogy később.


Lehet , hogy 3 év múlva máshogy fogok gondolkodni. De most azt érzem , hogy így kiegyensúlyozottak a napjaim és sem időben , sem pénzben "nem hiányzik" az , hogy ez az állapot felboruljon.


Úgy értem, hogy örülök hogy meló után van időm elmenni edzeni egyet, aztán meg megnézni egy filmet, összefutni a haverokkal,elmenni vacsizni valaholhova a párommal. Vagy csak éppen nyugiban olvasni otthon. Anyagilag is szerencsére megengedhetjuk, hogy többször el menjünk egy egy rövidebb utazásra.


De egy gyerek mellett , mind a napi dolgok amit szeretek csinálni. (pl edzés) , mind az anyagi lehetőségek limitálva lennének.


Őszintén megmondva ez viszont úgy érzem, hogy nem hiányzik...



2019. jan. 15. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
62%

"Ezzel tulajdonképpen pont azokról a kis extra dolgokról kéne lemondanom, ami színessé teszik a hétköznapokat/életet. (étterem, nyaralás, stb)"


Igen, ezek a fiatal felnőttkor örömei. Jó ezeket megélni, de nem jó beléjük merevedni. Néhány évig így éltetek, ez jó volt. Most legyen másféle öröm: a gyerek. Aztán ha majd 10-12 éves(ek) lesz(nek), akkor már simán mehettek velük együtt szinte mindenhova, ahova most mennél. A nyaralás egyébként sem fog megszűnni, csak mondjuk nem a Magas-Tátrát fogjátok megmászni, hanem a Balatonban fogtok pancsolni a kisgyerekkel.

Hidd el, amit mondok: rengeteg öröm lesz akkor is az életedben, csak másfajta örömök. Eddig ilyenfajta örömöknek örültél, akkor meg majd olyanfajtáknak fogsz. És a kisgyerek majd felnő, és utána újra lesz időd mindenre, amire most van.

Nem kell annyira félni a gyerekvállalástól! A vele járó örömök messze felülírják az életmódváltozást és a kényelmetlenséget.

2019. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén szólva, voltam a párod helyzetében. Nem akartam eleinte túl direkt lenni, aztán pedig valahogy mindig el lett bagatelizálva, amikor erről beszéltem. Hogy of még nem tudhatja, hogy majd egyszer biztosan, de most így jó, meg, hogy hogyan tegyen nekem ilyen horderejű kijelentéseket a jövőre nézve. Én igazából megértettem, hogy ő miért mondja ezeket. Neki nem volt ez fontos.

Én ezen a ponton csaptam az asztalra, hogy akkor most húzza ki a fejét a popójából, mert nekem viszont fontos. És megbeszéljük. Ott meglepődött eléggé. Én is szépen felvezettem neki, hogy kozel a harminchoz, én igenis akarok. Ha nem most, akkor legkésőbb harminckét éves koromig. És pont. Szeretem, de nem tudom úgy elképzelni a jövőmet, hogy nincs benne gyerek. Én vele szeretném, de a döntés az övé. Ha ő nem, akkor én most itt befejezem, mert zárosak a lehetőségeim új párt találni, akivel lehetőségem lesz teljes életet élni. Mert nekem férjjel és gyerekkel teljes. Nagyon szeretném, ha ő lenne az, de ez van.

Ezen a ponton vett elég komolyan már. Tényleg nem értette előtte, hogy nekem ez mennyit jelent. Nem akartam zsarolni, nem is tettem. Egyszerűen csak azt kell megérteni, hogy minden döntésünk, és vágyunk következményeket von maga után.

Ő velem képzelte a jövőt, szeret engem, boldoggá akar tenni. Ezen van a hangsúly. Boldoggá akar tenni, mert ő sem lenne az, ha én sem. Most minden este úgy alszunk el, hogy a pocakomat simogatja, és nagyon várja a kisfiunkat.

2019. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
90%

"Mindketten boldognak tűnnek valójában." - ezt írtad kérdező.

Szerinted mi a boldogság?

2019. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

32 boldog babavárást. Az én férjem hál istennek nem mondta soha hogy nem akar. Csak annyit hogy majd akkor ha lesz saját ház meg boldogulunk. Ezt sikerült megteremtenunk és most 1 év próbálkozás után végre terhes vagyok. Látom rajta hogy mennyire boldog ő is.

El sem tudtam volna képzelni az életem egy olyan férfival aki nem akar gyereket. Jobb ezt tisztázni. 2 év után már meg kellett volna beszélnetek.

2019. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
68%
Elképzelhető, hogy nem fogsz megváltozni ezzel kapcsolatban. Mi is főleg ilyen okokból nem akartunk gyereket, de mindketten egyetértettünk. Több mint 40 év után sem bántuk meg. A gyerekes barátaink csaknem mind elváltak, mert a sok gond, a felelősség felőrölte a házasságukat. Mi még most is úgy élünk, mint 30-as éveinkben. A barátnőddel viszont feltétlenül tisztáznod kell, mert ha ő ragaszkodik hozzá, az kibékíthetetlen ellentét lesz köztetek.
2019. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

32-es válaszoló tényleg jól összefoglalta a dolgokat. Nem mondom , hogy nem jött fel a téma. Csak nem ilyen komoly beszélgetésként. Inkább mint az Ő estükben, mielőtt tényleg leültek beszélni.


Nem azt írtam, hogy nem akarok gyereket. Hanem azt hogy később. Én 5-10 év múlva is el tudnám képzelni.


Céljaim is vannak. Ebben hasonlóan gondolkodunk. 40 felé Bp 50 km és körzetébem el tudnánk képzelni egy családi házat, kerttel, gyermekkel. Csak azt nem tisztáztuk soha , hogy mennyi idős lenne a gyerek addigra..


Boldogság: amikor 1 éve a párommal tengerparton ültünk egy kis falu mellett. Végig szar idő volt , de akkor kisütött a nap ez 2 órára. Csak hallgattuk a hullámokat, piknikeztünk. Nekem nagyon maradandó meghitt pillanat. Más jellegű amikor elmegyek futni az erdőbe, és nincs senki környéken. És érzed a teljes szabadság érzését. És csak mész előre. Illetve ünnepekkor a nagy családi összejövetelek.

2019. jan. 15. 12:44
 37/62 A kérdező kommentje:

De a családi ház , költözés előtt.

Én részemről még el tudnék képzelni egy jópár olyan évet , mint az elmúlt 2 és fél év volt vele.

2019. jan. 15. 12:48
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

36: De ha te 5-10 múlva képzeled el a gyerekvállalást, akkor nem a jelenlegi pároddal tervezed. Hiszen ő 10 év múlva 40 lesz. Én megértem, hogy neked 40 évesen is simán lehet gyereked, de egy nőnek nem.

Szerintem mutasd meg neki ezt a kérdést, és a válaszokat. Ez igazán őszinte beszélgetés lenne.

2019. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Mindez szép és jó, amit leírtál, csak kicsit el vagy késve vele. Jópár évekről beszélsz, de a terveid szerint addigra 40 éves lesz a párod. Akar ő ilyen idősen szülni?


Sajnos döntened kell mihamarabb. Az idő rohamosan telik.

2019. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
73%
40 évesen pont olyan kockázatos egy férfinek a gyerekvállalás,mint egy nőnek.Ha akarsz,mostanában kéne,mert a férfiak kora is számít ugyanúgy,mint a nők é.
2019. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!