Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem akarok még gyereket az...

Ha nem akarok még gyereket az önzőség? Kivel szemben?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek, de nem vagyunk házasok. Néha felmerül a gyerek téma. Barátnőm azt mondta, hogy ő 2-3 éven belül el tudná képzelni a családalapítást.


Én meg nem vagyok biztos benne. Egyszer biztos szeretnék majd. De most még csak azt érzem, hogy később.


Lehet , hogy 3 év múlva máshogy fogok gondolkodni. De most azt érzem , hogy így kiegyensúlyozottak a napjaim és sem időben , sem pénzben "nem hiányzik" az , hogy ez az állapot felboruljon.


Úgy értem, hogy örülök hogy meló után van időm elmenni edzeni egyet, aztán meg megnézni egy filmet, összefutni a haverokkal,elmenni vacsizni valaholhova a párommal. Vagy csak éppen nyugiban olvasni otthon. Anyagilag is szerencsére megengedhetjuk, hogy többször el menjünk egy egy rövidebb utazásra.


De egy gyerek mellett , mind a napi dolgok amit szeretek csinálni. (pl edzés) , mind az anyagi lehetőségek limitálva lennének.


Őszintén megmondva ez viszont úgy érzem, hogy nem hiányzik...



2019. jan. 15. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
93%
Gyereket csak akkor szabad vállalni, ha nem érezzük áldozatnak. Ha igen, az mindenkinek rossz lesz. Nagyon sok dologról le kell mondani, a spontaneitás és az intimitás megszűnik, mindent gondosan meg kell szervezni. Van akinek ez megéri, másoknak nem. Van, akinek a gyerek végtelen öröm forrása, másnak kolonc, nyűg. Hogy neked mi a fontos, csak te tudhatod.
2019. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
38%
Ne hagyd magad befolyásolni a barátnőd által. Ha választás elé állít, úgy mint a 32-es, mondd meg neki hogy akkor mehet Isten hírével. Mondom ezt nőként. Azt meg el ne hidd, hogy csak jó oldali vannak egy gyereknek, mint amit itt egyesek próbálnak beállítani. Sokkal több vele a baj mint azt hinnéd az elején.
2019. jan. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%

Az önmagában nem önzőség, hogy nem akarsz gyereket. A gondok akkor kezdődnek, ha 2 embernek ebben nem egyezik az álláspontja, az elképzelése.

Le kell ülni megbeszélni, kit mit akar és legfőképp mikor. Ő nem várhatja el tőled, hogy apa legyél ha nem akarsz, ahogy te sem várhatod el tőle, hogy kihagyja az esélyt hogy gyereke legyen, holott akar.

Sok nő szül manapság később tehát most még nem vagytok elkésve, pláne ha hajlandó még egy kicsit várni. De akkor tényleg tudnod kell később mit akarsz, nem 3 év múlva bejelenteni, hogy bocs én mégsem. Na az lenne az önzőség, meg a gerinctelenség, hitegetni a másikat.

Én mondjuk eleve azt nem értem ezt miért velünk beszéled meg, ahelyett hogy leülnétek. Nem vad idegen emberekkel kell azt megszavaztatni, hogy mennyire gáz gyereket akarni-nem akarni, korán-későn szülni.

2019. jan. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
94%

32-es vagyok. Először is, köszönöm a gratulációt! :)

Másodszor pedig, kérdezném attól, aki szerint nem volt helyes döntés elé állítani, nőként akkor te mit tettél volna? Nem fogalmazod meg az amúgy egészséges igényedet a gyermekvállalásra? Leéled úgy az életed, hogy kikerülsz ugyan egy lehetséges konfliktust, de megvonod magad a lehetőségtől, hogy anya legyél? Számít bizony, hogy mit akar a férfi, de ugyanannyira számít az is, hogy a nő mit akar. Kompromisszum, ennyi. Mehettem, és mentem is volna Isten hírével. Mert ugyanannyi jogom van nekem is eldönteni, hogy kivel, és milyen életét akarok élni, mint a férfinak. Nyilván tisztában voltam a következményekkel, ugyan úgy, ahogy ő is. Attól függetlenül is, hogy kinek tetszik, vagy nem tetszik. Vagy akkor, ha bármilyen kérdésben nem tudunk egyből dűlőre jutni, akkor mehet a másik...?

Áruld el, te ezt akkor hogyan kommunikáltad volna le a helyemben? Én korrekt voltam. Megadtam a lehetőséget neki is, de magamnak is. Másképp kellet volna?

2019. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
39%

#44 nem mondom hogy helytelenül cselekdtél, ki vagyok én hogy ítélkezzek feletted? Senki.

Egyébként kérdésedre válaszolva, én már az elején közöltem volna a terveimet, ha látom hogy csak a halogatás megy, meg a mellébeszéles én már valoszínűleg ott léptem volna, és kerestem volna valakit akivel egyeznek az igényeink. DE ez csak én vagyok, ugyanis nem szeretek ráerőltetni senkire semmit. Nem mondom, hogy te a párodra ráerőltetted a gyereket, mert nyilván nem lehet úgy belevágni, csak szimplán én már ezt a fajta helyzet elé állítást sem kedvelem. Nem megsérteni akartalak, úgyhogy ne haragudj ha mégis sikerült.

2019. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
90%

44 ne is foglalkozz vele. Teljesen jól csináltad. Ez így korrekt. Nem tagadhatod meg magadtól a boldogságot csak mert egy olyan pár mellett vagy akinek más az elképzelése.


Boldogság: amikor először a kezembe vehettem a kisfiam. Amikor először mondta hogy apa. A képek amiket az életem párja minden nap míg dolgozok megoszt velem hogy ne maradjak le semmiről.

Senki nem mondta hogy gyereket nevelni csupa móka és kacagás de tele van boldog pilanatokkal amiket másképp nem élhetsz át.

2019. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

45, Köszönöm, hogy reagáltál. Így már én is értem, hogy te hogy értetted, nem sértettél meg. :)

Ráerőltetés nem hiszem, hogy volt, mert nem volt hiszti részemről, csak határozottság. Amire nyilván meg volt a lehetősége nemet mondani neki is, tudta, hogy nem balhéznék. De korrekt volt ő is. Előbb a neki is fontos, kisebb céljainkat valosítottuk meg, bő 1 év alatt, majd csak utána a baba. Így nem hiszem, hogy maradt volna tüske. Sőt, büszke, ő nevezte el, ragaszkodik ahhoz, hogy minden vizsgálatra kísérjen, tevékenyen részt vesz a babavárásban is. Meg ugye ideje is volt rákészülni.

Úgy gondolom, hogy a mi történetünk pozitívan alakult. De ez sajnos nem jelenti azt, hogy mindegyik így fog. Erőltetni valóban nem szabad, mert két ember kell hozzá, az nem elég, ha csak az egyik akarja. Ha a férfi nyitott a gyermekvállalásra, akkor meg kell adni neki is az ésszerű időt arra, hogy valójában megérjen a gondolat.

2019. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, ha mondjuk 2-3 év múlva gyereket akarsz, arra már most el kéne kezdeni spórolni. A nagyobb lakás megvétele és a költözés nem 1-2 napos projekt, aztán a szülés is iszonyat drága, meg a babának is kellenek bútorok, ruhák, pelus, stb, ami szintén kész vagyon. Ha most nem kezdetek el takarékoskodni és minden pénzt elszórtok étteremre, hobbira, nyaralásra, akkor ebből már nem nagyon lesz gyerek, hiába gondolod meg magad mondjuk 35 évesen. Vagy bevállaljátok úgy, hogy jelentősen romlik az életszínvonalatok, mert nem lesz megtakarított pénzetek magatokra, és mindent elvisz a gyerek. Ha neked 30 évesen még nincs tervbe véve, és a párod már 30 éves, akkor bőven kifuthattok az időből. Egyébként szerintem olyan típusú ember vagy, aki nem fog megváltozni, ezért jobb lenne, ha leülnél a pároddal és elmondanád neki, hogy neked sem rövid-, sem középtávon nincs tervbe véve a gyerek, és még hosszútávon is kétséges. Jobb az őszinteség ebben a helyzetben.
2019. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok, elmondtam a páromnak, ő se akar. Ennyi. Meg kell beszélni és kész.
2019. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
87%
Csak magadnak válaszold meg a kérdést, hogy szerinted mit csinálnál, ha ma bejelentené a párod, hogy terhes.
2019. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!