Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
10 éve egy családhoz kerültem, akiket nagyon szeretek. Azonban a nevelő anyukámnál olyan, mintha pusztán a létezésem is irritálná. Elutasító velem szemben, a barátaimmal szemben és azokkal a dolgokkal, amikbe belefogok. Egyetemre járok, nem bulizok. Ahol tudok, segítek neki. Mégis csak a hibáimat sorolja. Hogy nem vagyok képes semmire, tehetségtelen vagyok. Mindig igyekszek vele kedves és megértő lenni. De ellök magától. Nem tudom, hogy hol rontottam el, de szeretnék ezen változtatni.

2019. jan. 15. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudsz csinálni semmit, ez már így marad. Saját gyerekei vannak? Velük mi a helyzet?
2019. jan. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van egy gimnazista fia, vele minden rendben. Szereti őt.
2019. jan. 15. 12:08
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem a te hibád. Egyszerűen nem szeret téged. Fájdalmas ezt elfogadni, tudom.
2019. jan. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha téged azért fogadtak örökbe, mert:

1. Nem lehetett gyereke, akkor benned a kudarcát látja.

2. Rokon túlélő gyereke vagy, akkor a személy elvesztését látja benned.

Emellett még gond lehet az is, ha a terveid nem csengenek össze az övével. Ez esetben, ezt fogadja el nehezen, és elfogadná könnyebben vagy teljesen, ha a vér szerinti gyereke lennél.


Meg kellene kérdezni a nevelőanyádat. Milyen a viszony a nevelőapáddal? Ő milyen módon lép fel ez ellen az állapot ellen?

2019. jan. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem neked kéne változnod hanem nevelőanyádnak. Mert a mellékelt ábra szerint ha MINDENT úgy csinálnál ahogy ő szeretné, akkor jönne a "Megahajadismilyenmá".
2019. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Moncsicsi9876 ***** válasza:
100%
Szomorú egy eset/történet az biztos.Nezd, neked semmibe nem kell hogy változzal,szimplán a neveloanyukad nem szeret ,sajnos..Akár fejre is allhatsz,akkor se fog téged tiszta szívből szeretni...és egy megértő, anyai támaszt nyújtani neked.Nagyon sajnalom.Ez az ő szégyene.Nem is értem, egy ilyen ember ,minek jelentkezik neveloszulonek,ha tudja magáról hogy nem képes a nem vérszerinti gyereknek megadni a szeretetet,az anyai gondoskodást/megertest.Hanem különbségeket rak a saját illetve a nevelt gyerek között...
2019. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 igaz + mástól is elveszi a lehetőséget, aki esetlegesen sokkal normálisabb szülő lenne.
2019. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Moncsicsi9876 ***** válasza:
#7 így van ,pontosan, ahogy írod.
2019. jan. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te ezen nem tudsz változtatni,valószínű,hogy ez mindig így marad.Sajna vannak ilyen emberek,csak nem értem,hogy minek vesz magához egy gyermeket akit nem tud szeretni,hiába vagy már felnőtt szeretetre mindenkinek szüksége van.
2019. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!