Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám vajon miért nem...

Édesanyám vajon miért nem örül a születendő babánknak? Hogyan változtassák ezen?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, párom 35, most várjuk az első babánkat. Párom középvezető egy multinál, én közgazdász vagyok. Anyagi helyzetünk is stabil, saját házunk van hitel nélkül. Házasok még nem vagyunk, de eljegyzés már megvolt. Mindenki más rokonunk nagyon örül a babának, egyedül az én anyám nem, az a véleménye, hogy túl korai, és nem vagyunk még jó élethelyzetben ehhez, szerinte nem kéne megtartani... Azt gondolom ezek csak kifogások, de nagyon bánt hogy nőként az anyám aki a legtöbb támogatást tudná adni nekem (nem anyagilag természetesen) nem akar részt venni a terhessegben. Szerintetek fog ez változni? Hogyan érjem el hogy pozitívan álljon hozzánk? Most az a baj hogy csak bántani és sértegetni tud, így meg nem tudom mihez kezdjek vele. Köszi előre is ha valaki leírja a saját tapasztalatát.
2019. jan. 15. 14:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom már mondtad neki, hogy ez nagyon rosszul esik és hagyja abba, tehát most kerüld amíg nem tér észhez...

A miért-hez:

- lehet hogy nagyon hiú, nem akar nagymama lenni, mert az olyan"öreges"

- lehet, hogy anyuci pici lánya vagy, aki szerinte soha nem nő fel, tehát alkalmatlan rá, hogy gyereke legyen

2019. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem lehet, hogy esetleg ő még fiatal akar maradni, és egy unoka mellett bizony ez elég nehéz lesz.

Ha esetleg a szüleid valami miatt nem élnek együtt, és édesanyád még egy második házasságon gondolkodik, lehet attól fél, hogy így romlanak az esélyei. Bár erről nem írtál, de más okot nem igazán tudok.

Most hagyd rá, majd idővel még változhat a véleménye. Ha mégsem, akkor majd ha megszületik a baba, felhívod és rákérdezel nála, hogy ha esetleg szeretné látni az unokáját...

2019. jan. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Moncsicsi9876 ***** válasza:
32%
Szimplán nehezen fogadja el ,hogy felnőttel,nem vagy már gyerek,. A saját kis utadat jarod mar /maganeleti és karrier szempontból is.Ez egy szülőnek ,mindig is egy nagy ervagas, ha szembesül vele,hogy a gyermeke hirtelen mar felnott lesz,éli az életét,karriert épít,képes önálló felelősségteljes döntéseket meghozni,karriert épít,családot.Ez az élet természetes rendje.Nemelyik szülő ezt hamar elfogadja /belátja hogy felnőtt a gyereke,némelyiknek meg sokkalta több idő kell az elfogadás hoz/elvágni végre a koldokzsinort. Szerintem anyukádnak adj egy kis időt,hogy megszokja az új helyzetet.De biztos vagyok benne ha meglátja a kisunokajat ő lesz a világ legboldogabb nagymamája:))Addig pedig pl:elvihető és magaddal baba ruhát vásárolni ,anya -lanya programnak egynek kiváló:)Gratulálok és sok boldogsagot kívánok neked:)
2019. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Moncsicsi9876 ***** válasza:
32%
*elviheted
2019. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14%

Apukád mit szól anyukád véleményéhez? Nincs felháborodva rajta?

Más rokon tudja, hogy anyukád ezt mondta? Ha igen, mit szóltak rá? Pl. ha anyukádnak van testvére, ő nem szól neki felháborodva, hogy hogyan mondhat ilyet?

2019. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%

Valószínű azért van ez mert most szembesült azzal hogy az ő lánya már felnőtt és anya lesz, és azért ezt egy olyan szülő aki még fiatal alapból, meg a lányát is még alapból gyerekként kezeli ha már bőven 20 felett van akkor ezen sem kéne csodálkozni.

Én anyám is hasonló volt amikor a nővérem terhes lett 24 évesen, de amikor megszületett a babájuk már másképp állt a dologhoz és élvezni kezdte a nagyszülői életet.

2019. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Az unoka születése egyrészt hatalmas öröm, másrészt viszont szembesül vele az ember hogy öregszik, és egye kevesebb van az életéből. Magyarán az unoka saját halandóságával is szembesíti... és lehet hogy ebből a félelemből fakad ez a bántó viselkedés.
2019. jan. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Rengeteg oka lehet:

- öregedéstől fél, mint már említették (rá kéne vezetni valahogy, hogy pl. egy unoka nélküli 55 éves az ugyanúgy 55 éves, mint egy nagymama 55 éves. nem ettől függ.)

- lehet, hogy a korkülönbség zavarja köztetek a pároddal (ez elvileg elmúlik egy idő után, mármint nem a korkülönbség, hanem hogy zavarja)

- mióta vagytok együtt? ha pár hónapos kapcsolatba vállaltátok, lehet, hogy emiatt stresszel, de ez is elmúlik

- ha vallásos, konzervatív típus, akkor lehet, hogy az bántja, hogy nem volt esküvő (mondjuk ennek ellentmond a "lehet, hogy nem kéne megtartani")

2019. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 szántóvető ***** válasza:
16%
lehet hogy féltékeny rád mert neked jobb életed van mint neki ennyi idősen.mindenesetre gusztustalan patkány magatartást tanúsít amit tudtára adhatnál neki néhány balegyenessel együtt.
2019. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Első kérdésem: milyen viszonyban van anyukád a pároddal?

Ha esetleg nem jó véleménnyel van róla, akkor simán lehet, hogy az a baja, hogy ez a gyerek egy életre összeköt majd titeket, esetleg attól fél, hogy szakítotok, és egyedül maradsz a gyerekkel.

Ha pedig jóban vannak, akkor jöhet a többi dolog, amit az előttem válaszolók is írtak.

2019. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!