Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Üdv! Az anyukám azt mondja...

Üdv! Az anyukám azt mondja rám hogy hülyevagyok, hogy én nem viszem semmire az életben stb?!

Figyelt kérdés
Üdv! Az anyukám azt mondja rám hogy hülyevagyok, hogy én nem viszem semmire az életben, hogy túl szar vagyok, szerintem utál engem. Nektek volt ilyen? Mit tegyek?
2019. jan. 15. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Azt kell erősítened magadban, hogy "nem úgy lesz ahogy mondja", lehet valamiért kétségbe van esve és ilyen módon akar motiválni valamiben...
2019. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Ezt megis mire alapozza? Adtal okot, csinaltal valami olyat?

Egy igazi edesanyanak ilyet nem szabadna mondania igazabol mert elveszi a gyermek onbizalmat es lehet hogy felnott/idosebb koraban is az lesz meg benne hogy haszontalan es semmirekello es hogy nem alkalmas semmire.. aztan jon az hogy alkoholizal es rossz tarsasagba kerul. Egy anyanak tamogatnia kellene a gyermeket es biztatni a haladashoz,es egy anya dolga hogy embert faragjon a gyermekebol aki megallja majd a helyet a vilagban. Igy csak lelomboz. Nem hinnem hogy nem szeret de az biztos hogy nem jo a nevelesi elve

2019. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Komolyan!


Írj le 5 okot, hogy miért lehet igaza és 5 okot, hogy miért nincs!

2019. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, azt mondja
2019. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Sajátos magyar nevelési módszer a gyerekek ilyen ledorongolása. Normális országokban ez már minimum visszatetszést kelt, de akár gyermekbántalmazásnak is tekinthetik.


Nem vagy hülye, de nem is ez a kérdés. Pontosan tisztában vagy a saját képességeiddel, ezért nem érted, miért beszél veled ilyen durván. Logikus következtetés, hogy azért, mert nem szeret. De ezt meg nem akarod elhinni, mert mégiscsak az édesanyád.


A helyes megfejtés az, hogy az édesanyád, bár neked ő az ANYA, valójában csak egy átlagos képességű, és a magyar társadalomban szokásos szorongásokkal és rossz beidegződésekkel megvert nő. Őt is világéletében ütötték-vágták a felnőttek, hogy képletesen vagy szó szerint, az mindegy, és nem ismer más "nevelési" módszert, mint ezt a fajta lelki terrort. Sajnos túl egyszerű ahhoz, hogy ezt belássa, így ez nem fog változni.


Azt javaslom, dobd vissza neki a labdát. Ez a fajta "nevelés" az önbizalom megingatását célozza, hogy elbizonytalanodj, és ezért feltétlenül kövesd a felnőtt utasításait. Hát ne hagyd! Ha legközelebb behisztizik, válaszolj neki úgy, mintha nem az édesanyád, hanem egy veled egykorú csaj lenne, akinek fogalma sincs, hogy te ki vagy (ami egyébként is valószínű). "Persze, persze... nem lesz semmi, hogyne... mindenki hülye, csak te vagy helikopter, ugye? Kicsit nézzél már magadra, ennyit tudsz, hogy a saját gyereked így leszólod? Téged is így neveltek, mi? És akkor jólesett? Ne magyarázz nekem, hogy kibírtad, nézz magadra, itt hisztériázol, mint valami idegbeteg, ahelyett, hogy normálisan beszélnél és bíznál a saját gyermekedben."


Tombolni és őrjöngeni fog, törni-zúzni, visítozni, büntetéseket kieszelni, amit megint csak mosolyogj meg. "Tényleg? Elveszed a telefonom? És mi van, ha nem adom oda? Inkább ülj le, és gondold át, mit jelent az, hogy család. Nem a tulajdonod vagyok, nem az a feladatod, hogy becsicskíts és megalázz. Tanuld meg tisztelni bennem a másik embert, és nem a gyerekkori démonaidat kivetíteni rám. Elhiszem, hogy a te szüleid vagy tanáraid csak ezt ismerték, de az húsz-harminc éve volt, és már akkor is gáznak számított."


Előbb-utóbb meg fogja érteni, hogy akárhogy őrjöng, nem tud kibillenteni a nyugalmadból, és nem fogod komolyan venni. Biztos meg fog próbálni súlyos szankciókat bevezetni, akár azt is, hogy kitilt a házból (én úgy emlékszem, tízéves lehettem, mikor anyám egy hisztirohamában először vágta a fejemhez, hogy takarodjak ahová akarok, máshol lakni) de ha kiröhögöd, és leülsz, nem tud vele mit kezdeni.


Ne hagyd magad lenyomni!

2019. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Szard le. Nekem még 25 évesen is ezt mondja, pedig már elértem egyet s mást.
2019. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát sopánkodj vele együtt, hogy neked sikerült a szüleidtől ilyen képességeket örökölnöd.
2019. jan. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
És itt vinnyogni idegenek valóban felnőtt viselkedésre utal. 🤔
2019. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Apám volt ilyen...már most többre vittem mint Ő.

N26

2019. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!