Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tulzo az az elvarasom, hogy a...

Tulzo az az elvarasom, hogy a mostohagyerekem takaritson a kutyája után?

Figyelt kérdés

Szeretem a mostohagyerekem, szeretem az allatokat is, de egy lakasban lakunk. A kutya folyton hullajtja a szőrét (vitaminok mellett is, és állatorvos szerint egészséges) és séták után a sarat, koszt, homokot is a lábáról.

Ezért a lakás (közös helyiségek - nappali, előszoba, fürdő, wc) sajnos egy, de két nap alatt biztosan tiszta kosz lesz. Régebben kutya nélkül hetente elegendő volt egyszer takarítani. Most ha naponta felporszívózok akkor egész tiszta a lakas, ha kétnaponta, akkor már a második nap végére csikorog a kosz a papucs talpa alatt és mindent egy vékony rétegben kutyaszőr borít, ha egy hétig nincs felporszívózva/felseperve, akkor szabályosan mocskos a padló.

Sajnos se a páromat, se a gyerekét nem zavarja se a kosz, se az, hogy én porszívoz fel kétnaponta (ez kb. 15 perc maximum). A párommal sokat veszekedtem, előtteszépen kértem, kérleltem, hogyvegye rá a gyerekét, hogyha ő akarta a kutyát és az övé, akkor legalábbhetente egyszer ő porszívozzon föl. A gyerek 17 eves.

Sajnos ezt több mint egy év alatt nem sikerült elérni.

Más házimunkában se vagy csak nagyon ritkán segít.


Mostanában kezd elegem lenni és arra gondoltam biztos én vagyok a bolond és egy mai 16-17 évesre heti egy porszívózást ráterhelni az már rabszolgatartásnak bélyegezhető.

Mit csináljak? (A nem takarítok nem opció, mert kipróbáltam senkit nem érdekelt. A szóltam, kértem, beosztás megvolt, nem működött.) A kutya amúgy is el van eléggé hanyagolva, sétálni is csak rövid időkre viszi le, de amikor egyszer megemlítette a párom, hogy keressünk neki másik gazdit, akkor vérig sértődött.


2019. jan. 17. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Annak a kutyának sem jó ez a helyzet. Több mozgásra van szüksége, plusz kell idő mire rendesen elvégzi a dolgát.


Szerintem azért vagy ebben a helyzetben, mert könyörögsz nekik. Szépen hiv össze a bandát, aztán mond el kerek perec, hogy ha nekik ez a buli, akor mostantól mindenki csak a saját dolgával foglalkozik. Vagyis, a kisuraság azt egyen amit saját maga elkészit. Mosson és mosogasson el maga után. Nem kell itt finomkodni. Én azt a kutyát sajnálom a legjobban a történetben, mert szegény nem tehet arról, hogy nincs normálisan foglalkozva vele. Szerintem inkább nézzetek neki egy másik gazdát, illetve mindenképpen amennyiben nem javul a helyzet. A férjed is ki kellene osztani de alaposan.

2019. jan. 17. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem érdekelne a sértődés, minél előbb új gazdát keresnék a kutyának.

Egyrészt mert nem foglalkozik vele (ebbe beletartozik, hogy takarít utána), másrészt jövőre vagy utána koleszos lesz, aztán kirepül, és a kutya a te nyakadban marad.

Ezért mondják, hogy gyereknek ne vegyél kutyát, csak magadnak, mert a végén úgyis rád marad. Ha te tehernek érzed, akkor ne tartsátok meg.

Kutya esetében viszont 2 év sokat számít. Sokkal könnyebb 1-2 éves, szobatiszta kutyának gazdit keresni, mint egy 4 évesnek, vagy még idősebbnek.

2019. jan. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
A kosz nem zavarja, azt viszont észrevesz, ha nincs tiszta ruhája, vagy nincs kaja. Muszáj a sarkadra állnod, különben 10+ évig takaríthatsz a kutya után. Meg fogod utálni a kutyát, pedig ő aztán tényleg nem tehet a helyzetről
2019. jan. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van. A kérdés tekintetében meg nem relevâns, hogy mostoha a gyerek vagy saját. Ebben az esetben sajáttól is elvárnám a takarîtásból vegye ki a részét.
2019. jan. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Vegyél egy kidobni való papucsot és várd meg mikor porszívóznak ki MAGUKTÓL! Vajon mikortól zavarná már őket is?
2019. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? A mopszok négyévszakos vedlők, én is kétnaponta porszívózok, hogy ne fulladjunk bele a szőrbe. Cserébe ilyenkor télen pont annyira utál kint lenni, mint én, napi néhány gyors tisztasági kör, és már fut is be, ahol lábat törlök neki, és már fekszik is a fotelba durmolni.
2019. jan. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Dogszerű keverék.
2019. jan. 20. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!