Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám nem hajlandó elfogadn...

Édesapám nem hajlandó elfogadni, hogy el költözöm és saját életét kezdek, mit tehetnék, hogy jobb belátásra bírjam?

Figyelt kérdés

Férjhez megyek és külön költözünk a családi fészekből, apukámnak ezt nagyon nehéz elfogadnia. Ha szóba jön a költözés mogorva lesz vagy nem szól hozzám. Én nem szeretném őt megbántani, de szeretném ha támogatna, rosszul esik ahogy hozzá áll másrészt meg sajnálom. Eddig a családi vállalkozásunkban dolgoztam (nem életem munkája) mondtam neki, hogy szeretnék saját válalkozásba kezdeni, ami teljesen más, mint az övék. Ez sem tetszik neki, teljesen ki akadt azon, hogy nem akarok életem végéig neki dolgozni. Nem érti, hogy más dolgok érdekelnek, más céljaim vannak. Nem tudom mit tehetnék még, hogy belássa nincs igaza. Rettentően makacs és önfejű ember,akárhogy próbáltam vele megbeszélni mindig dühösen elviharzott és nem szólt hozzám napokig.


Valakinek van valami ötlete? Tanácstalan vagyok.



2019. jan. 17. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell belemenni vitákba, elköltözöl, elkezded a saját vállalkozásodat és megvárod, amíg megbékül.
2019. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
majd bele fog törődni, tartsd vele majd a kapcsolatot, ha másképp nem, telefonon keresztül
2019. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Moncsicsi9876 ***** válasza:
75%
Kérlek apu,fogadd el hogy szeretném a saját utamat járni,külön önálló életemet elkezdeni.Ez nem ellened irányul,és nem azt takarja hogy nem szeretlek,de más eletceljaim vannak,és szeretném végre kialakítani a saját kis életemet.Attol függetlenül hogy elköltözik, rám mindig számíthatsz,.Nem szeretnék veled haragban elvalni/rossz kapcsolatot ápolni emiatt,mert nem egyezik a nézetunk a dolgokba.Kerleg fogad el hogy felnőttem,és szeretném kialakítani a saját /független életemet.
2019. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Moncsicsi9876 ***** válasza:
*szeretném kialakítani az életemet.
2019. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokja. Nekem is ez volt. Nem szabad belemenni ezekbe a a vitákba, játszmákba. El kell menni, élni a saját életed. Ettől még ugyanúgy járhatsz haza hozzájuk, nyilván nem szűnik meg a kapcsolat. Idővel meg fogja szokni. Ez az élet rendje.
2019. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Hú,ez a sztori hasonlit arra mikor az apa lelőtte a leendő menye anyukáját.
2019. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt.A férjem nem akart beletörődni, hogy a három felnőtt gyermekünk férjhez ment, megnősült, és külön költöztek.Már előtte ők is a családi vállalkozásba dolgoztak kis ideig egyetem után, de nem akarták ezt csinálni, találtak munkát és elmentek.majdnem minden hétvégén összejön a család, de a férjem rettentően kiborult mindegyik változás alkalmával, és most is folyton ez a témája.Hogy milyen jó volt mikor az egész család együtt volt, stb.Majd jön hogy miért költöztek el?

Ilyenkor szoktam megkérdezni tőle, te miért jöttél el anyádtól? És engem miért hoztál el a szüleim házából?

Erre azt mondja, én érzéketlen vagyok, nem sajnálom a gyerekeket.Pedig igen, én tudom csak mennyit sirattam őket, de az eszemmel tudtam, ez a rendje az életnek, örülni kell a boldogságuknak.

Édesapád is előbb-utóbb megbékél.

Írd meg neki a saját érzéseidet, mindent amit gondolsz egy szép levélben.Sokszor elő fogja venni majd, segíteni fog neki,más mintha szóban mondanád.Nem kell postán küldeni, tedd be az ágyába, hogy meglelje.Sírni fog rajta, de az is jó.Elindul a feldolgozás útján.

2019. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6os,hogy a manóba hasonlítana? 🤦


Többieknek köszönöm a hasznos választ! :) Jöhet még tipp, ha van.

2019. jan. 17. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, hogy ez az élet rendje. A gyerekek felnőnek, új utakra lelnek. A családi vállalkozás az ő álma, neked pedig más almaid vannak, azokat kell megvalósítanod.
2019. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vitatkoztam. Kijelentettem és 1 hónapra rá el jöttem. Majd meg békél. Az enyémeknek 1-1.5 év kellett hozzá.
2019. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!