Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Az van hogy bűntudatom van. Azért mert általában ha valami bajom van az anyukámmal akkor azt apának jelzem és ő beszél vele arról a problémáról engem kihagyva a dologból, és most is ez történt. És nem tudom eldönteni hogy most jó amit tettem vagy nem mivel ez egy komolyabb dolog volt mint ami eddig és ezt is apával intéztettem el mivel én nem mertem bevallani, mert nem akarom hogy azt higgye hogy ellene vagyok.
2019. jan. 17. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért van bűntudatod. Összevesztek rajta? Mondjuk nem értem a probléma megoldásodat. Tehát nem akarod,hogy anyukád azt higgye ellene vagy. Ezért odaküldöd apukádat,hogy inkább ők vesszenek össze,minthogy neked kelljen a „rossznak” lenni. Ha meg amiatt vesztek össze,amit te apudra hárítottál (tehát lényegében a TE problémád,csak rásóztad a saját kényelmed és lelki nyugalmad miatt),akkor a legjobb lenne tisztáznod anyukáddal,és talán bocsánatot kérned apudtól,amiért összeugrasztottad őket,még ha nem közvetlen szánt-szándékkal is.
2019. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Információhiány: A helyzetet nagyon általánosan vázoltad fel, emiatt kevéssé értem.

2. Konfliktuskerülés: A problémát azzal kell mebeszélni, megoldatni, akivel fennáll.

3. Probléma-krízis: Ha a korábbi dolgokat is a bizalmasoddal/szárnysegédeddel oldottad meg a közvetlen konfrontáció helyett, akkor a komolyabb ügyet is úgy fogod. Ez logikus, és nem indokolná a bűntudatot. Lehet, most telt be a pohár, és szégyenled, hogy nem vagy erős odamenni.

2019. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen konfliktust mindig jobb személyesen rendezni a másikkal, nem közvetítőn keresztül, mert ebből lehetnek kellemetlenségek, problémák.
2019. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 Igazából ez ugyan úgy apukám problémája is mint az enyém, mivel őt is zavarja a dolog, csak ugye addig nem szokot lépni, amég én nem jelzem hogy engem is zavar. De szerencsére nem vesztek össze, mert beismerte apának, hogy igaza van. A történet meg csak annyi, hogy anyukám ha stresszes időszakában van akkor úgy ereszti ki a gőzt, hogy borozgat, de nem olyan durván, hogy részeg csak többet iszik mint szokott általában.
2019. jan. 17. 18:00
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Az lehetséges, hogy most telt be nekem a pohár, de eddig úgymond nem zavart, mert tudtam jót teszek neki ha ezt csinálom, mert valahol tudom ,hogy komolyan venné tőlem csak egy határozottabb fellépés kell, mivel én nem vagyok annyira határozott. Ezért kérem meg apát, mivel ő tudja hogyan kell az ilyeneket elmondani, amég én nem mert úgy is belezavarodnék és mást mondanék.
2019. jan. 17. 18:03
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 Ebben igazad van és én is tudom, de ugye ő nem gondolja úgy hogy én is így gondolkodnék a problémáról, mint apa
2019. jan. 17. 18:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen
2019. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jha! Hát ezt a témát tényleg inkább az apád beszelje meg vele eelső körben. Ha nem hallgatott volna rá, akkor családi kupaktanács. Jó, hogy ezt megbeszéltétek. :)
2019. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem,hogy mi a probléma.Eddig is így csináltatátok,most sem lett belőle veszekedés sőt be is ismerte anyukád a “hibáhát”.?!
2019. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom kezd felnőni a kérdező, és kezdi zavarni hogy eddig az apja háta mögé bújt. Nincs ezzel baj, normális folyamat hogy majd egyre inkább magáért akar kiállni a kérdező. Nyilván innen a bűntudat.
2019. jan. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!