Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt más is, akinek rossz...

Van itt más is, akinek rossz kapcsolata van a szüleivel?

Figyelt kérdés

Apukam kiskoromban meghalt, anyuval élünk. Mindig is nehéz körülményeink voltak, soha nem volt pénzünk. Nem volt hajlandó munkát keresni, sem takarítani, főzni sem nagyon. Aztán suli mellett vállaltam munkát,es suli befejezése után nem is pihentem semmit,mindig csak dolgoztam. Így már az én pénzemből él(ünk)

41 éves nö, teljesen alkalmas lenne a munkára, csak lusta dolgozni.ugy érzem, lassan a fejemre nől, nem hagy nekem egy kis magán teret, nincs még egy külön szobám sem. Én bármit teszek, az soha nem felel meg, sokat veszekedunk. Ha felhívom, hogy keressen munkát, besértődik, elkezd sírni meg olyanokat mondani, hogy én ne takarítsam elfele otthonról. Sokszor mondja, hogy "takarodjak" el otthonról, ne idegesitsem. Kaptam már olyat is tőle,utál, hogy akasszam fel magam, senkinek nem fogok hiányozni. Már semmi érzelem nem maradt bennem vele kapcsolatban. Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


2019. jan. 18. 03:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet tenni?


Hát kezdetnek ne akaszd fel magad, kedves Kérdező. Az életbenmaradás az alapja annak, hogy később tehess valamit.


Milyen idős vagy?

2019. jan. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Költözz el! akkor kénytelen lesz munkába állni, ha nem akar éhen halni vagy az utcára kerülni. Ilyen anya azt sem érdemli meg, hogy bottal piszkálják meg. Hány éves vagy egyébként?
2019. jan. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Tisztelt Kérdező!


Anyukádat megkeresztelték kisgyermek korában? Templomba nem jártatok sosem? Milyen vallásúak vagytok?


Van egyedülállóaknak lehetőség újra megismerkedni másokkal. Önkéntes munkalehetőség, jótékonykodás, hogy újra legyen önbecsülése, önbizalma. Közösségben lehet esélye megtalálni az elveszettnek hitt egzisztenciális biztonság érzetét.


Ui: lehetségesnek tartom, hogy még nem engedte el apukádat a halála után. Benne rekedhetett a gyászfolyamatban, az jár ilyen súlyos mértékű depresszióval. Gyászcsoport foglalkozásra nem gondoltatok?

2019. jan. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

"Van itt más is, akinek rossz kapcsolata van a szüleivel?"

Kb. minden második felhasználó. ;-)


"ugy érzem, lassan a fejemre nől"

Ezt a kifejezést gyerekre mondják, aki lassan kiteszi a szülőt a házból, azt akarja, hogy minden úgy legyen, ahogy ő elképzeli, kiveszi a szülők kezéből a döntést a közös ügyekben, stb. Nem tudom, mit akarsz mondani vele.


"Én bármit teszek, az soha nem felel meg, sokat veszekedunk."

Ez az elhúzódó kamaszkorod miatt is van, meg a generációs különbség miatt. Tulajdonképpen természetes jelenség egy bizonyos szintig.


"Apukam kiskoromban meghalt ... Mindig is nehéz körülményeink voltak, soha nem volt pénzünk. Nem volt hajlandó munkát keresni, sem takarítani, főzni sem nagyon. ...

41 éves nö, teljesen alkalmas lenne a munkára, csak lusta dolgozni. ... besértődik, elkezd sírni"

Depressziós. Te is az lennél, ha huszonévesen megözvegyülnél egy gyerekkel a nyakadban, meg nulla anyagiakkal... Próbálj úgy nézni rá, mint beteg emberre, akkor könnyebb megbocsátani a dolgait. Egyébként meg próbálj önállósodni, elköltözni, az neki is jót tehet, meg neked is. Addig meg ha pszichológushoz nem jut el, akkor legalább te próbáld önteni belé a lelket, célokat mutatni neki, hogy miért lenne jó, ha lenne munkája, stb. Ne harcolj vele, hanem próbáld segíteni lelkileg is.

2019. jan. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2019. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, gondolj bele, aki életében nem dolgozott, mennyi önbizalma lehet? Meg sem tud értelmesen szólalni egy felvételi beszélgetésen. Takarítás, mosogatás, konyhai kisegítő munka, idősek ápolása szóba jöhetne nála, de lehet úgy van vele, mint nagyon sokan, hogy eddig is megvolt, ezután is ellesz valahogy. Tipikus olyan ember, aki egyik napról a másikra él. Ezen te azért nem fogsz tudni segíteni, mert aki ilyen szellemi szinten van, soha nem fog a gyerekétől tanácsot elfogadni. Egy külső segítség lenne a megoldás, de ahhoz meg ő kellene. Az én anyám is egy csökönyös szamár, minden nap cirkusz volt otthon, 21 évesen sikerült elköltöznöm. Apám alkoholista, anyám idegbeteg, 30 éve egyhelyben vannak, nem jutnak sehova. Nekem azóta diplomám lett, normális melóhelyem, férjem, gyerekeim. Félévente hazamegyek, kötelességből, de mindig elszörnyedek. Kosz, mocsok, bűz, apámnak egy foga sincs, 2 méterről bűzlik a piától, anyám ugyanabba a ruhába évek óta, komolyan, még egy pohár vizet sem innék meg. Próbáltam segíteni, kitakarítottam nem egyszer, bevásároltam, rongyosra beszéltem a szám, de ők nem akarnak változni, nekik így jó. Tehetetlen vagyok.
2019. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint van lehetőséged, költözz el. Nem kell egy egész albérletet fenntartani, szobát is lehet bérelni, sokan keresnek lakótársat.

Anyukád nem fog változni, neki kényelmes, hogy te eltartod. Valószínűleg van valamilyen mentális problémája is, amivel nem tud egyedül megküzdeni, ez is akadályozza, hogy normális életet éljen.

Rokonok, család nincsenek, akik tudnának segíteni? Hatni anyunukádra?

2019. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tied legalabb nem játsza meg magat.

Az enyèm alattomosan csinalja

2019. jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egyébként 21 éves lány vagyok.
2019. jan. 18. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:

első vagyok


Kedves Kérdező, édesanyád valószínűleg beteg. Ennyi információ alapján nem lehet biztosan kijelenteni, de gyanítom, depressziós. H mi a pontos diagnózis, doki tudná megmondani. Mindenképp kezelendő a saját életminősége és a kapcsolatotok érdekében egyaránt. Ha hajlandó elmenni veled a dokihoz, vidd el, segíts neki meggyógyulni. Ha nem akar tudomást sem venni a betegségéről, akkor kénytelen leszel:

1. hozzászokni, hogy egy beteggel élsz,

2. elköltözni a saját érdekedben.


Nem javaslom, h te mint családtag, aki nem vagy szakember, elkezdd őt "gyógyítgatni", átvedd a feladatait stb. Akkor, ha felvállalod a mostanra elcsesződött (de koránt sem javíthatatlan!) élete megjavítását, nos, akkor sose lesz saját életed. Vagy rosszabb esteben rámész magad is. Aki magán nem segít, azon nem lehet segíteni. Ha ő nem érzi úgy, hogy problémás lenne az életvitele, kommunikációja, érzelmi ingadozásai stb, hagyd őt, hogy egyedül élvezze azt!

2019. jan. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!