Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják a szüleim hogy...

Miért mondják a szüleim hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Nincsenek ismeroseim, ok nem segitenek, betenni valahova. Hiába dolgoznék akárhol napi 8 órát, 1 muszakban, neten pláne az aprohirdetesi oldalakon, kamu munkak vannak tobbsegben meghirdetve. De van olyan is ami nem kamu de nem véletlenül van meghirdetve.

Netrol szedtem az eddigi alkalmi munkáimat, de az a baj,ezek egyik sem volt határozatlan ideju allas, gyárban is voltam már tehát sok helyen.

Viszont masfél eve elkezdtem tanulni egy okj szakmát ami meg tart,meg egyetemre felvettek fizetosre de diakhitel2 bol allom.

Viszont a szuleim azt akarják hogy dolgozzak,mar ilyen keson 26 eves vagyok,ne tanuljak,nekem már dolgozni kell nem tanulni.

En erre nem tudok mit mondanu,reszben igazuk van,reszben pedig nem mert, korábban nem vettek fel egyetemre, rossz errettsegi miatt, es akkor sem talaltam munkat. Most legalább 2 év mulva meglesz a okj szakmám is az hamarabb is, es a diploma is

De addig 1. Nem tudok hol mit dolgozni,2 . Tanulás,a gyakorlat az iskola minden lefoglal.

26/f


2019. jan. 18. 15:27
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
86%
Közel a 30-hoz már joggal nem akarnak eltartani. Próbálj a saját lábadra állni, esetleg koleszba menni, haverokkal összefogni és közös albiba.
2019. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%
Rezsit,kaját,kiadásaid már ki tudod fizetni 100ezerből, ha mást nem ezeket álld magadnak ha még otthon laksz, alap dolog 26 évesen már.
2019. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
16%
Ha 100 ezret kapsz, fizess mindent magadnak, és nem fognak pampogni a szüleid. Tulajdonképpen dolgozol, és meg is vagy fizetve, ha csak gyakorlat. Befoghatnák a szüleid... Illett volna nekik megspórolni egy lakás árának minimum a felét, hogy el tudj költözni.
2019. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
86%
Nem illet volna. A kérdező dolga otthont teremteni magának. A szülők már éppen eleget tettek hogy eddig eltartották, holott hosszú évek óta munkaképes.
2019. jan. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
33%

Miert kell szerencsétlent támadni?

Egyetemre jár, szakmát tanul, gondolom amit megkeres abból ad a szüleinek is.

Nem értem, vannak akik 40 évesen is ülnek a szülei hatan úgy, hogy munkanélküli és ráadásul csak henyel és vedel

Szerencsétlen gondolom nem bulizik minden egyes nap

És hat változtatni akar ezen, ezért írta ki a kérdést is :D


Próbálj keresni egy lakótársat és költözz el. Ha meg nem megy akkor valahogy spórolj es valahogy szállj be a rezsibe is

De nem fognak békénhagyni, valahogy probald meg

Esetleg beszelgess el velük h nekik mi lenne a jó

2019. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
26%
Tegyél ki anyádéknak 50.000et és nem fognak magyarázni.
2019. jan. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
81%
Nem most kéne egyszerre több dolgot tanulni hanem levelezőn egyesével levelezőn munka mellett nyugodtan. Nekem is volt olyan kolleginám aki 3 műszak mellett diplomázott. Én is már az érettségit munka mellett tettem. 26 évesen saját ház kocsi volt. Na meg persze munkám. Annyira nincs munka amúgy H 19 éves korom óta 2 hónapnál többet nem voltam munkanélküli. Csak nem szabad válogatni H jajj én ezt nem
2019. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni soha nem késő, sőt egy ember egész életen át tanul,- nézőpont kérdése.

Most szereztem meg a második diplomám, őszre megyek a harmadikért. Ahogy elkezdtem az egyetemet, kaptam ösztöndijat, de az nem volt elég (Budapesten nem olcsó az élet, különösen ha az embernek nincs saját otthona). Elkezdtem dolgozni, és azóta is dolgozom. Kemény évek vannak mögöttem és némi csúszás is. A főnököm rugalmas volt, és a fontosabb előadásokra elengedett, de cserébe sokat túlóráztam..A munka mellett úgy tudtam elvégezni a kötelező szakmai gyakorlatot, hogy hétvégén mentem oda (200 óra tök ingyen..).. Egyedül fizetem a költségeimet, nem kérek senkitől semmit, hiszen én alakitottam igy az életem, tehát én is oldom meg a problémákat.

31N

2019. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Azért en azt nem neveznem eltartasnak hogy 16 eves korom ota , en fizetem magamnak edzest, kajat, ruhát, az hogy itthon lakunk egy kis lakásban,nem családi házban, tehát szuleim is keveset kerestek mindig is. Az hogy van fedél a fejem felett nevezik egyesek eltartásnak.

De, azért rengeteken vannak akiknek a szülei kifizetik ,vagy sporolnak neki kisebb lakas legalabb a felére,vagy 18ik eveben ballagasra kifizetik neki a jogsit, vagy akármi,de szerintem nem sok kamasz, teremt meg sajat maganak pláne tanulás mellett alapot, hogy aztán fiatal felnött korára elköltözzön. Ez nem igy megy Pesten a lakásárak egekben vannak, kertes házak meg még drágabbak. Ez nem ugy megy hogy holnap felkelek is keresek havi 350 ezret hogy eltudjak koltozni meg maganat eltartani.

2019. jan. 18. 19:46
 20/42 A kérdező kommentje:
A szuleim meg mindig is lebeszltek mai napig a tanulasrol hogy te nem vagy kepes ra, meg hogy ne tanulj hanem dolgozz akárhol. Es igy is neveltek ,, hogy ne menjek 19 evesen egyetemre ne sikeruljon az erettsegi es stb.Aztan nehezen de , feljebb tornaztam magam,viszont keves az idom ,ezert tanulok kettő szakmát, hogy ne sirjak 30 evesen hogy nincs semmi.
2019. jan. 18. 19:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!