Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám és apukám elvált 2...

Anyukám és apukám elvált 2 éve, de azota is én szivom a levet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lényeg a lényeg 2 évvel ezelőtt anyu és apu elvált,nem szep módon. Anya elköltözött albiba a párjával,apa külföldön dolgozik. Azota én lakom ebben a házban. És itt kezdődik a kaland.. anya beperelte apat gyerektartas miatt mert nem fizeti (mert is kene anyának utalnia amikor nem vele elek?). Apa utalt nekem minden hónapban minimális összeget,vagy arra penzt amire szükségem volt. Most jött értesítés arról h jön a végrehajtó és elvisz 300ezer Ft értékben dolgokat hamarosan az ÉN hazambol.. tehát ez az egesz apa ellen irányult de csak én szivom a levét megint.. és sajnos nem tudja felfogni h velem tesz rosszat ezzel,de ő minden áron apától akar penzt,amit meg is értek,mert sok penze ment el ra a mai napig(hitel,kocsi stb..) fizetnie kell,de ez az ő hibája.. Ez esetben kit keressek,mit csinaljak hogy sikerüljön ezt megakadályozni?

#végrehajtó;elválás;anya;apa;probléma
2019. jan. 18. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd felfogadás mond el a történetet és vigyétek biroságra az ügyet
2019. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem akarok anyaval kicseszni,amikor ejjel nappal dolgozik a kis pénzéért es utana ő szívja meg..
2019. jan. 18. 18:49
 3/13 szántóvető ***** válasza:
100%
szerintem nem a te házad ill ha gyerektartást fizetnek utánad akkor valaki nevel téged.szóval kivel élsz?ki tartozik a végrehajtónak?ki van bejelentve a lakásba állandó/ideiglenes lakcímmel?hány éves vagy?
2019. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyedul elek amiota elváltak. Jelenleg mar magamat tartom el, amikor meg suliztam apa fizette a csekkeket meg amire szükség volt fel évig, előtte pedig anya. Igen a haz nem az enyem,hanem közös nekik tehát fele-fele..
2019. jan. 18. 18:55
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

1. Gyerektartás JÁR utánad, az apádnak fizetnie KELL! (Gondolom, azért valahonnan szerzel kaját meg egyebeket és az nem ingyen van)

2. A hitel, kocsi, stb NEM anyád költsége lenne, hanem a fele apádé, neki is kellene fizetnie, és azzal, hogy lelép még nem mentesül a kötelezettségek alól.

3. Az a ház NEM a te házad, hanem a szüleidé, ezért a végrehajtás jogos.

2019. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anya semmit nem fizetett utánam! Pár honapig a csekkeket az igaz! Apa nekem KÜLDÖTT penzt!! Kajat mamaek álljak nekem..
2019. jan. 18. 18:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Igaz az szemetseg apától hogy nem fizet semmit anyának,de ez mind anya neven van így gyakorlatilag tényleg nem neki kell fizetnie,ezt meg anno anya magára vállalta..
2019. jan. 18. 19:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel utalta a penzt,ezt bizonyítani is lehet,hogy megkaptam. Anyának meg semmi köze hozza hogyha teljesen külön élünk,és nem ő lát el max akkor lett volna,amikor tényleg ő fizette,de nem 1evvel kesobb..
2019. jan. 18. 19:07
 9/13 A kérdező kommentje:
És ezt így nem apa szívja meg hanem én,mivel én elek benne..
2019. jan. 18. 19:11
 10/13 anonim ***** válasza:

„Amikor még suliztam”

Már nem jársz suliba? Gyerektartás csak addig jár,amíg iskolába jársz. Tehát ha már nem jársz se gimibe,se egyetemre vagy bárhova tanulni,akkor már alapból egyik szülőnek sem kell gyerektartást fozetnie,főleg ha lényegáben egyedül élsz. Az már mindegy,hogy az ő házuk-e,vagy sem,ha nem jársz iskolába,nincs gyerektartás. Pont.

2019. jan. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!