Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudnak valaha bocsátani...

Megtudnak valaha bocsátani nekem a gyerekeim?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz dolgot követtem el.


A feleségemmel megromlott a viszonyunk, több éve.

Állandóan kiabált minden apróságért, és nem igazán éreztem egy idő után hogy még szeretném.

Aztán megismerkedtem ez idő alatt egy nővel, aki meghallgatott és megértett. Összejöttünk.

Viszont a gyerekeim előtt annyira szégyelltem magam, hogy nem mertem hazamenni hozzájuk és eltitkoltam mindent. Kifogások és hazugságok jöttek.

A mostani páromnak van 3 gyermeke valamint most született nemrég egy saját.

A gyerekeim anyja nem engedi hogy a kiskorút lássam. A felnőtt lányom meg telefonszámot váltott hogy ne tudjam elérni.


Megfognak valaha bocsátani vajon? Vagy egy nagy lúzer szemétláda maradok egész életemben?


2019. jan. 19. 00:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Ha az anyuka ellened nevelte, akkor nem fognak megbocsájtani. Mondjuk te is törekedhetnél, hogy legyen kapcsolat a gyerekeiddel. Olyan nincs, hogy az anya nem engedi látni a gyerekedet. Ha fizetsz gyerektartást, akkor a bíróságon kiharcolhatod a kötelező láthatási jogodat.
2019. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
22%

Voltatok biróságon? Akkor nem kellene tiltania a láthatást..

Az nem bűn, hogy kiléptél egy rossz házasságból, az viszont igen, hogy ezt nem őszintént tetted.

Lehet, hogy nem lesz változás, de annyit azért próbálj elérni, hogy beszélsz a gyerekeiddel. Mond el szépen, hogy miért alakultak igy a dolgok. Talán ha nagyobbak lesznek, akkor jobban megértenek téged. Fogadok, hogy az anyuka telebeszélte a fejüket, holott ő mart el magától a viselkedésével. Feltéve, ha tényleg csak ennyi történt...

2019. jan. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

A nagyobbik 23 éves lányom külön külön él.

Tehát önálló életet. És még nem voltunk bíróságon, nem váltunk el. A gyerektartást meg nem szeretném fizetni míg nem látom a kisebbiket.

2019. jan. 19. 00:36
 4/32 anonim ***** válasza:
80%

az az igazság hogy akármilyen sárkánnyá vált a volt nejed amiért elhagytad, a gyerekeidet nem lett volna szabad szó nélkül elhagyni, a gyereknevelésben magára hagyni az anyjukat. Egyenes dolgod lett volna elválni, bíróság által meghatározott jogaidat élvezni, tartani a gyerekekkel a kapcsolatot. Nyilván akkor is létezik apa ellen nevelés, de ha legalább találkoznak közben veled, egy idő után a saját szemüknek is kezdenek hinni, nemcsak annak, amit az anyjuk mond.


Nézd, megbocsátani könnyű igazából, a kapcsolatot ténylegesen rendbehozni nehezebb. Ha adnak rá esélyt a gyerekeid, élj vele jól, ha nem, fogadd el.


Ha a kérdés lényege, hogy szemétláda maradsz-e egész életedben, akkor a válasz az, hogy az ő szemükben lehet, hogy igen. Itt nem segít a nyomulás, de az sem, ha teljesen feladod. Próbára fognak tenni téged, és nehéz kiállni a próbát. Ha soha többé nem keresed őket, az sem jó, ha erőszakosan közeledsz, még rosszabb.


Legelőször a feleségeddel kéne rendezned a kapcsolatot, mert ő az egyetlen út a gyerekeid felé.

2019. jan. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
22%
Igen meg fognak bocsátani, de azért tenned is kell! A kiskorúval sürgősen fel kellene venned a kapcsolatot.Van hivatalos láthatás is. Ha másképp nem megy, akkor ezzel a jogoddal élj! Sok férfi kényelemből ha új házasságot köt, akkor már nem törődik a gyerekeivel, inkább csak a házasságba hozott gyerekekkel. Egy időben az én fiam is így tett, de aztán észhez tért és meggondolta magát. Mára nagyon jó kapcsolata van a gyerekével. Az új társ is befolyásolhat egy férfit rossz irányba. Látogasd meg a gyerekedet, és tartsd vele a kapcsolatot. Érezze, hogy érdekel téged, hogy mi van vele? A felnőtt lányoddal már nehéz lesz a kapcsolatodat rendbe hozni, de nem lehetetlen. Mivel te mentél el a családtól, az ő szemében te vagy a hibás. Főleg így, hogy nem mentél haza hozzájuk. Ő ezt úgy élte meg, hogy elhagytad őket. Ezt már nagyon nehéz lenne megmagyarázni neki. Azért próbáld megszerezni az email címét, vagy facebookon keresd meg. Kérdezd meg szüksége van esetleg valamire? Aztán majd talán az idő begyógyítja a lelki sebeit.
2019. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A feleségem nem akar szóba állni velem. Tavaly nem engedte felköszöntöteni a kisfiam. Mert előző évben derültek ki ezek a dolgok. Igen.... gyáva voltam és nem mondtam el senkinek. Maguktól jöttek rá.

Annyira szégyelltem magamat, hogy inkább fel se hívtam most sem.

A lányom tudom hol lakik. De félek hogy ajtót se nyitna ha elmennék hozzá.

2019. jan. 19. 00:50
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
"Viszont a gyerekeim előtt annyira szégyelltem magam, hogy nem mertem hazamenni hozzájuk és eltitkoltam mindent. Kifogások és hazugságok jöttek." És csak akkor fogsz fizetni ha láthatod a gyereked. Lehet jönni azzal hogy anyu milyen szemét, de mégis a te segítséged nélkül nevelte a két gyereket mert féltél eléjük állni. Nem értem miért nem fizettél eddig gyerektartást, abból a pénzből ha már csak élelmiszert vesz anyuka nekik már megérné, nem? Gondolj arra mennyibe kerül amúgy az iskola... miért akarná hogy hirtelen szuper-apa legyél amikor eddig mindent neki kellett megoldani amíg te olyan gyerekekre költöttél akik nem is a tieid? A válaszolókat se értem, komolyan a nőt kell hibáztatni mikor te hagytad el a gyerekeidet? Igen, azért lehet hibás amiért őt elhagytad, de azért ne ő legyen már a szemét amiért úgy döntöttél hogy idegen gyerekekkel akarsz lenni helyettük.
2019. jan. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Megértem a gyerekeidet.
2019. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen egy sz@rházi férfit és apát mint te! Pfúj!


Én ugyanezt éltem át kamaszként, sose tudtam megbocsájtani apámnak NEM azért mert elvált anyámtól, hanem mert MINKET eldobott az új feleségért és annak a gyerekéért. Undorító!


Mivel nálatok ez friss dolog, talán a kisgyerekednél van némi esélyed, bár az a hozzállás, hogy "nem fizetek, ha nem láthatom" elég sokat elmond rólad...

Ezzel is tudnál bízonyítani, de csak magad alatt vágod a fát minden húzásoddal, csodálom, hogy az új nőd új puját szült neked, nem lát valszeg a lilaködtől.

A felnőtt gyermeked ha van esze, nem nyit ajtót, de ha NEM mész oda az 1% esélyed is 0% lesz. Tudod az alapítványok is a sok 1%-ból élnek, hátha nálad is bejön a sok kicsi próbálkozás...


Mint apa leszerepeltél, mint férj hozod a "tipikust", mint ember még tehetsz jó dolgokat, hogy ne kelljen szembe köpnöd magad.

2019. jan. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Miss Endzsi ***** válasza:
95%
Sunyi módon megcsaltad a feleségedet, a nőcskédet teherbe ejtetted. Felelősséget nem vállalva inkább faképnél hagytad gyermekeidet. Csak úgy nem akarsz fizetni gyerektartást. Szép vagy, mondhatom.
2019. jan. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!