Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni a nemtörődöm...

Gags kérdése:

Mit lehet tenni a nemtörődöm szülő magatartása ellen?

Figyelt kérdés
17 vagyok, testvérem 9. Imádja az édességeket, én pedig péksüteményeken tengetem a mindennapjaim (a kevéske zsebpénzemből, és féléves ösztöndíjam egy részéből). Nem volt ez mindig így, de egy ideje anya borzalmasan elengedte magát. Szinte alig főz, de ez még hagyján, legalább lenne valami amiből én főzhetnék, ha már ő átadta a stafétát. A hűtő bevásárláskor is alig különbözik a hónap végétől. Szalonna táblára, pár tojás (szerencsére falun élünk...), talán valami szalámi és margarin. Ennyiből nem lehet megélni, de ha mégis, szegényesen és egészségtelenül. Mindketten munkásemberek, de apának még beosztása is van. Nem hiszem el, még gyerekfejjel sem, hogy nem lehet két keresetből ennél többet fordítani erre. Mindketten erős dohányosak (néha az egész házban érezni a bűzét, ahogy fel- alá járkálnak az égő csikkel) és apa dugivó... Ilyen nagy ára lenne a szenvedélyüknek? Tudok én tenni ez ellen bármit is? Mert nagyon rossz emiatt sínylődni...

2019. jan. 19. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy nincs mit enni, plusz az oka ez lehet a gyámügyre tartozik.Hiszen a fejlődéseteket is veszélyezteti. És igen: a mindennapi dohányzás,ivás drága.
2019. jan. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1Nagyszülők, nincsenek a környéken se? Iskolai menzára nem vagy befizetve?Azért a semminél az is jobb. Vagy arra se adnak pénzt? Ki kellene nyomozni, hogy anyukád miért olyan fáradt?
2019. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Hiteltörlesztés, valami kiadás (a szenvedélyek mellett) amiről nem js tudsz?


Amúgy mi se mindennap főzünk itthon. Hétvégén/vasárnap úgy, hogy kitartson keddig. 7közben talán még egyszer

2019. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szenvedélyek főleg az alkohol el is igènytelenít egy idő után. Hogy mi el mikor jön el ez az idő, teljesen egyéni
2019. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy szülőnek vagy iskolai segítőnek szólni kellene az ügyben,mert ez így nagyon nem oké.
2019. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a péksütik a leghitványabb koszt közé sorolhatók! annak az árán tudnál alapanyagot is venni ha akarsz.. pl sárgaborsó, lencse, krumpli ezekből főzelék..feltétnek tojás( főtt, sűlt, buggyantott) én a népi szakácskönyvekből tanultam filléres dolgokat főzni.. igaz én spórolás miatt kényszerítettem magam erre..
2019. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudnám minek vállalnak az ilyenek gyereket, pláne kettőt. Ez durva. Sajnálom. Szerintem kellene szólni anyának, hogy gyamugyhiz fordulsz, ha nem szedi össze magát!
2019. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!