Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hidegen hagy anyám halála. És...

Hidegen hagy anyám halála. És akkor? Mit kell ezet annyit filózniuk?

Figyelt kérdés
El lehet küldeni melegebb éghajlatra. Lehet mondani,hogy egy hálátlan vagyok mert fel nevelt de egyszerűen utáltam azt a nőt. Sose tekintettem rá anyámként. Megkeserítette az életemet. Ütött,vert majd utána azt mondta sose csinált ilyent és hogy fogjam be a számat (utána kaptam a pofokat), teljesen önbizalom hiányossá tett és mindentől eltiltott. Nem lehetett egy normélis életem,apám meg leszarta az egészet. Nem adta meg nekem a kellő szeretetet így egyenesen gyülőlni tudtam. Inkább magántanulónak "tett" mintsem járjak iskolába és legyenek barátaim. A düh kitörései katasztrófákkal végződtek,volt,hogy késsel fenyegetett. Apának megjött az esze egy idő után és elvállt (lassan 1 éve). Hozzá kerültem,azóta kicsit helyre jött az életem. Anyám azonban 2 hónapja meghalt. Engem hidegen hagy. Senki nem érdemel halált,de ez van. Nem állt közel hozzám, gyülőlt engem és az érzés kölcsönös volt. Nem beszéltünk a válás után egyáltalán. Azt mondta nekem legutoljára,hogy bárcsak meghaltam volna és akkor apával együtt maradt volna,nem lettem volna zavaró tényező. Ezek után a rokonok (apa felől is,az anyám felőliekkel és 1-2vel tartottam a kapcsolatot) ki vannak akadva,hogy miéyen dolog ez,ő az anyám. Nem,őt nem tudom az anyámnak tartani,ő egy nő aki megszült és nem ment abortuszra mert mire megtudta,hogy terhes késő volt,pénze se volt. Azért tartott el mert muszáj,és élvezte minden egyes pillanatát mikor újra és újra elszomoríthatott. 16/L
2019. jan. 19. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
A leírtak alapján megértelek. Az ilyen nem anya. Csak megszült. Egyébként engem is szívtelennek tartanak,mert én apámat nem tudnám igazán sajnálni..ő sem apa, csak megcsinált. Ennyi haszna volt. Bár ilyen durva dolgokat nem tett,mint az a nő,aki téged megszült.
2019. jan. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen megértelek
2019. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
* ki voltak akadva,hogy nem zavar a halála.
2019. jan. 19. 09:41
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen érthető.
2019. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4%
és ezt feltétlenül ki kellett írnod a gyakorira....
2019. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Mint mondtam,el voltam teljesen zárva mindenkitől. A rokonaim nem értenek meg, barátaim,hát max. 1-2 lett az idővel. Nekik elmondtam,de ők is furcsálják és nem értenek meg. Úgyhogy mivel ide mindenki kiírja a "bánatát" és engem meg érdekel,velem van-e a próbláma kiírtam ide. Itt többen is tudnak válaszolni, és amúgy is,nem ezért van ez az oldal,hogy kérdezzünk?
2019. jan. 19. 09:52
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de annyi gyerek van itt a gyakorin aki csak acsarkodni akar a szüleire, pedig jó dolga van. Sajnálom hogy kötözködtem, én is tudom milyen ha bántanak. Tényleg ki tud ölni minden érzést az emberből.
2019. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel nincs baj, biztos így van ahogy írod, de a kivűl állóknak ezt ne mond és ne mutatasd. Főleg azok nem értik meg úgy sem akik ezt nem tudták, nem ismerték, vagy esetleg még szerették is anyádat.
2019. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A fentiek ismeretében tejesen érthető a viselkedésed, az érzéseid, és azok rendben is vannak.

Az emberek, amíg nem tudják, hogy szülőanyád mit tett, elítélik a viselkedésedet. Mivel a verésedet vagy annak nyomát nem látták, kételkedni fognak akkor is, amikor indulatoktól mentesen beszámolsz. Ha nem nagybeszámolót tartasz, hanem apránként mondod el, komoy arcxal, semleges hangnemben, az javítja a hihetőséget.

2019. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

A saját egészséged érdekében, bocsáss meg anyádnak és mindenkinek aki bántott. Engedd el a gyűlöletedet.

Nem mondom, hogy könnyű lesz, de hidd el megéri.

2019. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!