Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogy érzitek...

Szülők! Ti hogy érzitek magatokat amikor a majdnem felnőtt gyereketek állandóan elveri a zsebpénzét hülyeségekre?

Figyelt kérdés
2019. jan. 19. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
milyen hülyeségek?
2019. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha ő maga kereste meg az elvert összeget, akkor semmi közöd hozzá, hogy mire költi...
2019. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Mivel zsebpénzt írtál,gondolom tőled kapja.Tulajdonkèppen ebből látszik,mennyire (nem) érett arra,hogy a saját pénzügyeit kezelje. Valószínűleg nem is tud bánni a pénzzel (nem feltétlenül a ti hibátok. Amúgy mu az a h@lység?
2019. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha konkrétan megszabod, mire kapja zsebpénzét, akkor számonkérheted, miért másra költötte.

Ha kezébe adod, 'ez a tied' jelszóval, akkor sajátjaként arra költi, amire akarja.

2019. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Az én nagylányom is ilyen...22 éves (igaz saját pénzét), de amint kézhez kapja elvágja ruhákra, sminkekere, körmösre és sorolhatnám. Aztán hó végén jön haza, hogy kölcsön kér, mert kajára nem futja...pedig átlagosan keres.

Félek, hogy mi lesz vele, ha majd mi nem leszünk. Ezt szólom.

A fiam 18 éves, de most is ügyesen bánik a pénzzel, ő még tanul, de mellette gyüjtöget, csak azt veszi, amire szüksége van.

2019. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
#5, nem kell adni neki pénzt, aztán megtanulja beosztani
2019. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
82%

*nem szülő*


Zsebpénzt nem kaptam, így mikor lett saját pénzem már sajnáltam volna hülyeségekre költeni. Megkell tapasztalnia, milyen saját pénzen venni valamit, van aki ígyis betudja jól osztani, van aki nem értékeli a pénzt és elveri,természetesnek veszi.

2019. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Ami az egyiknek hülyeség, az a másiknak fontos.

És a zsebpénzt nem feltételekkel szokás adni. Ha megkapta, onnantól kezdve ő rendelkezik vele, arra költi amire akarja, ami épp boldoggá teszi.

2019. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az ő pénze, azt csinál vele amit akar. Viszont azt tudatosítsátok benne, hogy ha elveri, akkor nem kap többet, nincs mozi, buli, ételrendelés, ide-oda beülés, mert nem adtok kiegészítést. Olyan voltam mint a ti gyereketek, az első egy héten elszórtam az egészet, mert tudtam hogy ha kérek, anyáék adnak. csakhogy megunták, így közölték hogy annyi van, amennyit hónap elején kapok. Kb két-három hónap alatt megtanultam egész jól beosztani.
2019. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
"Semmit. Az ő pénze, azt csinál vele amit akar. " Amit könnyen megtehet ah eltartják a se.ggét. A zsebpénz lényege az hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Képtelen rá? Nem kell neki zsebpénzt adni.
2019. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!