Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, mennyire szóltok bele...

Szülők, mennyire szóltok bele a gyerek tanulmányaiba?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha nem ti tartjátok el, hanem már külön él.

Szeretem a szüleimet, gyakran beszélek velük. Néhány dologban jólesik, hogy mindenre kíváncsiak, de megint másokban kicsit már inkább zavar.

Egyikük sem járt egyetemre, nem tudják, hogy mennek ott a dolgok.

Persze érdekli őket, hogy haladnak a dolgaim, milyenek a tanulmányaim. Szeptembertől szakirányt váltok (nem jár semmi komollyal, csak X-Y szakpár helyett Y-Z-t fogok tanulni), beszámolják az eddigi krediteim, és kész. Mégis az egész család kész volt, hogy hogy lehet 3 szemeszter után ilyen döntést hozni, miért nem lehet befejezni azt, amit elkezdtem.

Holott nem arról van szó, hogy tudomisén, mérnökiről akarnék átmenni kommunikációra, hanem A nyelvszakról B minorral, C nyelvszakra A minorral. Semmi extra, ugyanaz (csak nekem, aki benne van, könnyebb).

Vagy lesz egy vizsgám kb 2 hét múlva, és mondtam, hogy utána hazamegyek hozzájuk. Ma viszont mondtam, lehet, csak egy hónappal később megyek, mert nem biztos, hogy meglesz elsőre, és egy hónap múlva van ismétlő.

Anyukám teljesen összezuhant, hogy mi az, hogy ismétlő, az olyan, mint érettségin a pótvizsga, most mi lesz velem, miért nem lehet annyit tanulni, hogy elsőre meglegyen, minek tanulok egyetemen akkor...


Nem akarom komplett kizárni őket az életemből, vagy megkérni, ne beszéljünk a suliról, de nincs szükségem a fölös stresszre.


2019. jan. 19. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Látszik, hogy sosem nem jártak egyetemre, ahogy azt írtad is. Engedd el a füled mellett ezeket. Engem még főleg a szüleim tartanak el, de mindkettőjüknek több diplomája van, és teljesen megértik pl. hogy van olyan, hogy vizsgaidőszak, meg, hogy valamit nem a mintatanterv szerint teljesítek. (Mondjuk ez a 7. félévem, életemben most buktam meg először, az összes jegyem 4-5, de csak nevettek rajta, hogy legalább rendes egyetemista lettem, meg elmesélték a vicces vizsgaélményeiket.) Szóval tudd be annak, hogy nem értenek hozzá, ne bántsd őket ezért, de tedd a fejedben a megfelelő helyre, amikor "okoskodnak".
2019. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem meg nincs olyan, hogy nem ertenek hozzà.. En sem jàrtam egyeremre, mégis megertem a gyerekemet, es nem csak akkor ha vizsgaidoszak van. Mindket gyerekem tudta mit akar tanulni, melyik suliban, mar 8-ik utan is. Abban tamogattam oket, amit szerettek volna, es nem tukmaltam rajuk magamat. A lanyom dolgozik mar, de a fiam meg egyetemista. Sosem faggatom, ami fontos tudom, elmondja. Bàr ot nehez is lenne faggatni.. :D és azt gondolom nem csak a szulinek kell elfogani a gyereket, hanem forditva is..
2019. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Az én szüleim kiabáltak, amikor egyszer megbuktam egy tárgy 2. beugróján (3 beugró volt és utána szóbeli), hogy jajj most mi lesz, tönkretettem a jövőmet, hiába magyaráztam, hogy ez csak annyi, hogy 2 hét múlva újra nekifutok. Azóta is felemlegetik, hogy MEGBUKTAM!!! Szóval ezután minden meglett elsőre szerintük, még akkor is ha a valóságban nem. Nem magyarázkodom, azt se tudják mikor vizsgázok.
2019. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Hol van még vizsgaidőszak február végén, hogy akkor legyen uv?
2019. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én voltam egyetemista, szüleim inkább helyettem is izgultak, hogy sikerüljön. Amikor nem sikerült, próbáltak nyugodt körülményeket teremteni, elviselni ingerült hangulatomat a pótvizsgára készülés közben.

Az egyetem abbahagyását mondjuk a lehető legmerevebben ellenezték volna. Azt vallották, amit elkezdtél, be kell fejezni, nem szabad a nehézségek elől meghátrálni. Egy efféle módosítást viszont - ha ugyanannyi év alatt be lehet fejezni az egyetemet - szerintem tudomásul vették volna.

Apukám főiskolát végzett levelezőn (küzdött vele rendesen), anyukám középfokú végzettségű.

2019. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!