Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya sehova nem enged el,...

Anya sehova nem enged el, pedig már nem vagyok gyerek. Tudtok tanácsot adni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 19 éves lány vagyok. Már 4hónapja együtt vagyok a barátommal akivel csak hétvégente találkozhatok, mert anya szerint nem lesz meg az érettségim és nem fognak felvenni sehova sem. Nincsen rosszabb jegyem négyesnél és igyekszem a lehető legtöbb időt kihasználni és a tanulással tölteni. Ám anya épp az ellenkezőjét látja és emiatt nem enged el hétköznap sehova sem, de még hétvégente is úgy kell könyörögnöm neki, hogy elengedjen. Volt olyan is, hogy megfőztem és el lapátoltam a havat is, megtanultam aztán merészkedtem feltenni anyának azt a kérdést, hogy meg szeretném lepni a barátomat és átmennék hozzá (nyilván aznap semmi tanulni valóm nem volt már). Azt mondta, hogyha majd leérettségiztem vagy ha elköltöztem oda megyek ahová akarok... Bocsi ha túl sokat írtam, előre is köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 20. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell engedélyt kérned. Elmész és kész
2019. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

De nehéz dolog ez, én is megküzdöttem az általad leírtakkal. Nálam az volt, hogy egyre többször volt hangosabb szóváltás, amikor közöltem, hogy szeretnék önálló döntéseket hozni.

Mondtam neki, hogy ne csessze már szét az életemet. Vesd be a durcás énedet, ne kommunikálj vele semmiről, csak teljesen minimálisat. Ha a lelkiismeret furdalást el tudod érni, akkor van esélyed.

2019. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mondta. Ha elköltöztél, oda mész, ahova akarsz. Magyarul: amíg az ő kenyerét eszed, azt csinálod, amit ő mond.
2019. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Elég gáz csaj lehetsz ha 19 évesen anyuci szoknyája alatt hunyászkodsz...

Nem tinédzser vagy már. Állj a sarkadra, ha kell nyugodtan neked álljon feljebb! Majd lehiggad anyád.


Általában az ilyen nők kielégítetlenek, féltékenyek, irigyek a saját gyermekük boldogságára.

Tapasztaltam.

2019. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félek ha csak szó nélkül lelépek, akkor csak mégrosszabb lesz... Hétköznap legalább egy napot szeretnék a barátommal tölteni és mindig úgy csinálom, hogy másnapra semmi tanulni való nem kell és nincsen első órám sem. Félek, hogy úgy fog lejönni ez az egész anyának, hogy nem lesz meg az érettségim. Szerintem nem ezen a pár napon fog múlni, hiszen mellette rengeteget tanulok.
2019. jan. 20. 13:23
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet csak félt? Muatasd be neki a barátodat, néha a barátod menjen hozzátok.
2019. jan. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
minden második hétvégén itt van a barátom, mert ugy csináljuk, hogy egyer ő jön egyszer meg én. És jóban is vannak, ezért nem értem...
2019. jan. 20. 13:27
 8/8 anonim ***** válasza:
5%
De, még gyerek vagy. Ez nem attól függ, hogy mennyi idős az ember.
2019. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!