Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban csak ennyit lehet...

Valóban csak ennyit lehet várni a szülőktől?

Figyelt kérdés

Tehát az össz, amit a gyerek 18 éves koráig biztosítani kötelesek, az egy öltözet, az évszaknak megfelelő ruha, ami lehet turis, használt, örökölt, nem lényeg. Évszaknak megfelelő cipő, amit használni tud, napi 3 étkezés, ami nem feltétlenül meleg étel, illetve egy ágy meg egy asztal, azaz megfelelő körülmények a tanuláshoz.

Meg persze, fedél, fűtés, víz.


Sokaktól olvasni itt, ez minden, ami hivatalosan jár, aki efelett biztosít, az már ideális szülő, 14 éves kor felett meg el lehet menni dolgozni, 18 felett pedig már otthon lakni se köteles.


De aki csak ennyit tud/akar biztosítani, az miért szeretne gyereket?


(nálunk sem volt sokkal rózsásabb a helyzet, de néha azért jutott plussz dolgokra: ünnepre új ruha, 4 év alatt 1 osztálykirándulásra azért eljutottam, illetve anyukám főzött rendszeresen, enni tudtunk)


2019. jan. 20. 13:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Miért ez az uralkodó felfogás ma otthon?
2019. jan. 20. 13:07
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Mert Balkáni ország, benne balkáni mentalitású emberekkel.
2019. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a választ az olyan kérdésekre adjak, ahol a gyerek nyafog, hogy milyen xar élete van, mert nem albérletben lakik, hanem kollégiumban, mert nem vésznek neki márkás cipőt, mert nem vésznek neki lakást,stb.

Amit leírtál, valóban az a kötelező, az azon felüli a szülőn múlik. Meg a gyerekén is, mert pl ah enyém a múltkor megtalálta a spórolt pénzemet, amit új kanapéra gyűjtöttem, erre nekem esett, hogy abból igazan vehetnek neki egy új telefont.

2019. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Nem ez az uralkodó felfogás, csak te ebben nőttél föl, ezt láttad, szerinted ez az alap. De nézz körbe bármelyik baba-mamás csoportban és azt fogod látni, hogy egyes szülők már azt sem tudják mit vegyenek vagy hova hordják el a gyerekeiket.

Egyébként gyereket nem azért vállal az ember, hogy később drága dolgokat vehessen neki. Aki turiból öltözet is lehet ugyanolyan szerető szülő. Nem csak az anyagi oldalát kell nézni a dolgoknak.

2019. jan. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Elvárni??? - reménykedni, esetleg
2019. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a lenyeget nem sikerult kimazsolaznod:-). Nem a targyi javak a lenyegesek. A szeretet, bizalom, kötődés, gondoskodás ez az amit a szülők nyujtanak. Alap esetben ezt szeretnek nyujtani es ehhez kepest jon a valosag, hogy kinek hogyna sikerul es kinek hogyan reagal ezekre idovel a gyereke.

Nalunk se volt am gazdagsag es megis igyekeztek a szuleink a sok szereteten es feltesen felul biztositani a jo minosegu edzocipot a sporthoz, a tankonyveket a tanulashoz, a diplomahoz a lehetosegekhez merten adhato legtobb tamogatast (buszjegy, meleg etel a kollegiumba, uj kabat, ha a regi mar ciki volt). Hordtunk hasznalt ruhat is, a mienket is tovabb adtak, megse reklamaltunk semmiert.

Azt gondolom, hogy a problema az altalaban a vegletekben van es a gyerekek felreneveleseben. Veglet, ha peldaul valaki minden targyat megad a gyerekenek, de nem a meghittseget, a jelenletet es a minosegi egyutt toltott idot (egy jo tarsasozas vagy fogocska tobbet er, mint a videojatekert tulprazni). Vagy epp hogy mindenhova elhordja de kettesben nem tolt vele idot vagy nem tanitja meg egyedul is jatszani. A felreneveles alatt meg olyat ertek, mint a nem tanitja meg koszonni, szotfohadni, hazimunkazni (nem horgolasra gondolok).

Aztan kamaszkorban meg kore felnottkrban kezdodnek akkor a komoly gondok: anyu fizesd az alberletem mert nekem az jar, apu miert nem iratod a nevemre a hazat es hol van mar az uj aj foooonom es mi az hogy nem engedsz el heti hatszor drogos buliba?

Es az ilyenekre jon itt a valasz, hogy na de kerem orulj, ha eltarzottak ruhaval, etellel, es volt agyad, most mar lehet dolgozni menni.

Normalis ember nem tesz fol azonban ilyen kerdeseket a sajat szuleirol.

2019. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy mi jár a felsoroltakon kívül? Szerintem a felsoroltak elé kell sorolni sokmindent. A szeretetet amit a családtagok táplálbak egymas felé. Az ölrléseket. A közös élményeket, programokat. Ezekben meg nem az a lényeg, mennyit költünk. Simán megtehetjük anyagilag, hogy minden héten termálba vagy állatkertbe járjunk (2 és 5 évesek a gyerekeink) de akkor semmi értéke nem lenne. Minden hétvégén csinálunk 4esben programot. Séta a közeli erdőbe, megnézzük a falu végén a lovakat, biciklizés a tóparton. Ezek 0 forintbol megvannak. A gyerekek kapnak új ruhát, ha kell de jó az olcsó. Igen, elmegyünk pl telente 2x fürdőzni, mindegyikünk imádja, de pont azért jó, mert nem mindennapos. Nem az a probléma ha valakinek nincs pénze mindenre (mi gyerekkénk szűkösen éltünk- bár ezt sosem éreztem, csak a szüleim mondták) hanem az ha valakinek nincsenek élményei. Az egésu gyerekkorom egy nagy kalamd volt, pedig nyaralni sosem voltunk. De ennek csak most érzem hiányát, hogy apukám már nincs velünk. 33/N
2019. jan. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!