Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék velük őszinte...

Szeretnék velük őszinte lenni, de nem könnyítik meg a dolgomat. Vallásos szülők, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon vallásosak. Nevezetesen Jehova Tanúi. Azt meg nem nagyon akarják megérteni, és elfogadni, hogy én nem szeretném követni az ő hitüket... Mostanára beleuntam, hogy játszom a jókislányt, mert rájöttem, hogy én nem ilyen vagyok, és a saját életem szeretném élni. Viszont még mindig nem merem magam teljesen felvállalni, talán félek attól, hogy elítélnek, vagy nem tudom. Olyan rossz, hogy nem tudok velük azokról a dolgokról beszélgetni, amik foglalkoztatnak, vagy a problémáimról. Például szeretek rajzolni, és történeteket kitalálni, de tudom, hogy nem mesélhetek nekik ezekről a dolgokról, mert a vallásukkal nem összeegyeztethető... Nem merek mellettük hangosan zenét hallgatni, mert tudom, hogy a nemtetszésüket váltaná ki. De amiért most igazából feltettem ezt a kérdést, az az, hogy barátom van. Igazából a második fiú akivel járok, de a másikról se tudtak. Már pár hónapja járunk, viszont az egyetlen probléma, hogy nem lakunk valami közel egymáshoz. Így egy randit is elég nehéz megszervezni, főleg úgy, hogy a szüleim ne szerezzenek róla tudomást. Az a helyzet, hogy én nagyon szívesen megmondanám, hogy anya, apa, én most lemegyek a barátomhoz mucsaröcsögére, az esti vonattal jövök, de félek attól, hogyha egyáltalán elárulom, hogy van barátom, nekiállnának faggatni. Mióta, hol ismerkedtünk, stb. És akkor kiderülnének a dolgok, hogy én közel se vagyok olyan őszinte velük, mint hitték, és az összes bizalmuk belém elveszne. Megcsinálhatnám, hogy továbbra is hazudozok, kivel megyek hova, de elegem van az idegeskedésből, hogy mi van, ha rájönnek, meg amúgyis, jól esne, ha tudnék velük őszintén beszélni. Meg ennél sokkal komolyabbnak tartom a kapcsolatot, be is szeretném mutatni nekik a párom. Örülnék neki, ha a nyáron el is mehetnék vele nyaralni, addigra már nagykorú is leszek, de félő, hogy így is megpróbálnák megtiltani nekem. Szerintetek mit tehetnék? Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. jan. 20. 13:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha fennáll a veszélye, hogy keresztbe tesznek neked, akkor inkább hallgass!
2019. jan. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Undorodom ettől a szektátol.. Sajnállak,18 évesen elmész dolgozni és jobban jársz ha eltünsz előlük ha elég dobbantó pénzed lesz,bár ezek dolgozni se fognak engedni,van hozzájuk tapasztalatom sajnos én családom is ennek kretén szektának a rabja.. :( Ezektől csak szökni,és totálisan eltünni lehet. :( Én anno eltüntem.. Tejes donozon is voltam. :) Nem vittek vissza. :) Kitartás,jol tervezd meg,különben 30 évesen is a rabjuk leszel..

40

2019. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
21%
hány éves vagy? meg vagy keresztelve?
2019. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Első kettőnek: köszi a bíztatást, de azért örülnék, ha meg lehetne ezt máshogy is oldani, és annyira nem romlana meg a szüleimmel a kapcsolatom (nem mintha most olyan tökéletes és ideális lenne...)

Harmadiknak: pár hét és 18 leszek. Nem vagyok megkeresztelkedve, és eddig azt sikerült kiharcolnom magamnak, hogy otthon online közvetítésről nézhessem az összejöveteleket, ne kelljen elmennem, mert szószerint rosszul vagyok attól...

2019. jan. 20. 14:46
 5/39 anonim ***** válasza:
90%

Mennyire tartod elképzelhetőnek, hogy ha pl. eléjük állsz és azt mondod: "nem szeretném követni vallásotokat", hogy ezt elfogadják, vagy problémák lesznek?

Ha ezt elfogadnák, akkor ezután természetes lenne, hogy párkapcsolatod is van.

Ha ismered őket annyira, hogy nem érdemes megkockáztatni (esetleges "nem ezt vártam tőled, kitagadlak", stb retorziók miatt, akkor sajnos csak a munka és mielőbbi elköltözés marad.

2019. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
88%

Huh, sajnállak... ilyenkor elgondolkodom, hogy vajon a hitgyüli vagy a jehova a rosszabb... :/


Először is, hány éves vagy? Ha 19-20 akkor próbálj meg minél hamarabb leválni, ahogy feljebb is mondták, mert a saját lakásodból tuti nem utasíthatnak ki.


Ha 13-18, akkor esetleg "találd ki" hogy te mostantól katolikus/református/ortodox vagy (ott semmi probléma azzal, h barátod van/rajzolsz/zenét hallgatsz/történetet írsz), és emiatt, 'sajnos' nem lehetsz jehovás. (Nem tudom mennyire működő képes kifogás jehovás szülőknél)

2019. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Már többször próbáltam elmondani nekik, hogy nem érdekel a vallásuk, de nem igazán hatom meg őket. Szerintük ezen múlik az életem, és ennek kéne a legfontosabbnak lennie... Mondjuk kérték, hogy indokoljam meg, de amikor azt mondtam, h nem hiszek ebben, meg szektának tartom, meg akármi, akkor még én lettem hülyének nézve... Igaz, szebben is meg lehetne indokolni, de én nem vagyok az a fajta ember, aki könnyen kifejti a véleményét valamivel kapcsolatban, vagy simán beszél az érzéseiről.

#6 nem hinném, hogy másik vallás bejönne. Amúgyis leginkább agnosztikus ateistának tartom magam. Az ateista azért jön még oda, mert sajnos egy életre megutáltatták velem azt, hogy higyjek istenben. :( Bár nem zárom ki a létezésének lehetőségét.

2019. jan. 20. 15:02
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

#6-os vagyok,

Nem muszáj felvenned egy másik vallást, elég ha ők azt hiszik, mert ha akkor azt mondják, hogy "jah, oké", akkor máris "jobb".(Mondom ezt katolikusként, nah, én is szép vagyok.. XD)

Szóval nem azért mondtam, hogy egyik helyről lökjelek a másikba, de talán így még mindig könnyebb lesz elindulnod afelé, hogy elfogadják a véleményedet, minthogy leoltsanak egyből. (Meg írtad, h kértek indokot, hogy miért, hátha ezt elfogadják)


Remélem sikerül valahogy megoldanod!


Am... egy kérdésem lehet? Miért probléma a jehovásoknál a rajz, a zene, meg a történetírás? Sose értettem :(


(PS: Jehovás szülők után meg is értem, hogy eleged van az egészből :( )

2019. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Magával a rajzzal, zenével, történetírással semmi probléma.

A baj az, h én "világias szemléletmódot tükröző" zenéket hallgatok. Mert úristen, káromkodnak a zenében. Milyen romboló a szövege... Meg ilyesmik.

A másik kettővel meg ott a probléma, hogy például a történeteimben szeretek természetfeletti elemeket belevinni. Ami a vallásuknak már elítélendő. Vagy esetleg az egyik szereplő homoszexuális. Ezt meg már végképp nem tudnák elviselni... És például az ilyen természetfeletti elemek, a rajzaimban is megjelennek. Vagy volt egy időszakom, amikor eléggé véres meg brutális rajzokat készítettem. Attól valszeg teljesen kiakadnának, ha látnák.

2019. jan. 20. 15:23
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Úristen, utálom az ilyen szektás korlátolt gyökereket mint a szüleid. Gondolom, ha végre rászánod magad, és őszinte leszel velük, akkor majd kitagadnak. 2 lány osztálytársammal is ez történt amikor "nem hívő" barátjuk lett, az egyik lánynak jehovás, a másiknak hitgyülis szülei voltak. Egyik elkúrtabb mint a másik.
2019. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!