Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek anyukátok mennyit segít egy héten?

Figyelt kérdés

Az érdekelne mennyit vigyáz a babákra/gyerekekre. Nekem van egy 2éves kisfiam és egy 7hetes kislányom, a fiamra egy kezemen meg tudnám számolni hányszor vigyázott a 2év alatt. Volt olyan hogy másfél éves korában megkértük hogy vigyázzon rá mert a férjemmel du-i programunk lett volna, az volt a válasz hogy nem mert már foglaltak apámmal jegyet moziba!!! Engem ez nagyon bánt pláne hogy már két gyerkőc van a férjem sokáig dolgozik jó lenne néha elszabadulni-edzeni,stb.

Ti mennyit számíthattok anyukátokra?

Én egyébként 30 vagyok, anyu 50.


2019. jan. 20. 15:21
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne segíteni? Magatoknak szültétek gondolom. És miért esett rosszul, hogy nem dobták el a befizetett programjukat mert te füttyentettél egyet?
2019. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
81%

Anyádnak is jó lenne néha elszabadulni és pihenni a munkájából, pl moziba, ahová megvette a jegyeket...


Amúgy meg hihetetlen, de létezik egy foglalkozás, ami pont kisegít téged: bébiszitter

2019. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
75%

Semennyit, mivel 700 km-re lakik. (Ugyanez van anyósékkal is)

A gyerekeket magunknak vállaltuk, tudtuk, hogy a szülök távol vannak és még dolgoznak is, ezért eszünkbe sem jut, hogy az ö dolguk lenne a mi gyerekeinkkel foglalkozni, ha programot akarunk magunknak.

Az meg végképp igencsak elítélendö, hogy a szüleid mondják le a saját programjukat azért, mert te akarsz valamit a pároddal.

Ilyen esetekre találták ki a babysittereket, csak az természetesen nem ingyen van!

A férjed meg ne dolgozzon sokáig, hanem vegye észre, hogy vannak gyerekei is, ha te el akarsz menni, akkor addig az ö dolga velük lenni!

2019. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
81%

Héten? Évente talán...

Nekem is ötvenesek, nyugdíjasok voltak, de nem passzoltuk le őket.

Nyáron 1-2 napra, hogy mégis legyen valami kapcsolat, de 0 a kötődés.

Egy városban, pár utca távolság.

2019. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
77%

ha 50-es akkor anyud még dolgozik, szóval neki sincs túl sok szabadideje.

Mozijegyet pedig nem hetekkel előtte foglalnak, szóval ti is az uccsó pillanatban kérdeztétek meg őket és még te vagy felháborodva?

Előbb gondold át mennyit bírsz és csak azután szülj második gyereket.A gyereket magadnak szülöd és ezt el kell fogadnod.

2019. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
A babysittertol nem az ara miatt idegenkedek, hanem mert nem biznam vadidegenre a gyerekeimet. Persze hogy magunknak szultem, de heti 1-2 orara ne lehessen a nagyira szamitani szamomra ez dobbenet. De ezek szerint ilyen a tobbi is, fu, szegeny unokak...
2019. jan. 20. 15:40
 7/54 anonim ***** válasza:
64%

Én még csak várom az első babámat, de eszembe se jutott, hogy bármikor is lepasszoljam a nagyszülőknek. Nem nekik szülöm, nem is elvárás, hogy pattanjanak amikor csettintek.

Nem is értem a kérdést. Ha magadra akarsz időt szánni, azt elsősorban a férjeddel beszéld meg.

2019. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 eugen1980 válasza:
90%
Anyukád felnevelt téged, helytállt, mikor itt volt az ideje. Megérdemli, hogy végre a saját életét élje. Az unokákra vigyázni szívesség és nem kötelesség.
2019. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg az a döbbenet, hogy te heti szinten elvárod, hogy a nagymama vigyázzon a gyerekedre.

Előfordulhat vészhelyzet, amikor tényleg jó, ha van kire számítani, de ez azért nincs heti szinten.

Lehet 50 évesen már nem akar kakis feneket törölni, inkább moziba megy a férjével.

Heti szinten elvárni, -akár a 8 óra munka után, akár lefoglalni a hétvégéit- nagyon önző dolog.

2019. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg szörnyű ez a hozzáállás. Úgy beszéltek a nagyszülőkről, mintha nem is egy család lennének.Lehet én vagyok rosszul programozva, de segítek, ha megkérnek és ugyanezt kapom is vissza. A másik oldala az egésznek, hogy milyen nagyszülő az, aki nem igényli, hogy időt tölthessen az unokájával.És nem, nem kell körülötte forogni vagy azonnal dobni minden programot miatta,de 1-2 hetente pár órára vigyázni rá nehogy már fárasztó legyen. Remélem az ilyen szülők aztán nem csodálkoznak, ha ők sem kapnak segítséget.
2019. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!