Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokan gondolkodnak így a mai...

Sokan gondolkodnak így a mai fiatalok közül, hogy amíg nem muszáj (nem küldik őket), addig otthon lébecolnak?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm haverja mesélte, hogy ő az anyjánál és a mostoha apjánál él. A mostohaapja utálja és már próbálta kidobni, de nem sikerült, mert nem tud máshova menni. Dolgozni nincs kedve, iskolába nem jár.

Az anyja mondta keressen albérletet, majd ő fizeti csak költözzön el végre. A srác erre nekünk mondja, hát ő nem fog igyekezni, amíg lehet marad otthon nem érdekli mit mondanak neki.

Ezt azonban olyanoktól is hallottam, akiknek munkájuk és pénzük is van, de jobb szeretik, ha otthon eléjük teszik az ételt, nem kell házimunkát végezni. Ez most az általános trend?


2019. jan. 20. 20:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom te 14 évesen már dolgoztál 17 évesen már külön éltél..
2019. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Adj pénzt és máris költözök, egyébként meg nem tudok olyan munkát végezni három fogyatékossággal, amely jól fizet, hiába tanultam.
2019. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, mennyire általános ez a jelenség, de a gyerek viselkedése alapvetően a szülő nevelését tükrözi vissza.

Itt nem is elsősorban a költözés időpontjára gondolok, hanem arra, hogy valaki nem dolgozik, nem is jár iskolába és otthon eltartják. Aztán a szülő kuncsorog neki, hogy inkább fizeti neki az albérletet, csak költözzön el.

A szülőknél lakás akkor normális dolog felnőtt, dolgozó gyereknél, ha egyébként ő spórol, kihasználja, hogy sokkal kevesebb költsége van, mintha albérletben lakna, és próbálja összerakni az önerőt egy lakásvásárláshoz. Ha elszórakozza a pénzét, vagy akár ad a szüleinek, de a hosszú távú mamahotelre rendezkedik be, azt én lelkileg retardált embernek gondolom: nem akar párkapcsolatot, nem akar családot, nem akar felnőtt életet, csak végtelen hosszúra nyújtaná a kamaszkort. Bízom benne, az én gyerekeim nem lesznek ilyenek.

2019. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nem ismerek, aki nem is tanul, nem is dolgozik, megtehetné, de mégsem költözik el.

A saját ismeretségi köröm nyilván nem reprezentatív adat. :) Nem ismerek felmérést sem erről, de azt nem hinném, hogy trendről lenne szó.


Más esetben meg lehet azt érteni, hogy a mostani lakás- és albérletárak mellett nehezen tud mozdulni az ember, még ha akar is.

2019. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Karena26 ***** válasza:
84%
Csak a rosszul nevelt fiataloknál trend.
2019. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Annnnyira savanyú a szőlő. Most miért kell általánosítani? Vagy úgy egyáltalán foglalkozni a fiatalokkal? Ha most itt beléd sulykolják hogy igen így van akkor kimész az utcára és megölöd aki 18 felett még otthon lakik?

Átlagban azok a fiatalok akiknek mondjuk nincs párja, vagy csak még nem tudnak pénzügyi okok miatt összeköltözni/elköltözni otthon maradnak mikor már dolgoznak is. Persze azokban a helyzetekben leginkább ahol a szülő nem cseszteti a gyerekét és jó a kapcsolatuk.

Másodszor, igen vannak amikor a gyerek csak otthon lébecol, és vagy munkanélküli tartósan, vagy dolgozik de semmit nem csinál otthon. De nem ez az általános, le lehet higgadni.

2019. jan. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

En elmentem egyetemre, kollegium, utana dolgozni es azota se lakom otthon. Egyreszt messze van, ott nem lenne munka. Itt ahol a munkam van, itt nekem se telik alberletre egymagamnak, de tobben egyutt berltunk.

Csak azert kerdezem, mert en tenyleg egyre tobbet hallok ilyet, míg a szuleim, nagyszuleim es korabban masok is azt emlegettek, hogy ok milyen hamar ide, oda elmentek dolgoztak ott laktak (volt hogy csak egy ágyuk volt, hogy kozosen lakott tobb gyerekes csalad, hogy foiskola utan egybol kulonkoltoztek (nem a szulok penzeltek oket), volt aki csak egy kis lukat tudott berelni, de fuggetlenedni akartak.

Ahova en jartam ott is ez volt mindenki elkepzelese, h munka es egybol kulon elet. Elvetve volt olyan, aki a szuleihez vissza akart vagy visszament, de akiket ismerek azok is mind beadnak rendesen a rezsibe, reszt vesznek a hazimunkaban, segitenek a szuleiknek es nagyon menni akarnak elfele.

Viszont akiket az elmult egy-ket evben ismertem meg nalam fiatalabbakat, azoknal tobben ugy vannak vele majd ha betoltik a 18-at vagy befejezik a fosulit, akkor ok nem akarnak alberletbe menni, mert nekii nem jo egy szoba es lakotarsak es kulonben is a szuleiknel lehet lenni es az nekik semmibe nem kerul. De amit ez a srac mondott az elegge a kihasznalom oket tipusra hajaz es nem arra, hogy nem teheti meg hogy kulon megy. Csak gondolom nem szeret se fozni se takaritani se bevasarolni se mosni.

Ez a srac nem fogyatekos, csak lusta. Ismerem. A kerdesemmel nem bantani es nem kotozkodni akartam. Egyszeruen regebben en ugy erzekeltem mindenki fuggetlen akart lenni barmi aron, most meg ugy tunik jobb a mamahotel es senki nem siet se ki a valo vilagba, de kozben nem is segit be a sajat szuleinek. Csak hat az en mintaelemszamom se jelentos es ebbol valoban nehez orszagos atlagot csinalni:-).

2019. jan. 21. 00:37
 8/23 anonim ***** válasza:
60%
Neked miért fáj ha vkit támogatnak,szeretnek otthon? Engem anno kibaxtak egy zsákkal 18 évesen,én nem baxtam ki az enyémeket mert addig voltak a gyerekeim csak mig járt utánuk pénz,utána dögöljenek meg egyedül, és még se lettek életképtelenek. Már kirepültek rég,de igenis elinditottuk őket,sajnos egyeseknek már a szülő gyerek közti jo viszony is fáj,nem h támogatás ,mert nekik köszönö sincs...
2019. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Majd ha 30+évesen végül kib@$$zák, ott fog állni agyoniskolázva 0 mukatapasztalattal. Nagy karrier!
2019. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ismerek hasonlót. 30 év körüli, dolgozni nem szeret, lazán eléldegél otthon a szüleivel. Nem számít, hogy nincs pénze semmire, inkább lemond minden "luxusról" (pl. új ruha). Ha lesz egy kevéske kis pénze alkalmi munkából, akkor azt elkölti cigire és édességekre. Nagyon is megfelel neki ez az élet. Apuka megteremti a feje fölé a házat, anyuka meg kiteszi elé az ételt és kitakarítja a szobáját. Férfiról, akarom mondani fiúról van szó. (hiába van 30 éves, szerintem még gyerek!)
2019. jan. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!