Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-fia sport probléma, mit...

Apa-fia sport probléma, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

19 éves fiú és 67 éves apukáról lenne szó. Én 120 kg vagyok, apa kb 180 kg. Elterveztük, hogy innentől kicsit eljárunk sportolni, hogy jobb legyen a közérzetünk és hogy egészségesebben éljük le együtt a hátralévő időt, amíg apa még él velünk. Meg egy sima közös programnak is jó a sport. Viszont probléma, hogy mindketten mást szeretnénk úgymond.

Apa konditerembe szeretne velem menni, mert azt mondja, hogy az mindent átmozgat, minden egy helyen van, amihez épp kedved van, futópaddal lehet futni és izmokat lehet növelni a súlyzókkal, meg hogy nagyon modern hely elvileg. Ez mind szép és jó de én sosem éreztem magam jól edzőtermekben. Mindig úgy éreztem hogy kinéznek, és mivel tudom hogy sok ismerősöm jár oda ezért nem akarok senkivel sem találkozni ott. Nem tudom, valamiért elijesztenek az ilyen helyek, és nem szívesen vagyok ott.

Én pedig teniszezni szeretnék menni vagy hasonló. Elvileg egy hónapja amikor kezdtük ezeket tervezni, akkor igazából teniszt beszéltünk meg, hogy arra megyünk, viszont eddig nem volt nagyon időnk elmenni sportolni, most meg hogy ma mennénk el, kitalálta, hogy inkább legyen edzőterem. Mert hogy az gazdaságosabb pénzügyileg is, mint a teniszpálya kibérlése egy órára. Viszont amikor kb utoljára együtt sportoltunk kb 5 éve akkor nagyon jól élveztük a teniszezést. Csak mivel nem voltunk sportemberek meg még most sem vagyunk azok, életünkben sosem sportoltunk magunktól, ezért nyilván nem mentünk többet, mert lusták voltunk akkor többet menni, de egyszeri alkalomra jó volt akkor.

Mit ajánlotok, melyik lenne jobb számunkra?



2019. jan. 21. 13:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen az edzőterem
2019. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell erre ennyire ráfeszülni. Próbáljátok ki mindkettőt, egyik nap ez, másik nap az. A tenisz egy jó program, futni sem kell túl sokat és garantáltan elfáradtok. Egy normális edzőteremből pedig nem fognak kinézni, nyugodtan menjetek el súlyokat emelgetni. Esetleg úszás szaunával is jó program.
2019. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
90%
Szerintem is edzőterem. Én már több mint fél éve,heti 2x teniszre járok,de 1,5kg fogytam. Edzőteremmel többre mész
2019. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Igazából van egy pici szociális fóbiám és azért nem akarok edzőterembe menni, teniszpályán pedig nincsenek olyan sokan és tuti fix ismerőssel sem találkozhatok. Az a baj, hogy a város lúzerje vagyok szóval ezért is nehéz ez nekem :\

Az mindegy hogy mennyit fogyunk, mert csak úgy sportolgatni mennénk nagyobb cél nélkül, hiszen itthon úgy is egészségtelenül táplálkozunk. Úszni nyílván nem akarunk menni, szétfolyunk a vízen :D

Most próbáljuk egymást rávenni a másik sportra, elég sikertelenül. Senki sem akar engedni jelenleg, se apa se én. Ebből lehet csak holnapra lesz valami, bár már 1 hónapja holnapozunk. Vagy inkább több éve, lehet semmi sem lesz belőle....

2019. jan. 21. 13:49
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Edzőterem. Ott nagyon sokféle gyakorlatot lehet csinálni. Persze nem árt segítség, hogy szabályos legyen, ne ártson, és ne legyen sérülés. Nem néznek ki normális helyen. Mindenféle ember jár terembe, nemcsak a sportruhákat és táp.kiegészítőket reklámozó plakátemberek.

Tenisz ilyen túlsúllyal szerintem nem is szerencsés. Egyébként is nagyon terheli a térdet, pláne így.

Tenisz legyen kikapcsolódás időnként.

De fogyáshoz, elsősorban étkezés, és amellett a kondi.

2019. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőtöknek hatalmas a súlyfeleslege. Főleg apukádnak. Ha nem akarjàtok tönkrevágni a gerinceteket, térdeteket, bokátokat, akkor először is egy orvosi konzultáció kellene, milyen mozgásforma ajánlott nektek. Apukádnak jó eséllyel a szíve sem bírná a teniszes terhelést. Az úszás terheli legkevésbè az ízületeket. A kérdés, hogy apukád tüdeje bírná-e. Szóval mindenképp kellene előbb egy kivizsgálás, milyen állapotban vagytok, mennyire vagytok terhelhetőek.
2019. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Apa folyamatos műtét alatt van a szíve és a veseköve miatt, pár hónap kihagyás van csak 2 műtét között, ez már vagy a 6. műtéte lesz nemsokára. Nyilván nem intenzív sportolásra gondoltunk, csak ilyen kicsi kikapcsolódásos sportolásra.
2019. jan. 21. 14:11
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A tenisz nagyon intenzív. Apukádnak lehet, hogy csak sétálni szabad.

Tényleg kérdezzétek meg az orvosát előbb.

Te meg változtass, hogy egészségesebb legyél, és ne legyen ennyi problémád. De elsősorban a táplálkozással kell foglalkoznod. A mozgás kiegészítés e mellé.

2019. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene látnod, hogy ha nem lennének a műtétek és a betegségek, apukád akkor sem bírna a teniszlabda után rohangálni. És nem csak a súlya miatt, hanem már az életkorából adódóan sem.
2019. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Jó akkor elmegyünk edzőterembe, megnézem milyen :\
2019. jan. 21. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!