Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a következör...

Mi a véleményetek a következöről? : lányunkat!?

Figyelt kérdés

18éves múltam, van egy 2éves kislányom akit anyámmal nevelek, a kislányomnak van édesapja is visznot anyám ha tehetné eltiltaná tőle. Az édesapja szeretné a kislányt a nevére venni de anyám nem engedni! Én nem merek neki szólni mert utánna nagyon csúnyán bánik velem. A kislány apja külföldön dolgozik. És mielőtt letámadnának. Én is dolgozom. Az apja és én is támogatom.4hónapja töltöttem a 18de a gyámügyről nem is kerestek még!

Tuti anyám keze van ebben is. Hogyan lehetne nélküle apasági nyilatkozatot tenni?



2019. jan. 22. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha mar 18 vagy akkor lehet apasagit tenni anyad nelkul. Elmentek elintezitek a papirokat es kesz. Amugy mi az hogy nem engedi? Nem az o gyereke, ha te ezt latod jonak akkor a te dontesed, ha besertodik ha nem akkor is.

Ha nemreg toltotted a 18-at akkor mit dolgozol amugy?

2019. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom hogy cselekvőképes vagy, szóval alapvetően a 18. születésnapodon automatikusan nagykorú lettél.


[link]



Magyarul ha nem állsz gyámság alatt, az édesanyád nem tehet semmit.

Viszont vedd figyelembe, hogy milyen következményekkel járna ez, ha annak ellenére hogy nála laksz, vele neveled a gyermeket, és csúnyán bánik veled,ha olyat teszel, ami nem tetszik neki.

De:

A gyermek megszületése után történő teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat felvétele:


Megtételéhez mindkét szülő egyidejű, személyes jelenléte szükséges. Valamint:


a gyermek születési anyakönyvi kivonata és lakcímkártyája

az anya családi állapotát igazoló okirata (ha az anya elvált, a záradékolt házassági kivonata, vagy eredeti, jogerős válóítélete; ha az anya özvegy, az elhunyt házastárs halotti anyakönyvi kivonata)

Ha a gyermek születési adatai nem szerepelnek az Elektronikus Anyakönyvi Rendszerben, úgy az apa adatainak bejegyzésére a gyermek születési helye szerinti anyakönyvvezető az illetékes.

2019. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De mivel nem kelett menni a gyámügyre ezért még mindig ő a kislány gyámja!Tehát én semmit nem tehetek
2019. jan. 22. 14:10
 4/8 A kérdező kommentje:
1. Árufeltöltőként 6órában addig a kislány bölcsibe
2019. jan. 22. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezd meg a gyámügynél.Telefonszámot internetről is szerezhetsz.Amit itt leírtál, mondd el nekik.
2019. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak tanácsokat várok, esetleg valaki járt e már hasonló cipőben
2019. jan. 22. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De mivel nem kelett menni a gyámügyre ezért még mindig ő a kislány gyámja!Tehát én semmit nem tehetek"


Nem a gyámügy keres meg téged, hanem neked kell kérni a gyereked utáni felügyeleti jogot.

Ha ezt megkaptad, akkortól szünik meg anyád gyámsága, és ez után rendelkezhetsz a gyerekkel kapcsolatos kérdésekröl.

2019. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

Hat elhiheted hogy a gaymugy teged nem fog keresni ezzel kapcsolatban, nekik ez nem erdekuk.

Te akarod az apja nevere iratni akkor nyilvan neked kell oket keresni, ez nem egyenlo azzal hogy "nem kellett menni a gyamugyre".

Neten keresel egy telefonszamot es hivod oket, megkerdezed elmondjak es ugy intezitek ahogy ok mondjak.

2019. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!