Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyelnem kéne azt, hogy...

Szégyelnem kéne azt, hogy huszonéves korom ellenére még mindig otthon lakom?

Figyelt kérdés

Egyrészről meleg vagyok, így pedig nehéz olyan társat találni, aki hosszabb távra tervez, vagyis az összeköltözés sem opció.

Másrészről, albérletet kivenni pedig egyszerűen nem éri meg Pesten. Akkor minden hónap végén gyakorlatilag 0-ra jönnék ki. Pesttől 35 km-re lakunk, 40 perc tőlünk busszal a metróvégállomás. 15 éves koromtól, mindig is itthonról jártam be gimibe, aztán az egyetemre, nem mentem koliba. 2 éve diplomáztam, azóta dolgozom, így havi 40 ezret a szüleimnek adok a fizetésemből. (Nem kérték, de szerintem így fair). Szoktam segíteni a házimunkában is; porszívózok, mosogatok, mosok, nyáron füvet nyírok, néha még főzök is. Nem is tervezem, hogy pár éven belül elköltözzek, inkább csak akkor szándékozom, amikor már megspóroltam annyi pénzt, amiből egy kis lakás kijön (sajnos ez a jelenlegi emelkedő árak miatt még plusz több évnyi spórolást követel)

Társadalmilag mennyire "elfogadható" ez az életmód? Sokszor megkaptam már az anyuci pici fia jelzőt, meg azt hogy a mama hotelben lakom. Szerintem még mindig jobb a saját családoddal élni, mint egy lakóközösségben idegen emberekhez alkalmazkodni. Inkább élek így 40 éves koromig, a napi 2 óra ingázást is megéri.



2019. jan. 22. 21:20
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
90%
A magyar huszonévesek nagy része így él, főleg azok akinek nem kell a tanulmányaik miatt másik városba költözni. Akinek nem tetszik, azt nyugodtan megkérheted, hogy fizessen neked egy albit.
2019. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy vagyok vele, hogy amíg ez jó így a családnak senkinek semmi köze hozzá. Ami nagy plusz szerintem, hogy nem élősködsz a szuleiden.
2019. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Én örülnék, ha a gyerekeim otthon laknának huszonévesen is. Igaz, otthon is laknak és 20 éves a legnagyobb.
2019. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Ez van, ezt kell szeretni.

Ha egyedül van még a gyerekem és csak rosszabb lenne neki anyagilag, ha saját albiba költözne, nem raknám ki.

Ha már együtt van valakivel, és az a valaki ottlakik velünk, akkor csak úgy, hogy ideiglenesen---nem évekig--és csak úgy, hogy ha legalább a barát/barátnő fogyasztását kifizetik. Lehet anyagias vagyok, de nem tartom el más fiát/lányát, főleg nem hosszú távon.

Én 24 éves koromban költöztem el otthonról, utolsó évemben már épphogycsak otthon laktam pár napra az évből, az előző 3 évet is javarészt kollégiumban töltöttem és a diákhitelemből tartottam el magam. De emlékszem, én is gáznak tartottam, hogy még mindig otthon élősködöm.

Most 35 éves vagyok, abban az időben már tudtam, hogy így mennek a dolgok, hogy a gyerekek 25 éves kor körül vagy még később költöznek el otthonról, tehát nem újkeletű a dolog. Én azt nem nagyon fogadom el, hogy a gyerekek a tetőteret kiépítve ott maradnak a szülői házban évtizedekig. Szerintem nem normális. Persze nehéz meg minden, de azt nem értem, hogy ha nem jut saját lakás ra, albérletre, akkor miért kell ilyen esetben babát vállalni, legtöbb esetben nem is egyet. Mert pont azért nem gyűlik össze az elköltözésre, mert bevállaltak pár gyereket. Bocs, elkanyarodtam.

2019. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha NEKTEK igy jo, csaladilag, akkor kinek mi koze van hozza? Az is mas lenne, ha nyakra fore hordanad haza a partnereket ( mind1 h heterokent v melegkent), vagy ha nem adnal bele penzt, vagy ha nem is akarnal soha elmenni onnan.
2019. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez onnantól fog zavarni, amikor ténylegesen párt akarsz találni. Nekem nem kéne egy olyan ember, aki még a szüleivel él és semmi privát szféránk nem lenne.
2019. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell szégyellned! Simán elfogadható, ha kölcsönösen nem "zavarjátok" egymást a szüleiddel. De szerintem úgyis fogod érzékelni, ha már "púp" vagy.

(Amúgy az itt írogatók többsége (tisztelet a kivételnek) már 18 éves korára összeszedte a Bp-i lakás árát, szuper jó az állása, stb..)

2019. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
9%

Szégyellned azt kel hogy a szót nem két l-lel írod.


Valamint azt, hogy láthatólag mamahotelben élsz és anyád mos rád, meg főzöcskézik rád. A saját gatyádat talán moshatnád magad, mert ez iszonyú kínos.


Plusz eltartatod magad félig, mert 40 ezret adsz a szüleidnek.


Ez emberileg nem elfogadható. Lehet ezt korrektül csinálni, de ez csak gáz-

2019. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nem sok huszonéves teheti meg, hogy elkoltozzon otthonrol, saját, önerőből ez nagyon nehéz, felsőfokú vegzettseggel lehetséges, meg ha olyan munkád van ahol nettó 300k forint,esetleg tehetősebb családbol származol akkor szüleid segítenek..
2019. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nálam fordítva van, a szüleim velem élnek. De ezt sokan félreértik és próbálják ezt lekicsinylő mód a szememre vetni. Ezek nem a barátaim, hiszen ők nem vetnének meg ezért, így elég agresszíven leosztom a lapot, hogy mi közöd hozzá? Nem kell ezt a helyzetet kellemetlennek érezni, mert sokan élnek így, olyanok is, akik megtehetnék, hogy külön éljenek. A szüleid, szereted őket, jó velük? Akkor?


Említette valaki, hogy magánélet: meg lehet oldani mindent :) A melegségednek ehhez semmi köze szerintem. Sok nem meleg is azzal küzd, hogy nehéz hosszútávú kapcsolatot összehozni.


Hogy mennyit adsz haza, az meg a te dolgod. Az én kedves, jó szüleim semmit nem kértek anno tölem, én adtam haza. Akkor is siránkoztak mások, hogy micsoda dolog, hogy csak ennyit, vagy azért, hogy micsoda dolog, hogy elfogadják a pénzt.Így egyet megtanultam: a dolgaimhoz csak a páromnak van köze és másnak senkinek, így leépítem a tolakodókat.

2019. jan. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!