Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet két gyereket...

Hogy lehet két gyereket teljesen másképp nevelni?

Figyelt kérdés

Rólam és a testvéremről lenne szó. Már mindketten nagykorú, dolgozó emberek vagyunk. Másfél év van közöttünk, én 21 (lány) leszek, ő 19 (fiú) múlott. Egyetemre egyikünk sem jelentkezett, bár én nagyon szerettem volna és elég jól sikerült az érettségim, szóval még nem vetettem el teljesen. Az öcsém viszont nem érettségizett. Nos, egész életemben éreztem kettőnk között mekkora a kivétel. Fogalmam sincs, hogy lehet két gyermeket, ilyen kis kor különbség ellenére ennyire másképp nevelni. Velem szemben mindig hatalmas volt a szigor. Ha kicsiként ki tettem valamit azért büntetés járt. Ellenben az öcsémre ferdén nézni sem lehetett és sokszor én vittem el a balhét helyette is. Most, hogy felnőttünk belőlem úgy gondolom felelősségteljes felnőtt lett, míg az öcsémnek még mindig semmi kötelezettsége. Két helyen dolgozom, mindennap reggeltől estig. Itthon is segítek a háztartásban, el látom magam, nem kérek kölcsön sosem semmire. Ekkor jön az öcsém, nos ő is dolgozik, de neki mindent megvesznek a szüleim, hogy szegényke ne költse a pénzét. A mindent értsétek, úgy hogy mindent. Autót, biztosítást rá, tankolják neki stb. Ha nagyobb hó esik akkor anya jön neki azzal jaj kisfiam, én majd elviszlek munkába. Én ugye még az ő autojukat, sem kaphatom kölcsön hiába lett hibátlan forgalmim, na mindegy. Jaj egyébként, ha meghuzza a kocsit arra is csak annyi a válasz hogy semmi baj kisfiam. Engem kb élve nyuznának meg. A testvérem az ég világon semmit nem csinál csak játszik nap hosszakat a számítógépén, ami után hajnalban dől ágyba (szerintem már durván függő) és alszik késő délután 4-5 óráig. Majd fel kel és folytatja. Ugye ezért szó sincs szólva, mert jaj istenem 2 nap múlva munkába megy pihenje ki magát. Én egyedül vasárnap nem dolgozom, olyankor alszok 9,max 10 óráig. Ha le megyek jön a kérdés : csak nem fel keltél?! Bezzeg az öcsémnek annyit mondok állj odébb és rögtön hisztéria rohamot kap. Ezeket a dolgokat mindenki látja rajtuk kívül, be ismerni mégsem hajlandóak, hogy igazságtalan amit csinálnak. Mert bár itt a fiatal fiú a háznál kb lóf0*t se csinál.


Szerintetek miért van ez?

Elnézést a hossz miatt, köszönöm ha el olvassátok.



#testvér #szülő gyermek kapcsokat
2019. jan. 23. 20:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért, de kérdezdted már őket, hogy te miért nem kapsz autót, aminek fizetik a költségeit? Meg hogy a testvéred miért nem végez házimunkát?
2019. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, lehet mindig is fiút akartak, és te csak egy kolonc vagy, vagy valamiért nem szeretnek. Vannak ilyen pocsék szülők. Tudom, klisé, de próbálj meg elköltözni. Esetleg beszélj erről a többi családtaggal is, hátha ők észhez tudják téríteni a szüleidet. Az öcséd meg csúnyán el lett kényeztetve, az ellen már sok mindent nem lehet tenni, főleg ha a szüleiden múlik.
2019. jan. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Amint teheted pattanj meg!


Sajnos nagyon is gyakori, hogy két testvér között, főleg ha külön neműek különbséget tesznek a szülők!

Én és öcsém között 3év van, én 30 ő 27. A mai napig durva különbségeket tesz mind anyám, mind a nagyszülök és ez kiskorunktól így volt.

Nem szeretném nagyon részletezni, de a lényeg anyám nemrég bevalotta ők nőgyűlölők, főleg nagyapám és ezáltal mindenki! Anyám is így nevelkedett ilyen múltszázadi szellemben, bármennyire próbálta leküzdeni csak mértékkel ment neki. Bár legalább ő megpróbálja..


Én nagyszüelimmel már csak jó ha évi 1x beszélek, öcsémmel talán 3 havonta, holott mind itt lakik a szomszéd társasházban.:D


Na mindegy, fel a fejjel! Változni nem fognak ez csak egyre rosszabb lesz majd.

2019. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez egy trónörökös komplexus :D Az első gyerekek általában komolyabbak és felelősségteljesebbek. Egyszerűen mert nekik kell kitaposni az utat. Aztán megkapták másodszorra a hőn áhított fiút, akit szeretni dédelgetni kell, apuci büszkesége.A második gyereknél már lazíthattak, mert egy már jól sikerült.

Inkább éld a saját életedet és örülj neki hogy te hasznos tagja vagy a társadalomnak. Legalább te a saját erődből élsz meg, nem tesznek a segged alá mindent.

2019. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyeseknek attól isten valaki hogy pö.cse van. Ezért kéne a gyereknevelést is oktatni, hogy ilyen sötét tapló szülők ne legyenek.
2019. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
9%

Mert különböző neműek, életkorúak, intelligenciájúak, genetikájúak, képességűek minden téren, stb., más a helyzetük a testvérsorban, más emberek vannak rájuk hatással, más helyekre járnak, más az érdeklődési körük, az ízlésük, ahobbijuk, stb.

Inkább az a furcsa, ha valaki azt hiszi, hogy egyáltalán llehetséges egyformán nevelni két embert, hiszen eleve minden ember más.

2019. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Mert te lány vagy. Ennyi.
2019. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Mgyarországon a lány nő selejt,mikor jöttök rá,h semmi sem változott?
2019. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A viselkedesének semmi köze még csak a férfi nemhez sem. Úgy viselkedik, mint egy 8 éves kislány, bár az sincs ilyen hisztis.
2019. jan. 23. 20:45
 10/30 A kérdező kommentje:
Én biztos nem fogok különbséget tenni kedves válaszoló, akkor sem ha fiam lesz és akkor sem, ha lányom. Úgy gondolom egy ember sem érdemli meg, hogy egy szülő kevesebb figyelmet /törődést/szeretet fordítson rá. Egyébként semmivel sem ér többet egy fiú, egy lánynál, főleg nem a mai világban.
2019. jan. 23. 20:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!