Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 1/56 grafno ***** válasza:
59%
Öreg kutyát nem lehet megtanítani ugatni ~ akármit mondasz neki nem fog megváltozni a véleménye. Meglehet érteni mindkettőtöket. Ő másban nőtt fel, meg te is. Inkább a szívedre hallgass. Anyut zárd ki belőle.
2019. jan. 24. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
89%
Igazából nem azzal van a bajod, hogy egy férfi nem diplomás, hanem azzal, hogy gyökér és kisebbségi komplexusos. Próbáld meg ezt elmagyarázni, hátha megérti.
2019. jan. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
85%
diplomás férfiak is lehetnek,gyökerek,tuskok,stb a diploma nem garancia semmire .ugy hogy ne ez legyen mérvado,vagy ne csak ez .
2019. jan. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem módosíts a szemléleteden, mert sajnos rengeteg hasonló mentalitású férfi van a diplomások között is, csak ők ügyesebben leplezik a kapcsolat elején.

Ne a végzettséget nézd, hanem fejlessz az emnerismereteden, esetleg ismerkedj a szakodon belül (bár annak is meglehet a maga hátránya).

Anyukádnak se azt mondd, hogy csak diplomásokkal ismerkedsz, hanem olyan férfire vágysz aki egyenrangúként kezel és nincs kissebbségi komplexusa. Hiszen azért veszi zokon ezt az egészet, mert most azt hiszi nem elég intelligens amiért nem diplomázott le, ezért bizonygatja milyen okos.

A továbbiakban ne vonj párhuzamot a diplomások és szakmunkások személyiségjegyei között a jelenlétében, mert megbánthatod vele.

2019. jan. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
38%
Amihez doktori kell Ma/Msc után, az szinte biztos, hogy a mindennapokban nem használható.
2019. jan. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mondd el anyukádnak,amit leírtál. Mondd el,milyen boldog vagy,h megteremtették neked a lehetőséget,h tanulhass. És oszd meg vele,h mi a problémád az eddigi pasijaiddal,h ha te jobban tudtál vmit,akkor nem érdekelte őket,ha pedig ők tudtak vmit jobban,akkor ostobának néztek. De ez nem iskolázottság kérdése. Sok tanult embert ismerek,aki pl orvos,vagy pedagógus,aki a szakmájában nagyon jó,de az élethez tök h...e. Szóval az iskolázottság nem egyenlő azzal,h vki tök normális legyen. Ha pedig vkivel szeretitek egymást,akkor az embert szeretitek egymásban,nem pedig azt,h milyen iskolát végzett.
2019. jan. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
82%

Semmit ne mondj neki. Felnőtt vagy, ennyi. Majd te választasz, neki nem kell ebbe belefolynia.

Érdemes azt is megfigyelni így a mindennapokban, hogy ha valaki diplomás társat keres, azt szinte kizárólag diploma nélküli emberek kérik ki maguknak. Urizálásnak tűnik, pedig van alapja ennek a szűrőnek. Nem szabad, hogy ez legyen a éegfontosabb és egyetlen szűrő, de van létjogosultsága. Hasonló végzettséggel rendelkező ember nagyobb eséllyel hasonló érdeklődésű, mint én. Várhatom a 8 általánost végzett embertől, hogy hívjon el színházba, nem fog. Ezen lehet kiborulni, de ez van.

2019. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem anyukád úgy érzi,h az alapján ítélsz meg embereket,h milyen végzettségűek. Emiatt veszi magára a dolgot.
2019. jan. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
44%
Na nehogy màr az ízlés is a dilomàtól függjön! Ha lenne diplomàm, akkor sem szeretném a színhàzat.Nem hiszem,hogy ez a műveltség feltétele lenne.Viszont könyvtàrba,múzeumba szívesen jàrok, pedig érettségim sincs.Ki gondolnà, igaz?
2019. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
47%

#5 le lett pontozva, pedig vannak PhD végzettek, akik azt kutatják, miért vallja a magyar ember magát férfi és nő helyett helikopternek, vagy miként lehet ógörögül tanulni. Ezeknek kevés haszna van.

:)


Amire a kérdező vár, az, hogy figyeljenek rá, közösen együtt töltött minőségi időt kapjon és elismerést. Ezt egy magas érzelmi intelligenciájú egyéb meg tudja adni. A diploma ennek nem feltétele. Sokszor a gyerekek pont ezt adják meg. Nem mondom, hogy pedo legyél. Csak keress olyat, aki nem csak státusz és luk miatt tart barátnőt. Intellektuális társaságban lehet többen vannak ilyenek, de az a társaság miatt van, nem kell hozzá diploma, hogy egy társasjáték klubb tagja legyek. Vagy egy irodalmi / előadói / bármilyen társaságba eljárájak.

2019. jan. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!