Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10 éves gyerek mennyi zsebpénz...

10 éves gyerek mennyi zsebpénzt kap, illetve mire költi, hogyan osztja be?

Figyelt kérdés
Kis fiam 10 éves lesz. Most januártól kap zsebpénzt, mert nyílt iskolai büfé, és néha vásárol ott. Heti 500 ft-ot adunk neki, hiszen mindent meg kap (ruha, cipő, iskolaszerek). Teljes étkezést fizetünk neki az iskolában, általában akkor vásárol, ha olyan étel van amit annyira nem szeret, vagy ha korcsolya pálya után engednek nekik forró csokit venni. Hétfőn kapja a zsebpénzt, de tegnap már újra pénzt szeretett volna kérni, én tartom magam ahhoz, hogy meg kell tanulnia beosztani a pénzt és csak azzal gazdálkodni ami van neki. A gyerek erre el kezdett panaszkodni, hogy más gyerek napi 500-1000 ft-ot kap, és igazságtalan vagyok, amiért én nem adok neki többet. Elmagyaráztam neki, hogy nem mindenki azonos fizetéssel és azonos anyagi háttérrel rendelkezik, nem mindenki tud annyi pénzt adni. Ráadásul nem is látom értelmét még ennyi idősen. Mennyi zsebpénzt kap általában egy ennyi idős gyerek? Mennyi idősen tanulta meg, hogy azzal gazdálkodjon amennyi van neki, esetleg spórolni mikor kezdett el?
2019. jan. 24. 09:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Az én gyerekem 15 éves, 8 éves kora óta 20 euro a zsebpénze. Enni itthonról visz, a ruháit mi vásároljuk- ha egyedül megy, akkor a blokk alapján kifizetjük neki- , iskolaszert mi fizetjük, ha menne valahova, akkor a belépőt és az utazást szinten. Illetve a mobil előfizetését is mi fizetjük. Emellett ő dolgozik is, 13 éves kora óta hetvegi ujsagot hord ki, ezzel havi 35-40 eurot keres. Beosztani még nem sikerült megtanulnia, általában abban a pillanatban elkölti, amint megkapja.
2019. jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ötödikben és hatodikban kaptam napi 500 forintot ebédre, nem voltam menzás. Előtte nem kaptam zsebpénzt, ezen kívül nem kaptam, de ezt beoszthattam.
2019. jan. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Heti 500 forint szerintem nem elég, emlékeim szerint ennyiből az iskolai büfében már évekkel ezelőtt sem lehetett, max egy csokit venni, de semmi laktatót vagy finomat, ami helyettesíthetett volna egy kihagyott étkezést. Megkérdezted, hogy mire költötte el az 500 forintot pár nap alatt? Ha úgy látod, hogy nem hülyeségre, hanem tényleg ételre és forrócsokira, akkor jobban fogod látni, hogy valóban nem elég ennyi egy hétre. Gazdálkodni akkor lehet, ha van miből. 500 forintból nem igazán lehet félretenni, főleg ha tényleg csak ételre és forrócsokira költ korcsolyázás után. Ha pedig a családi kassza nem engedi a többet, akkor el lehet neki magyarázni, hogy ha többet kap, akkor kevesebb jut a közös családi kirándulásokra, mozira, nyaralásra, akármire, így jobban megérti ennyi idősen. Napi 500 forint valóban jobb lenne, akár heti folyósításban azzal a feltétellel, hogy egyszerre nem viheti magával az egészet már a hét elején, hanem a felét tegye el a hét második felére, így biztosan nem fogja elkölteni már hét elején.
2019. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
az én lányom 9 éves.neki is van perselye amibe gyűjti a 10.20 50 forintosokat, de azon kivül a suliba a büfébe majdnem minden pénteken adok neki 200 forintot amiből vesz magának vmit,.de ennyi, megkap mindent amit szeretne nyilván ésszerű kereteken belül. van olyan osztálytársa aki 5000 ! forinttal jár a büfébe !!! ....no komment
2019. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam 9 éves.Nálunk nem igazán van zsebpenz,de legtöbbször távolabbi rokonoktól,dediektol,tataektol pénzt kap.Ő nem költi el,gyűjti egy nagyobb dologra.Habár most januárban magának szerette volna kifizetni a tatu magazint a saját kis pénzéből.Minden gyerek más de en meglepődtem hogy nem költi el egyből,mint en anno,vagy öcsém.
2019. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
A 10 évesemnél mindig van 3000 ft.Van,hogy napokig nem nyúl hozzá,de amikor kell calami neki a büféből akkor tud venni amit szeretne.külön nem kap zsebpénzt,de ha elfogy,akkor mindig kap újr,hogy legyen nála.Amúgy az miért baj,ha van olyan gyerek,akinél 9000 ft van?
2019. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
#6 vagyok bocsi félreolvastam.5000 ft #4 es?
2019. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom azért, utolso, mert van akinél az egy héti élelmiszerre kell....
2019. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%
#8 igen értem,hogy sajnos van aki nem tud ennyit adni.Nekünk is volt egy idő mikor nem tudtunk 3000 ft-ot adni.De attól,hogy van aki meg tud szerintem nem baj...
2019. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Havi 5000.-

Vagyis heti 1000.-

Ennyi boven eleg

2019. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!