Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te hogyan dolgoztad fel...

Te hogyan dolgoztad fel Édesanyád halálát?

Figyelt kérdés

2019. jan. 24. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy,nem sikerült.Beletörődtem úgy 5 év elteltével.
2019. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Még sehogy mert él az öreglány :-D , de lelkileg próbálom magam felkészíteni erre.
2019. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Májusban lesz 4 éve. Nem tudom, de nem is szeretném feldolgozni. A fájdalom nem múlik, csak idővel hordozhatóvá válik. Talán ha nem olyan rettenetesen módon, és nem ilyen korán, akkor elfogadhatóbb lett volna. Így nem.
2019. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben vol 2 eve. De en ekkor mindket szulomet elvesztettem. Meg sehogy..sokàig fog tartani. :(
2019. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy ez milyen életkorban következik be és a szülők milyen egészségi állapotban vannak. Én már 60 körül voltam, amikor a szüleim öngyilkosok lettek. Akkora azért már leváltam róluk érzelmileg is és bár fizikai egészségi állapotukat tekintve még elélhettek volna évekig, de apám úgy fogalmazott a búcsúlevélben, hogy "nehezen viseli a teste lebomlásával járó folyamatokat".
2019. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Isten nyugtassa szeretteinket.


25 éves voltam, mikor meghalt. Hirtelen halt meg, nyolc év alkoholizmus után. Legutoljára, mikor a halála előtt láttam őt, kb. 2 évet jósoltam neki, ebből két hónap lett. Nem álltunk közel egymáshoz igazán sosem, de a temetésen szétcsúsztam. Nem is annyira nekem, mint a fiatalabb tesóimnak volt nehéz az az időszak. Én akkor már nem éltem otthon, kvázi önálló voltam.


Azóta megbocsátottam és bocsánatot kértem tőle. Kicsit néha kíváncsi vagyok, hol lehet most, újratestesült-e azóta, és mit csinál. Remélem, a következő inkarnációja könnyebb lesz.


Ha ő nem lett volna olyan, amilyen, és nem azt tette volna, amit, én most nem tartanék itt. Nem vagyok eltelve magammal, de van egy harmonikus, evolúciós és értelmes életem.


Köszi mindent.

2019. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sokaknak nem sikerül és ez baj. Főleg ha még fiatal volt, mint az enyém, csak 56 éves és még élni akart. Nagyon lassan több év múlva megszokod a hiányát de az nem feldolgozás, pedig az fontos lenne.
2019. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan. Hirtelen ment el 57 évesen, 6 évvel ezelőtt. Bement este a szobájába, mert nem érezte jól magát, utána mentem, picit beszéltünk, aztán hagytam pihenni. Hajnalban ébresztett bátyám, hogy keljek azonnal, anya nem lélegzik. Az igazság az, hogy pár órával azelőtt következett be a halál, szívroham vitte el. Eselyünk sem volt segíteni rajta, de egyszerűen nem tudom megbocsátani magamnak, hogy nem néztem rá éjszaka. Nehéz nélküle, de már tudok sírás nélkül mesélni róla. Ahhoz is kellett pár év.
2019. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8-as. En meg nem tudtam a 2 ev alatt sirni...sőt, beszelni rola is csak nem reg ota..
2019. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

16 éves voltam akkor. 4 évvel korábban egy agydaganat miatt teljesen leépült, lebénult a jobb fele, nem tudott beszélni, lefogyott, képtelen volt a legalapvetőbb dolgokra is, pelenkázni kellett, stb. Megműtötték, kemo, minden, azután egész jól összeszedte magát. Visszahízott, dolgozott. Aztán 3 évre rá újra kezdődött. egyre lassabban beszélt, nehezen használta a jobb oldalát, aztán a többi, ismétlődött az egész.

Bár folyamatosan járt kontrollra, nem vették észre, hogy egy vizenyő nőtt a daganat helyére.. Mire mégis, már késő volt, ő pedig elment.


Én úgy dolgoztam fel, hogy meggyőztem magam, hogy neki sokkal jobb, nem szenved többet.

2019. jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!