Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya le akar beszélni a...

Anya le akar beszélni a teniszezésről, fogadjam meg a tanácsát?

Figyelt kérdés
Apával ma egy teniszpályán jártunk, csak úgy éppen útba esett és betekintettünk, hogy milyen. Mivel úgy is keresni akarok magamnak egy sportot, apa beiratott holnap déltől 1-ig egy kis órácska edzésre, csak megnézni milyen. Egy alkalomról van szó. Viszont anyának a reakciója teljesen negatív volt. Kiakadt, hogy hogyan gondoltam ezt. Azt mondja, hogy 120 kilósan egyből tönkreteszem a térdemet. A másik, hogy elfelejtettük megkérdezni mennyibe kerül, és ha ilyen 5000 ft körül van a pálya, az pénzkidobás. A harmadik, hogy nincs sportcipőm, és ha a sima utcai sportcipőmbe megyek be a salakpályára, azt dobhatom ki a fenébe (szerintem nem lesz semmi baja, de hagyjuk). Aztán meg hogy busszal nincs közel a pálya, ezért apa vinne be autóval, ami megint csak benzinkidobás. És még ezer mini dolog, ami miatt amúgy sosem engedett sportolni, és nem engedi az egész családot, ezért van majdnem mindenki 100 kg felett a családban, mert visszahúz minket. Ő is 120 kg, apa 180 körül, húgom 9 évesen 65kg (nem vicc, múltkor mértük!). Szerintetek megfogadjam a tanácsát?

2019. jan. 24. 20:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Nem te vagy a srác aki nemrég sportot keresett az apjával, ő kondiba akart menni, te meg teniszezni?


120 kilóval tényleg nem a legjobb ötlet a tenisz szerintem

2019. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanácsként mondom, hogy először az étrenddel kellene valamit kezdeni, ugyanis az az alapja az egészséges súlyának.

A sport jó dolog és majd érzed azt, hogy mennyit bírsz.

2019. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
De, én vagyok, de végül mindkettőt kipróbáljuk apával, szóval az megoldódott, De ez most kicsit kiidegel, hogy ennyire ki van akadva ezen. Tudom, nem a legjobb, de 1 órára összesen sem? :\
2019. jan. 24. 20:14
 4/37 anonim ***** válasza:
12%
Erős csontú család. Legalább formásodik a tested. A tenisz megöli a karod.
2019. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
Anyud nem beszél hülyeségeket. Túlsúlyos vagyok, és marhára nem jó a térdeimnek az ugrálás. Úgyhogy per pillanat sétálok, meg súlyzózok. Ha lejjebb ment a súlyom, majd futni is akarok. Ha még lejjebb jöhet valami társas sport. Diéta mellett, természetesen.
2019. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%
1 órára ki lehet próbálni simán, belehalni nem fogsz és ennyitől bajod sem lesz. Ha rosszul érzed magad, vagy fáj valamit max abbahagyod és megpróbálod újra ha már kevesebb súllyal rendelkezel.
2019. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
10%
A tenisz az jó sport, minden porcikád megmozgatja kettő kivételével. Annyit segítek, mindkettő f-betűvel kezdődik.
2019. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

És mi lett a kondival?

Szerintem előbb étrend változás és laza mozgás kellene. Fontos a rendszeresség. Ez nem olyan, amit a mélyvízzel kell kezdeni.

Ha meghaladja a jelenlegi képességed, akkor tuti feladod.

Vegyetek elliptikus trainert vagy szobabiciklit. Azzal csinálj napi 30 percet. Ha az megvan és rendszeres, akkor lehet nehezíteni.

2019. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%
Anyu inkább nem akarja h fogyjatok mert akkor neki is kéne ezért fog mindenre kifogást találni,előszőr is nem kéne a tv előtt orákat zabálva tespedni..
2019. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%

Egyszeri egy óra teniszezéstől nem fog tönkre menni a térded. Viszont az igaz, hogy ekkora túlsúllyal hosszabb távon megsínylené a térded.

Ha van uszoda elérhető közelségben, szerintem legjobb lenne úsznod. Apukáddal és húgoddal együtt. Anyukád meg károgjon, amit akar. Be nem zárhat a lakásba, a sportolásra apukád adjon pénzt, innentől kezdve anyukád mondjon, amit és ahogyan akar, ahogy a mondás tartja: "A kutya ugat, a karaván halad."

2019. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!