Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mit tegyek, ti mit...

Tudasfaja99 kérdése:

Nem tudom mit tegyek, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
20 eves srac vagyok, iden erettsegizem, szuleim megtudták hogy meleg vagyok es elhordanak mindennek hogy egy mocsok vagyok egy senki és nem lehet senkim sem vagy huzzak el otthonrol. Nincs pénzem, nem tudnám magam eltartani, mert tanulnom is kell erettsegire es a melo most nem ferne bele,de mar ki vagyok keszulve hogy nem lehet maganeletem. Egyetemre se lenne penzem ugyhogy sajna csak a pénz gatol meg abban hogy itthagyjam ezeket. Állandó lelki terrorban élek, es örüljek hogy megtűrnek itt (mindig ezt hangoztatják). Anyám millioszor atvert már mindenben hogy apam elott en jojjek ki rosszul hogy en legyek a rossz. Eloadjak hogy en beteg vagyok es ok a normalisak hogy nem erdemlek masr, nem erdemlek boldogsagot. Kihasznaljak hogy gyerek vagyok es naluk a pénz, igy meg van kotve a kezem hogy el tudjak költözni. +apam egy agressziv állat. Nem tudom mit tegyek hogy lehessen vegre saját eletem es ne ezeket kelljen neznem nap mint nap:/

2019. jan. 25. 20:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Pedig csak a munka költözés a megoldás. Tanulni később és lehet,de egy életed van nem kell tönkretenni 20 éves roncsot csinálni belőled.. :( Sajnállak,kitartás. Ezért kell az ilyen szülő előtt titkolni míg függsz tőlük.. És nem minden szülő ilyen szerencsére. Amúgy miért ilyen későn érettségizel?
2019. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

"Kihasznaljak hogy gyerek vagyok es naluk a pénz," Nem vagy gyerek, És tanulni később is lehet. Te döntöd el hogy a pénzük, a szülők kihasználása a fontosabb, vagy a lelki békéd. Nálad fiatalabbak is melóznak már. Ne játszd az áldozatot...


Amúgy visszaolvastad amit írtál, "pénz, pénz, pénz pénz pénz....."

2019. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

A fősulin menj koleszba. Vagy végezz egy jól fizető OKJ-t.

Amikor dolgozol és lesz pénzed, na akkor leléphetsz! Addig kussolj és nyelj!

A család mindig ott lesz, te egy pali csak seggbe rak, aztán lelép!

2019. jan. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

99-es szuletesu vagyok.

Nem akarok diploma nelkul dolgozni ejjel nappal, a lakas az en nevemen van ugyhogy ki nem dobhatnak, de apam többször megfenyegetett hogy megol es kepes lenne ra

2019. jan. 25. 20:40
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Az előző két válaszoló istentelen nagy gyökér.

Tanulj az erettsegire, még van vissza 4 hónap, azt már fellabbal is kibírod.

Azután pedig vannak diakszallasok és kollégiumok akár nyárra is, keresd meg a lehetőségeket. Még Budapesten is meg lehet élni 60-70000bol, ami 15-20 óra diákmunka mellett könnyedén kijön.(Kollégiumban)) És persze tanulj egyetemen/főiskolán.

Plusz ha ketten vagytok már könnyebb osszekoltozni, bármit csinálni.

Sok sikert, nem olyan bonyolult ez ;)

2019. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:

#2,#3-ra gondoltam az előbb

2019. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos sokan megölnék a gyereket ilyen esetben ez a legszomorúbb.. Miközben ők hozták létre.. Kollégium,albi,barátok,menekülj,ha bántalmaz jelentsd fel. Ezért nem ölhet meg senki senkit civilizált világban nem Afrikában vagyunk..
2019. jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Jelentkezz államis képzésre, diákhitelt vedd fel, ha muszáj, emellett kérj szoctámot, próbálj meg jól tanulni, és akkor tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz. Egyetem mellett pár órát tudsz diákmelózni egy héten, vagy hétvégén is akár, ebből pár tizes még összejön egy hónapban. És ne add fel, ne nézz hátra, ne hagyd, hogy visszahúzzanak, megalázzanak, elbizonytalanítsanak, semmi baj veled, értékes ember vagy, csak tahó szülők jutottak neked. Sok sikert! :)
2019. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Koszonom az ertelmes válaszokat.

Jo tanulo vagyok, sokra vihetném de ahhoz egyetem kell es diploma, megprobalok az allamilag finanszirozott szakokra bejutni. Tanulok ezerrel, es imadkozom hogy rendbe legyen az eletem

2019. jan. 25. 20:46
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, amilyen a mosdó olyan a törölköző.

Ha ennyire megromlott a viszony, és nem a te hibádból, akkor közöld velük hogy fordítva ülnek a lovon. A lakás a te neveden van, azaz nem ők tűrnek meg téged hanem te tűröd meg őket (ha nincs a lakáson haszonélvezet). Szóval ha nem tetszik nekik valami, el lehet húzni. Nekik.

Ha ilyen gyökerek, maguknak keresték a bajt.

2019. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!