Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnád a gyereked, ha...

Támogatnád a gyereked, ha bölcsészkarra készülne tovább?

Figyelt kérdés

Tehát ha lenne már két felsőfokú nyelvvizsgája (angol ill német), és kitalálná, hogy két idegennyelvű nyelvszakon szeretne továbbtanulni valami különlegesebb párosításban (pl svéd-orosz, finn-japán, perzsa-görög, tehát nem világnyelv).


Támogatnád vagy lebeszélnéd, bölcsész ne legyen?


Miért?


2019. jan. 29. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem mivel nem én választok neki szakot.. Igen támogatnám mivel megtehetem,tudom ez sokaknak fáj,de nem mindenki 3 műszakos.
2019. jan. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Metionin ***** válasza:
95%
Igen, nyelvszakok esetén mindenképpen.
2019. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Engem támogatnak anglisztikán.
2019. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
95%
Hadd foglalkozzon azzal, ami a legjobban érdekli, hadd fedezze fel saját magát, különben csak arra fog majd tudni menni, amerre mondják neki, és boldogtalan élete lesz. Nem ismerem ezeket a területeket, de biztosan lehet ott is kiemelkedőt alkotni, csak hagyni kell, hogy kibontakozzon.
2019. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Neked mi a problémád vele?
2019. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem korlátoznám!

Én is felsőfokú végzettséggel rendelkezem és nem vagyok már fiatal. Hagyd őt azt csinálni, amit akar!

2019. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet senkit se lebeszélni arról, ami szeretne lenni, nem is szabad, nem dönthetünk más helyett. Elmondhatjuk neki, mi a véleményünk a dologról, de az ő szíve joga dönteni.

Nyelv szakokon lehet az emberből tolmács, idegenvezető, nyelvtanár legalább, nyelvből is meg lehet élni.

Pszichológia szaknál esélyes leginkább a McDonald's, mert belőlük sok van.

2019. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
A különleges nyelvekkel szokott lenni állás. Egy barátnőmnek felsőfokú franciája van (ami nem olyan különleges, de kevesen beszélik tényleg jól). Rengeteg állást ajánlanak neki miatta és egész jó fizetésekkel. Én a helyedben akarnék egy kicsit beszéltebb nyelvet mint pl az orosz, vagy francia és valami tényleg különlegeset mellé, ami érdekel pl perzsa, görög.
2019. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Simán lebeszélném, sőt én jelentkeznék helyette egy szerintem normális szakra,majd kézen fogva kísérném beiratkozni. Mindig be kísérném a teremig,ott adnám át neki a kis ennivalóját,amit cuki kis uzsisdobozban kapna, és puszival kellene elköszönnie.

Aztán érte megyek,hogy ne lógjon a haverokkal,hanem hazajöjjön megegye a kis uzsonnáját, tanuljon. Utána megfürdetném,és ágyba dugnám,esti mese és alvás.

2019. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Napsi2019 ***** válasza:
100%
Már nyilván elég idős ahhoz, hogy ezt maga eldöntse, semmiképpen nem beszélném le róla. Legfeljebb rávenném, hogy az angol-német nyelvvizsgáit hasznosítsa és tanítson gimiseket nyelvvizsgára vagy érettségire, szóval keressen kis pénzt is az extra egyetemi évei finanszírozására
2019. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!