Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, nálatok mit jelent ha...

Szülők, nálatok mit jelent ha a gyereketek párjanak "komoly szándékai" vannak?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány a történetben, és párom értetlenül meséli, hogy az anyukája kérdezte tőle, hogy nekem most akkor komoly szándékaim vannak? Kicsit meghökkentett a dolog, figyelembe véve, hogy bő egy éve vagyunk együtt és nagyon sok rossz dolgon mentünk keresztül ezideáig. Egészségügyi problémától kezdve pénzügyi, lelki problémáig mindig mellette álltam, támogattam. Szüleivel is jó a kapcsolatom...

Szóval csak arra tudok gondolni, hogy mást értünk "komoly szándék" alatt. Talán generációs különbség ezért kíváncsi vagyok, a ti szótáratokban mit jelent ez?

19/l



2019. jan. 30. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
A komoly szándék párkapcsolatban mindig az esküvőt jelenti. Tehát a párod anyjának az a kérdése, hogy hozza akarsz menni a fiához ? Bár ez így elég hihetetlenül hangzik, nyilván a fiát kérdezte meg, higy neki vannak e komoly szándékai feled
2019. jan. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
- ezt a férfitől kérdezik, ő mondja: komoly szándékai vannak. Tehát nem futó szórakozást akar, hanem hűségen alapuló kapcsolatot, és családalapítást. A nő eredetileg, romlatlan állapotában, természetéből adódóan - ha nem is kimondva- de tudat alatt mindig azt akar, hisz a felelőtlen kalandozást az ő teste-lelke szenvedi meg.
2019. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én teljesítettem a "romlatlan" követelést, tekintve, hogy ez az első kapcsolatom. Viszont nekem is fura volt, hogy így kérdezik. Talán arra célzott, hogy komolyan tervezzük-e magát a kapcsolatot, de ez már ki kellett volna derüljön neki. Elég értelmetlen
2019. jan. 30. 08:43
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem értelmetlen, ha végignézel a korosztályodon: hány 19 évest ismersz, aki házasságra készül azzal, akivel jelenleg jár? Arra kíváncsiak a szülők, hogy össze akartok-e házasodni. Ők nem tudhatják, hogy mi van a fejetekben. Ha tényleg komoly a kapcsolat, tegyétek egyértelművé azzal, hogy eljegyzitek egymást.
2019. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Azt, hogy nemcsak járnak, aztán majd jön a következő, hanem vannak terveik, együtt képzelik-e a jövőt, hosszú távon. Aztán vagy összejön, vagy nem. De azért mindenki tudja egy kapcsolatban, hogy csak úgy együtt vannak, vagy hogy vele akar élni, házasság, stb.
2019. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg se haragudj de nekem pont a komolytalanság jut eszembe arról ha valaki ilyen fiatalon házasodik mert egy év viszonylag nem annyira hosszú idő hogy házasodj.
2019. jan. 30. 09:47
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

6: Nem írtam, hogy házasodjon. De ilyen fiatalon is tudja valaki, hogy a jövőben szeretné-e, hogy társa legyen a párja, vagy csak elvannak és majd úgyis jön más. És azt is oda írtam, hogy ettől még alakulhat bárhogy a jövő.

Az érzéseivel mindenki tisztában van, hogy mennyire komolyak.

Téged azért bánt ez a kérdés, mert már nem olyan komoly részedről? Ezzel sincs gond, ha így van. Az anyukájára nem tartozik a ti kapcsolatotok. Addig vagytok együtt, ameddig nektek jó, és másnak ebbe nincs beleszólása.

2019. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Engem az bánt, hogy nem vette észre az anyukája, hogy komoly. Mert úgy érzem a viselkedésemmel ezt közvetítettem. A terveinkbe később akartuk beavatni őket. Össze akarunk költözni
2019. jan. 30. 09:56
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne foglalkozz vele. Nem voltál ott, nem tudod, milyen szituációban hangzott el. Sőt, lehet, hogy egyáltalán nem is bántásnak gondolta az anyukája, egyszerűen csak kíváncsi volt, hogy mik a terveitek. Talán már sejti, hogy össze akartok költözni, aztán valahogy rá akart kérdezni a párodnál.
2019. jan. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szántóvető ***** válasza:
93%
és mit válaszoltál a párodnak?lehet hogy a párod a kíváncsi,de mivel gyáva ezért az anyjára hivatkozik.
2019. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!