Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az öröklés elévülhet? Elváltak...

Szemők kérdése:

Az öröklés elévülhet? Elváltak a szüleim, édesapám meghalt, de gondolom csak az új családja örökölt utána. Nekem nem szólt senki. Én is örökös vagyok, nem? Ha ez már 10 éve volt, akkor is? Akkor még nem voltam nagykorú, nem t

Figyelt kérdés
2019. jan. 30. 23:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%

Nem!


Te is örökös vagy! Hacsak nem tagadott ki hivatalosan apád.

2019. jan. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, az öröklés joga nem évül el, de kérdés egyáltalán, hogy mit tartalmazott az örökség, volt-e egyáltalán örökség. Legtisztább, ha megkeresed az örökösödési ügyben eljáró közjegyzőt.
2019. jan. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha lett volna örökség, akkor hivatalos úton megkerestek volna, mint törvényes örökösét.

Mivel a vérszerinti gyereke vagy, olyan nincs hogy csak az új családja örököl.

2019. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Mivel még kiskorú voltál,talán kérdezd meg anyukádat. Mivel addig szülőként törvényesen ő képviselt.
2019. jan. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen egyik vérszerinti örököst sem lehet kitagadni az örökségből! Ha kitagad, akkor sem!
2019. jan. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy ki lehet játszani egy örököst. Velem úgy csinálták, hogy a nagy házat, ami ma kb 40 milliót ér, a nagybátyám megvette papíron nagyanyámtól, a lakást pedig a nagynéném. Nekem azért kellett bűnhődnöm, mert apám részeges volt és lelépett, majd meg is halt. Ez volt az én nagy bűnöm, ami miatt nekem semmi sem járhatott
2019. jan. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
A közjegyző ritkán végez kutatómunkát. Ha az új családja a közjegyzői eljárásnál nem jelentette be a korábbi családot, akkor az titokban marad. Érdemes utánajárni.
2019. jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
79%

Ügyvéd vagyok. Igen is kitagadhatja az apa az egyik gyermekét de csak akkor ha azt meg is indokolja. Ha ez megtörtént köteles rész jár!!

Nyilván ehhez egy végrendeletet kellett volna írnia. Másik lehetőség nem volt semmi örökölhető tőle mivel az új családjára pl. feleségére gyerekére íratta az ingatlant.. stb..

2019. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagyok az ügyvéd úr (8-as válaszoló) ügyvédje, sem szószólója, de akik lepontozták a válaszát nem értenek az örökösödési törvényhez!

Talán az utolsó mondatát értelmezhették többen félre. Én így írtam volna: "Másik lehetőség: (tehát kettőspont)nem volt semmi örökség, ...

A válasza nagyon is helytálló!!!

2019. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

#8

Én ugyan nem vagyok ügyvéd, de annyit még én is tudok, hogy a házasság alatt keletkezett vagyon (és itt most nem a különvagyonról beszélek!) az közös szerzemény, akármelyikük nevére lett is íratva nagy csalafintán.

Tehát a Kérdező az iyenirányú tevékenységet simán megtámadhatja és ha volt ingatlan, annak az apai része arányosan jár neki.

2019. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!