Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy így is nagyon...

Normális, hogy így is nagyon szeretnék a szüleim, hogy elköltözzek, hogy “nincs hova”? N24

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim, egyke vagyok.

Válásnál még több milliós hitel volt a lakáson, ahol 3-an laktunk.

Eladtuk, visszafizettük a hitelt, a maradék pénzből anyummal ketten egy kis lakásba költöztünk, apum albérletbe ment. Úgy állapodtunk meg, -nekem semmi beleszólásom nem volt- hogy ezért cserébe apum nem támogat (16 éves voltam) és ez ideiglenes, “amig fel nem növök”, utána a mostani lakásunkat eladjuk, 2 nagyon kicsit veszünk belőle a 2 szülőmnek.


Múlt nyáron végeztem főiskolán, van munkahelyem, átlagos pályakezdő (szóval alacsony...) ffizetéssel, ebből csak egy társalbérletet tudnék fenntartani... Pestiek vagyunk.

Nagyon félek összeköltözni egy idegennel.

Apum egyre többször célozgat rá, hogy költözzek külön és adjuk el a lakást, hogy legyen belőle 2 kicsi nekik, anyum is egyre többször mondja, hogy költözzek külön albérletbe, mert “itt az ideje, ez az élet rendje”...


Van párkapcsolatom, de se nem stabil, se nem hosszútávú, nem is vagyok szerelmes.... ő egyedül él, kövezzetek meg, de egyre többször jut eszembe, hogy vagy hozzá, vagy egy másik férfihez “be kéne költöznöm.” Nyilván beszállnék a költségekbe (rezsi, kaja), de sokkal könnyebb lenne anyagilag is és érzelmileg is, mint egy vadidegennel társalbérletbe menni.

Természetesen a legjobb baràtnőim, akik pesten tanultak és pesten is dolgoznak, otthon laknak, semmi tervük az elköltözésre és nekik a szüleik sem céloznak rá soha.


Mit gondoltok a szüleim döntéséről, amit váláskor lakáskérdésben hoztak? Mi lett volna az övéiknél jobb döntés?


Helyén van, hogy mindketten rendszeresen céloznak rá, hogy albérletbe költözzek?


Én mit tegyek, hogyan tovább? Elköltöznék, de még nem is most és nem is társalbérletbe....



2019. febr. 1. 08:26
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

A barátom pàr évvel idősebb, saját lakása van, ahogy sok más férfi ismerősömnek is, így gondoltam az egyikükhöz költözést, jobb híjàn. :(

Azt sem szeretném.... csak a vadidegenekkel való albérletezésnél jobb talán, de ebben sem vagyok biztos...

Az idő úgy érzem, nagyon szorít :((((

2019. febr. 1. 08:36
 2/54 anonim ***** válasza:
94%

Nem opció, hogy eladjátok a lakást, vesztek két kisebbet, és abba, amelyikbe anyukád költözik, egy ideig legalább még te is lakni fogsz?

Apádat megértem, hogy szorgalmazza az eladást, évekig fizette az albérleti díjat úgy, hogy van egy fél lakása, gyakorlatilag arra keres. Viszont pont azért, mert ebben a helyzetben van, nem kellene bérleti viszonyba kényszerítenie téged.

Célozgatások helyett üljetek le hármasban megbeszélni a dolgokat. Jogilag megtehetik, hogy eladják a lakást és kitesznek, de nem fér a fejembe szülőként, miért tenne ilyet valaki a teljesen rendben lévő gyerekével (nem vagy drogos, alkesz, munkakerülő, stb.).

2019. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
94%

A helyedben türelemre inteném a szülőket. Elmondanám, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez volt az egyezség, nem is ellenzed, sőt ezen dolgozol, hogy ezt megoldd.

Csak ez egy folyamat, nyugodtan mondd azt, hogy keresgélsz kérókat is, jobban fizető munkahelyet is, teljesen felesleges plusz nyomás alatt tartani ezzel, hogy még baśźogtatnak is vele.

Mondd meg, hogy legyenek picit türelmesebbek, amúgy te sem akarod másképp.

2019. febr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem 24 évesen lassan ideje leválni a szülőkről, és külön költözni. Mivel így állapodtak meg, ehhez kell tartanaotok magatokat, így korrekt. Esetleg anyukádat tudod megkörnyékezni, hogy nem mehetsz-e vele, de a leírásod alapján úgy gondolom, hogy egyedül szeretne inkább menni az új lakásba.
2019. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ezt érdemes lenne megbeszélni hármasban.

Egyébként - kevésbé a kérdéshez tartozik - de lehet érdemes lenne megmondani párodnak is, hogy pl. nem vagy szerelmes bele, mert nem lehet jó úgy élni, hogy nincs kimondva és ha a másik fél nem tud róla, persze mindenkinek a maga élete.

2019. febr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

1. az előző 3 személyes pesti (= drága :((( ) lakásunk után, és annak a hiteleinek a visszafizetése után, anyummal a mostani lakás amit venni tudtunk is elég kicsi... 2 személyes, de nem 2 generációs, eredetileg egy párnak van berendezve.

Ha ezt eladjuk, és ebből 2 kicsit veszünk, még ha valahogy el is férnénk az egyikbe ketten anyummal, még több lenne a vita, a kapcsolatunk rovására menne és pár éven belül onnan is “el kéne költöznöm”, így ezzel a megoldással nem húznám az időt.


3. “így állapodtatok meg” :D = 16 éves koromban a szüleim ezt mondták nekem, hogy már pedig így lesz.

2019. febr. 1. 08:48
 7/54 A kérdező kommentje:

1. = #2.


3. = #4.


bocsánat

2019. febr. 1. 08:51
 8/54 anonim ***** válasza:
50%

Magyarul mindkét szülőd továbblépne, és már mindkettőnek útban van a felnőtt, dolgozó gyereke. Értem, hogy NEKED mi kényelmetlen, meg mi nem tetszene, de igazán beláthatnád, hogy jelen helyzetben ez nekik az utolsó szempont. Nem érdekli őket. Anyud is megfogalmazta: ez az élet rendje, menj és legyél önálló. 24 éves vagy, dolgozol, teremts magadnak olyan életet, amit tudsz, és ha nem tetzsik, akkor motiváljon jobbra a dolog. Anyádat nem érdekli, apádat mégúgyse. Lehet azon picsogni, hogy fúj, milyen szülők, de nem változtat a helyzeteden: felnőtt vagy, ki akarnak már rúgni a fészekből; neked ilyeneket dobott a gép.

Tanulsz valamit, hajtod a jobb munkahelyet, vagy mit teszel, ami alapján türelemre inthetnéd még őket?zar a kapcsolatod? Akkor miért nem vetsz neki véget, és keresel olyat, akivel közös életet akarsz? Erről nem beszélsz, csak arról, hogy te ezt se szeretnéd, meg azt se, de hogy mit teszel, hogy megoldódjon a lakhatásod, arról semmit.

Nyilván ők is ezt látják, és rohadtul elegük van, mert a jelen helyzet alapján észedről semmi nem fog változni.

2019. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
51%

Ebben a helyzetben nem csak hogy jogos, de régen meg kellett volna lépni.

Apád lakhatása nincs megoldva.

Csoda, ha a mai lakásárak mellett tudnak két kis lakást venni, hogy anyádnak és apádnak is legyen hol laknia. Ha ezt meglépték volna mondjuk 18-19 éves korodban, sokkal jobb lakásokat tudtak volna venni.

Más, ha a szülőknek VAN hol lakniuk, és a felnőtt gyerek is elfér. De ebben a helyzetben amint betetted a lábad az egyetemre, koliba küldtelek volna - nem rosszindulatból, hanem azért, mert NINCS elég helyetek, fogd már fel, FELNŐTT vagy!

Persze, nehéz helyzet, de a szüleidet nincs miért hibáztatni, sőt, rohadtul hálás lehetnél apádnak, hogy 8 éve fizeti az albérletet miattad!

Igazából benned kellett volna, hogy legyen annyi, hogy elhúzol legkésőbb az első munkahelyed megszerzése után pár hónappal. (De már az egyetem alatt gyűjthettél volna, tudtad, hogy rossz az anyagi helyzet otthon! 24 vagy, nem 14!)

2019. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
70%
Szép szülők. Nézz körbe lakótárs kereső csoportokban, de csak azért ne költözz a pasihoz mert nincs hova.
2019. febr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!